Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Auto: A4 B7 (FWD)

Nadwozie: Avant

Silnik: BLB 140KM (2005)

Skrzynia: HCF (Manual)

Kategoria wagowa osi przedniej: 0JK

Kategoria wagowa osi tylnej: 0YJ

Zawieszenie: 1BA

LP (lewy-przód): 680mm

PP (prawy-przód): 680mm

LT (lewy-tył): 670mm

PT (prawy tył): 670mm

Ilość paliwa: 1/4 baku

Felga/opona: 17" 225/45

oś 1 - 1090 kg

oś 2- 1075 kg

masa własna: 1565 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglada to tak po zmianie z 1BA przod 9 tyl 12 na 1BE przod 7 tyl 11.

Auto: A4 B6 QUATTRO

Nadwozie: Avant

Skrzynia: Manual 6 biegow

Kategoria wagowa osi przedniej: 0JJ

Kategoria wagowa osi tylnej: 0YM

Zawieszenie: 1BE

Calosc

http://imageshack.us/photo/my-images/821/auto1p.jpg/

Przod

http://imageshack.us/photo/my-images/94/auto3zt.jpg/

Tyl

http://imageshack.us/photo/my-images/441/auto2v.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglada to tak po zmianie z 1BA przod 9 tyl 12 na 1BE przod 7 tyl 11.

Auto: A4 B6 QUATTRO

Nadwozie: Avant

Skrzynia: Manual 6 biegow

Kategoria wagowa osi przedniej: 0JJ

Kategoria wagowa osi tylnej: 0YM

Zawieszenie: 1BE

Calosc

http://imageshack.us/photo/my-images/821/auto1p.jpg/

Przod

http://imageshack.us/photo/my-images/94/auto3zt.jpg/

Tyl

http://imageshack.us/photo/my-images/441/auto2v.jpg/

Wydaje mi się, że przód powinien być niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: A4 B6

Nadwozie: Avant

Silnik: AVF

Skrzynia: 6 manual

Kategoria wagowa osi przedniej: OJG

Kategoria wagowa osi tylnej: OYK

Zawieszenie: 1BE + amory monroe refleks E2054, E1284

Koła: zimówki 195/65r15

Pełny zbiornik paliwa

Oś przednia: 648

Oś tylna: 645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam może pytanie nie w temacie, ale na wlepce mam wpisane zawieszenie 1be ostatnio zobaczyłem, że wylał mi się z tyłu amor i zaciekawiło mnie to iż na każdej osi mam inny kolor amortyzatora od kierowcy mam niebieski, a od pasażera czarny tak jest z przodu i z tyłu. nie wiem czy tak ma być czy ktoś już poprostu wymieniał jedną stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc jakie mam założyć sprężyny do tyłu w audi a4 b6 sedan 1.9TDI AWX, na przodzie mam niebieski-pomarańczowy-różowy waga 9, a na tyle biały-różowy-różowy waga 9 no i niestety tył bardzo wysoko stoi co mam robić jakiej twardości sprężyna musiałaby być zastosowana aby było dobrze. Nie mam książki serwisowej ani wklejki w bagażniku, samochód kupiłem obniżony i bardzo twardy - staram się doprowadzić do standardu. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: A4 B6 (FWD)

Nadwozie: Sedan

Silnik: AWX Sedan

Skrzynia: Manual 5-cio biegowy

Zawieszenie seryjnie - 1BA

Przód -OJJ 660 mm

Tył -OYH 675 mm

ON - rezeri teraz pytanko mial ktos OJJ i zmienil na 1BE z jaka kategoria wagowa? 1 czy 2 nizej zeby dorbze siadlo o 2cm? :)

opony 225/45/17 bieżnik ok 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile klas wagowych mozna skakac pytam bo mi tyl siedzi i chcialbym moze mocniejsze zalozyc obecnie mam zawieszenie 1BE OJG OYJ tak myslalem ze przud bym zostawil tylko tyl podniusl ale nie wiem czy na OYK czy OYL o ile mozna podnosic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: A4 B7 (FWD)

Nadwozie: Avant

Silnik: BPW 140KM (2007)

Skrzynia: JZU (Multitronic)

Kategoria wagowa osi przedniej: 0JK 1-1125kg

Kategoria wagowa osi tylnej: 0YJ 2-1085kg

Zawieszenie: 1BA

LP (lewy-przód): 674mm bieznik: 5mm

PP (prawy-przód): 679mm 4,5mm

różowy, biały

LT (lewy-tył): 674mm bieznik: 4mm

PT (prawy tył): 674mm 4mm

biały, różowy, różowy, różowy

Ilość paliwa: 1/4 baku

Felga-opona: 16" - 205/55

Ciśnienie w kolach 2,4 bara

Nie wiem ale już chyba bardziej szczegółowo się nie da. Poprawcie mnie jak coś pominąłem.

102_3159.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sz. koledzy!

Chcialbym odsiwezyc temat i tym samym uzyskac Wasza pomoc.

Mianowicie chcialbym zalozyc zawias S-Line 1BE do Mojej A4 B6 1.9TDi , Sedan.

Ori zawias byl 1BA os przednia OJJ i os tylna OYG.

Byl gdyz 3 lata temu zmienilem go na kompletne zawieszenie amorki + sprezyny od MTS - Technik -30/30mm wszsytko bylo wporzadku ale niestety jak wszedzie nawet w UK drogi konkretnie sie zj**....y zwlaszcza w miastach i do tego jeszcze urodzil mi sie synek i wkoncu zrobilo sie za twardo :facepalm:

Moje pytanie/a to czy ktos z Was moze mi podac numer sprezyn jakie moge zalozyc do Mojego autka aby obnizyc je tylko o 20mm od serii (mysle , ze amorki pozostana te same czyli MTS-Technik) oraz jezeli nie zawias 1BE to jakiej firmy musze szukac sprezyn dzieki ktorym autko siadzie tylko o 20mm???

Chyba , ze ktos z Was koledzy poleci sprezyny obnizajace o 30mm przod i tyl ale mniej twarde i bardziej komfortowe od tych co posiadam obecnie :eusathink:

Myslalem o WEITEC zielone , ktore obnizaja o 30mm ale nie wiem jak jest z twardoscia na tych sprezynach.

Wiem , ze pewnie dla kogos 20mm a 30mm to mala roznica ale dla mnie jest to duzo , niechcial bym wracac do serii 1BA bo wtedy moze komfort jest lepszy ale na zakretach auto zachowuje sie jak stara lajba i kolysze na wszystkie strony.

Ogolnie jestem zadowolony z tego co mam od MTS-Technik ale jak bylem sam i drogi byly lepsze to bylo git :naughty: a teraz jest za twardo i zbyt czesto obcieram spodem auta zwlaszcza jak srednio 2-3 razy do roku jezdze autem do polandowa to wogole jest masakra :facepalm:

Bardzo prosze o wszelkie informacje i porady.

Dziekuje i pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kombinowanie sprezynami ori na nie ori sport amory moze sie skonczyc roznie. Efekt moze byc daleki od oczekiwanego. Nie wiem haki skok jest w tych mts czy sa takiej samej dlugosci moze byc na prawde roznie. jesli chcesz miec pewne -2cm to proponuje ori amory i ori sprezyny. 9 na przod i 7 na tyl. Czyli springi niebieski bialy zielony zielony i tyl 4x niebieski. Amory takie same nr to 8E0 413 031 CL przod i 8E0 513 036 AF tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki kolego "Lestat" za odpowiedz , tez tak myslalem ale wiesz jak to jest , czlowiek szuka oszczednosci bo amorki jeszcze sa w 90% sprawne a troche w zeszlym miesiacu wlozylem w autko.

Narazie zaloze same sprezyny od 1BE , powinno byc automatycznie mniej twardo od tego co mam teraz a do Swiat przed wyjazdem do polandowa musze uzbierac i kupic wszystkie ori amory.

Jeszcze jedno a mianowicie co oznaczja te oznaczenia na amortyzatorach np: 2M lub 5M itd. ???

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: A4 B6

Nadwozie: Avant

Silnik: AVF

Skrzynia: 6 manual

Zawieszenie: 1BE

Koła: zimówki 195/65r15

Pełny zbiornik paliwa

Oś przednia: 615

Oś tylna: 615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do właścicieli s-line'ów. Jak to zawieszenie sprawuje się w mieście na ori 17 calowych felgach. Chodzi mi o wysokość i "krawężnikowe obcierki" i czy w ogóle da się na krewężnik wjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: A4 B6 (FWD)

Nadwozie: Sedan

Silnik: 3.0 V6 ASN

Skrzynia: Multitronic

Zawieszenie seryjnie było 1BA OYJ OJL

Przód - 685mm

Tył - 685mm

Zamiana na Eibach Pro-Kit -30mm

Przód - 650 mm

Tył - 650 mm

Mierzone na rozmiarze opon 215/55R16, paliwo na rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: A4 B6 (FWD)

Nadwozie: Sedan

Silnik: 3.0 V6 ASN

Skrzynia: Multitronic

Zawieszenie seryjnie było 1BA

Przód - 685mm

Tył - 685mm

Zamiana na Eibach Pro-Kit -30mm

Przód - 650 mm

Tył - 650 mm

Mierzone na rozmiarze opon 215/55R16, paliwo na rezerwie.

Tomek podaj jeszcze kategorie zawieszenia i pokaż wyposażenie bagażnika (podnieś podłogę i cyknij foto).

No i pokaż profil jak wyszło na Eibachu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i nie mam wlepki serwisowej we wnęce koła w moim sedanie. Nie mam też książki serwisowej. Jak mogę się dowiedzieć jakie mam zawieszenie ? Wizyta w ASO odpada.

Witajcie!

Jak już pewnie zauważyliście - wątek, który przygotowałem jakiś czas temu dot. dobierania zawieszenia wg. kategorii mas osi niestety nie sprawdza się. Mimo "poprawnego" dobierania sprężyn - auta różnie nam siadają. O ile wpływ na to mają także czynniki poboczne (tj. stan amortyzatorów, odbojników) to dodatkowym elementem jest tutaj różny zakres mas obciążenia danej osi dla danego typu zawieszenia. Najprościej to ujmując - kategoria "11" pod kątem wag oznacza inną wartość kg dla 1BA i inną dla 1BE (...i stąd nasze perypetie).

Teraz można by się bawić i dociekać o co tu tak naprawdę chodzi i wymyślać do tego teorię. Zważywszy na to, że jest mnóstwo czynników wpływających na kategorie wagowe (napęd, skrzynia, motor, wyposażenie, rodzaj nadwozia), najprostszym sposobem na opanowanie tego tematu wydaje się być kolejna akcja polegająca na wspólnym zbieraniu danych od użytkowników aut (zobaczcie jak ładnie razem rozpracowaliśmy moduł komfortu).

Do rzeczy - poniżej przykładowy formularz, który należy uzupełnić (przykładowo podaję dane mojego auta, jeszcze na fabrycznym zawieszeniu):

Auto: A4 B6 (FWD)

Nadwozie: Avant

Silnik: AVF 131KM (2004)

Skrzynia: GWX (Multitronic)

Kategoria wagowa osi przedniej: 0JH

Kategoria wagowa osi tylnej: 0YJ

Zawieszenie: 1BE

Mile widziany pomiar wysokości (dla każdego z kół) - mierzymy od jezdni (trzeba się ustawić na jakimś równym odcinku) przez środek koła do rantu błotnika.

LP (lewy-przód): 660mm

PP (prawy-przód): 660mm

LT (lewy-tył): 665mm

PT (prawy tył): 665mm

Ilość paliwa: 1/2 baku

Wszystkie potrzebne dane macie na wlepce serwisowej (przypominam - ta znajduje się na wewnętrznej stronie okładki książki serwisowej, a także w aucie - sedan we wnęce koła zapasowego i avant pod kanapą). Poniżej foto dla przypomnienia.

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/storyline/verzaw.JPG

Zbieramy informacje dotyczące seryjnego zawieszenia - więc jeśli coś majstrowaliście, można wysłać formularz ale z adnotacją co zostało zmienione.

Zapraszam do wspólnej akcji :good:

Pozdrawiam!

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i nie mam wlepki serwisowej we wnęce koła w moim sedanie. Nie mam też książki serwisowej. Jak mogę się dowiedzieć jakie mam zawieszenie ? Wizyta w ASO odpada.
Witajcie!

Jak już pewnie zauważyliście - wątek, który przygotowałem jakiś czas temu dot. dobierania zawieszenia wg. kategorii mas osi niestety nie sprawdza się. Mimo "poprawnego" dobierania sprężyn - auta różnie nam siadają. O ile wpływ na to mają także czynniki poboczne (tj. stan amortyzatorów, odbojników) to dodatkowym elementem jest tutaj różny zakres mas obciążenia danej osi dla danego typu zawieszenia. Najprościej to ujmując - kategoria "11" pod kątem wag oznacza inną wartość kg dla 1BA i inną dla 1BE (...i stąd nasze perypetie).

Teraz można by się bawić i dociekać o co tu tak naprawdę chodzi i wymyślać do tego teorię. Zważywszy na to, że jest mnóstwo czynników wpływających na kategorie wagowe (napęd, skrzynia, motor, wyposażenie, rodzaj nadwozia), najprostszym sposobem na opanowanie tego tematu wydaje się być kolejna akcja polegająca na wspólnym zbieraniu danych od użytkowników aut (zobaczcie jak ładnie razem rozpracowaliśmy moduł komfortu).

Do rzeczy - poniżej przykładowy formularz, który należy uzupełnić (przykładowo podaję dane mojego auta, jeszcze na fabrycznym zawieszeniu):

Auto: A4 B6 (FWD)

Nadwozie: Avant

Silnik: AVF 131KM (2004)

Skrzynia: GWX (Multitronic)

Kategoria wagowa osi przedniej: 0JH

Kategoria wagowa osi tylnej: 0YJ

Zawieszenie: 1BE

Mile widziany pomiar wysokości (dla każdego z kół) - mierzymy od jezdni (trzeba się ustawić na jakimś równym odcinku) przez środek koła do rantu błotnika.

LP (lewy-przód): 660mm

PP (prawy-przód): 660mm

LT (lewy-tył): 665mm

PT (prawy tył): 665mm

Ilość paliwa: 1/2 baku

Wszystkie potrzebne dane macie na wlepce serwisowej (przypominam - ta znajduje się na wewnętrznej stronie okładki książki serwisowej, a także w aucie - sedan we wnęce koła zapasowego i avant pod kanapą). Poniżej foto dla przypomnienia.

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/storyline/verzaw.JPG

Zbieramy informacje dotyczące seryjnego zawieszenia - więc jeśli coś majstrowaliście, można wysłać formularz ale z adnotacją co zostało zmienione.

Zapraszam do wspólnej akcji :good:

Pozdrawiam!

Bart

Podaj VIN - na pw.

---------- Post dopisany at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany at 13:26 ----------

Masz zawieszenie 1BA - czyli nie obniżone. Kategoria wagowa osi przedniej to 0JJ (9), osi tylnej 0YG (7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: A4 B6 (FWD)

Nadwozie: Avant

Silnik: AVF 131KM (2004)

Skrzynia: (GWX) MULTITRONIC

Kategoria wagowa osi przedniej: 0JJ (9)

Kategoria wagowa osi tylnej: 0YK (10)

Zawieszenie: 1BA

P (przód): 66,7cm

T (tył): 67,7cm

Ilość paliwa: 1/4 baku

Felga/opona: 16" 205/55 zimowa

oś 1 - 1100 kg

oś 2- 1075 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...