Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8 ADR] Słabe przyspieszenie


wolfski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam A4 model B6 z silnikiem 1,8 ADR 125km.Martwi mnie słabe przyspieszenie od 0-100km/h.Po wielokrotnych próbach nie udaje mi się zejść po niżej 14sek. gdzie książka podaje 10,5sek..Wcześniej mialem B3 z 90konnym silniczkiem i lepiej się rozpędzała.Podejrzewałem uszkodzoną sonde lambda ale jest O.K Zastanawiam się nad skorzystaniem z hamownii aby sprawdzić co się dzieje.Ostatnio nie próbowałem ale kiedyś rozpędzałem ją do 210km/h także z mocą chyba jest wporzadku.Dodam tylko,że drugi rok ganiam na gazie.Przed montażem też nie rwał do przodu.Czy ktoś z Was ma podobne objawy?Nie mogę znaleźć danych przyspieszeń na 4 i piątym biegu.Chętnie bym to pomierzył i zobaczył jak tu by wypadła moja niunia.Pozdrawiam wszystkich audimaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jak jeździż dużo na dazie powypalały się trochę gniazda zaworów...najlepiej sprawdź ciśnienie na cylindrach...każdy warsztat powinien tą czynność wykonać i sprawdź jakie powinno być ciśnienie w książce od Audi...a może poprostu wymień świece po większych przebiegach mogą nie dawać a każdym razem dobrei iskry i to powoduje słabsze przyśpieszenie.....

Powodzenia.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od podpiecia pod VAG'a, moze auto przeszlo Ci w tryb awaryjny,moze cos wykaze, posmigaj troche na samej benzynie i zobacz jak autko jezdzi, odlacz wczesniej kleme z akumulatora na 30 min , niech sterownik silnika wroci do fabrycznyvh ustawien.

jezeli swiece nie wymieniane to sprawdz, ewentualnie wymien, moze katalizator zapchany i go zamula, jaki przebieg auta ?

ogolnie 1.8 nie zachwyca osiagami, auto wazy prawie 1300 kg, demonem predkosci to nie jest, ale do poruszania wystarcza, trzeba go wyzej krecic zeby dobrze jezdzil :)

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy duza jest roznica w 1,6 101 KM a 1,8 i 125 KM ? Podobno 1,6 sie troche bardziej meczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 1,6 mierzyłem jej czas i zrobiłem setkę w 12,5 sekundy no to 1,8 powinno trochę lepiej śmigać......w dodatku się lepiej wkręcać bo ma po 5zaworków a nie po dwa na cylinder tak jak 1,6...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po pierwsze samochód trochę już przejechał, więc stopień sprężania może nie być taki jak "za młodu".

A czy przypadkiem nie padła Ci przepływka?

Bierze olej?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Kupując 1.8 A4 i nie znając tego silnika liczyłem na większą dynamikę szczerze mówiąc. Motor jest dosyć specyficzny bo najwyższy moment obrotowy ma około 4 tys obr/min więc trzeba go mocno kręcić. Poza tym poprzedni właściciel cały czas jeździł na gazie (zwykła instalacja mieszalnikowa.... bez komentarza) i musiałem go mocno przetrzeć benzyną żeby dostał trochę mocy. Tutaj z miejsca mogę polecić ci zalanie trochę Verwy albo Shell'a V-Power Racing. Po kupnie od razu wymieniłem też filtry wszystkie, olej i świece (stare miałem jednoelektrodowe, wymieniłem je na trzyelektrodowe). Teraz wyrabiam spokojnie w 10 sekund do 100 km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jeszcze mojej A4 w jakim czasie rozpędza się od 0 do 100 km/h,w związku z tym mam pytanie, ( może głupie :rolleyes: ) w jaki sposób rozpędzacie swoje auta, czy gaz do końca na każdym biegu (z wyjątkiem 1-szego biegu ) czy tak po prostu na wyczucie z szybką zmianą biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu Wichura, może się myle, ale wydaje mi się, że jak przerzuce bieg wcześniej niż przy 6 tys. obr. to lepiej przyśpiesza. Po przełączeniu wpada chyba na większy moment.

Jak właściwie to dokłanie obliczyc? Jest na to jakiś sposób/wzór? Niezbędna jest hamownia, czy może wystarczą jakieś dane z instrukcji auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi tam przyspieszenia B5 125 kucy wystarczają, zeby sie skutecznie poruszać. Może nie jest zbyt żwawa na pierwszym i drugim biegu ale później, na trasie w zakresach od 80 do 160 km/h b.dobrze daje radę.Sorry za off Top'a ale jak przyspiesza 1.9 TDi po chipie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu Wichura Szczerze mowiac zaskoczyles mnie tymi 10 sek do setki,ja swoja zyleta na 99 oktanowce mialem 11 sek,jezeli miales 10 s to imponujacy wynik...az chcialbym sie zmierzyc ,szczerze mowiac,hehe.

Ogolnie ADR z miejsca sa slabe,brat carisma 1.8 mnie bierze ale za to pozniej nie daje rady,hehe...Nie zmienia to faktu,ze daja rade na trasie,przy 100km/h z trojeczki tira lapie w sekunde,hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

te 10 sekund to tak na oko. Wg danych fakrycznych jedzie do 100 km/h w 10,5 i wydaje mi się, że ten wynik osiągam. Potwierdzi to fakt, że mój ADR trzyma jak na swoje lata dosyć dobrze parametry.

[ Dodano: 05-05-2007, 16:42 ]

Ogolnie ADR z miejsca sa slabe

w ogóle ADR do dynamicznych jednostek nie należą. Drugi raz bym raczej takiego silnika nie kupił. Plus jest taki, że jeździć się da a kosmicznie dużo nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...