Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Plan na Car-audio


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Za ile??

tak jak widać z tej aukcji, tez by sie chyba nadał :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi, gdybyś nie zauważył to pojawił się na Allegro Glow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi, gdybyś nie zauważył to pojawił się na Allegro Glow

dzięki za cynk :notworthy: kurde wysoko startuje koleszka ceną, moze nikt nie będzie licytował :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie trochę chce, bo nowy gdzies widziałem za 750 zł, ale wygląda na zadbany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie trochę chce, bo nowy gdzies widziałem za 750 zł, ale wygląda na zadbany.

w aukcjach mozna doaptrzeć sie że zasilał PB S12 wiec nawet ten sub o którym myślałem żeby nabyć, napisałem do goscia ile by chcial za komplecik, odpisał mi że nawet sie nie zastanawiał nad tym :disgust: zaproponować mu 800zł :mysli:

wzmak nowy to 750-800zł wiec te 550zł

sub w skrzynce - 369zł - 250zł

Jka myslicie opłaca sie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i koszty wysyłki po jego stronie.

Ja bym poprosił go o ofertę i nie wychodził z propozycją. Jak coś zaproponuje to ponegocjujesz jeszcze. Pewnie już pokazałeś, że jesteś napalony ;) , ale spokojnie - to nie jest zestaw który każdy chce wciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i koszty wysyłki po jego stronie.

Ja bym poprosił go o ofertę i nie wychodził z propozycją. Jak coś zaproponuje to ponegocjujesz jeszcze. Pewnie już pokazałeś, że jesteś napalony ;) , ale spokojnie - to nie jest zestaw który każdy chce wciągnąć.

narazie poszło pytanie tylko ile za całość :wink4: sam nic nie proponowałem, czekam bo i tak jest to licytacja z jednym faktem który mi sie nie podoba - wpłata na konto dla świeżaka(4 pozytywy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj gdzie gość stacjonuje i czy można sprzęt pomacać osobiście. Może ktoś z forum pomoże chociaż sprawdzić, a transakcji dobijecie sobie sami online. Jak już ktoś będzie wiedział gdzie gość mieszka, to też sie może zastanowi, zanim będzie usiłował zwałkować cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciagle dylemat pomiedzy tymi sprzętami

http://allegro.pl/helix-h400-esprit-gwarancja-i1721135507.html

tu jest pewniak od rysia z forum, w lepszym stanie sprzedaje 100zł drozej

http://allegro.pl/u-dimension-u-dimension-glow-4075-i1725615539.html

albo tego glow, sądząc po pozostałych aukcjach siedział w golfie3

narazie nic nie pisałem do typa jeszcze kupe czasu na licytacji, a cenowo sie zdecydować nie potrafi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glow ale musisz zrewidować plany co do suba.

Esprit jeżeli plany na suba zostają.

Z JL zrezygnowałem, chyba padnie na tego PB S12, na mostku powinien miec wystarczajaco mocy zeby grał dobrze, w obu przypadkach mam ponad 200w przy 4ohm, wiec spokojnie wystarczy na zasilenie tego pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak celował w suba Re.

Ten pb to jest straszny muł choć portkami potrafi zatrząść.

Na Re audio tez patrzyłem ten 10 calowy i w sumie nie potrzebuje duzej skrzyni zeby przyzwoicie zagrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie uda się sprzedać temu człowiekowi tego Glow`a w cenie 550zł, skoro nowego można mieć za 700 zł i to bez kosztów przesyłki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kupiony :wink4:

Padło na wzmacniacz Helix H400espirit w uzywce od Rysiuu, oraz kable

http://allegro.pl/zestaw-przewodow-21mm2-do-wzm-4ch-hw-energetic-i1734114824.html

teraz będe szukał suba, ale to pewnie w połowie sieprnia cos wpadnie, narazie musze poisntalować te graty które juz zebrałem :good:

Za wszystko wyszło mniej wiecej tyle co za nowgo Glow :wink4:

A co do tych RE audio co myslicie o tym głosniczku

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,230,237&kid=237&pid=1472

Skoro PB może okazać sie mułem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat co mój przedmówca tz chciałbym zrobić jakieś dobre car audio . posiadam Radyjko JVC KD-R501(kupione już kiedyś) i seryjne głośniki które trzeba zmienić bo już pierdzą. myślałem żeby na przód włożyć jakieś 16 pb -lecz nie koniecznie tej firmy (oczywiście drzwi będę wygłuszał i wiem że trzeba kombinować z umiejscowieniem głośników ) a na tył jakiś sub. a wszystko podpięte pod wzmacniacz. cena jaką bym chciał przeznaczyć to około 1000-1500złmax (w cenie wygłuszenie ,głośniki przód .okablowanie ,wzmacniacz i subwoofer-skrzynia /tuba/ coś co będzie się nadawało do sedana i będzie cieszyć ucho.) co możecie mi zaproponować[br]Dopisany: 31 Lipiec 2011, 18:02_________________________________________________co myślicie o takim wzmacniaczu??http://allegro.pl/boschmann-z-8529x-1900w-5-kanalowy-gwarancja-nowy-i1740438114.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mniej kupiłem swojego helixa, a mocowo i jakosciowo niebo a ziemia, ten sprzet napewno nie ma takich parametrów co tam ktos napisał :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mniej kupiłem swojego helixa, a mocowo i jakosciowo niebo a ziemia, ten sprzet napewno nie ma takich parametrów co tam ktos napisał :gwizdanie:

Hi,

a Twoj ma te parametry? pewny jestes?

policzym dla helixa boschmanna i dla mojego najtanszego jvc

Zalozenia

Liczylem "wszystkim" zakladajac sprawnosc wzmacniacza rowna niezalezna od "ohmarzu" 70% oraz zasilaniu 14V

Liczylem ile jest potencjalnie mozliwe przy takim bezpieczniku jaki we wzmaku jest a nie ile wzmacniacz ma (moze miec mniej)

Nie porownuje trwalosci, jakosc czy renomy marki

Boschmann

ogolna uwaga: sprzet do ktorego producent na swoim www nie przygotowal nawet "kartki papieru" gdzie napisalby ze tyle watow przy tyu ohmach i przy takim napieciu" raczej jest malo wiarygodny

Patrzymy

W aukcji pisze sprzedawca

Moc max przy 4 ohm: 225 W x 4 kanały + 1000 W

a na zdjeciu wzmaka widac

1900W stable into 2-ohms

ponizej wersja mocy mniej kosmiczna

Moc RMS przy 2 ohm: 125 W x 4 kanały + 350 W

Liczymy

zaczynamy od wersji supermoc

1900W to 70% z 2700W (zalozona sprawnosc 70%)

dzielimy 2700/14V i wychodzi na to, ze trzeba prawie 200A (liczylem dla 14V mimo ze w aukcji napisane "zasilanie 12V"

... ponownie czytamy w aukcji "Bezpieczniki : 25 A x 3"..czyli 75A - :polew: (to jest fizycznie basniowe)

liczmy z drugiej strony (ile mogloby byc realne przy takim bezpeczniku)

Bezpieczniki maja zawsze troche zapasu wiec liczmy dla 70A

70A*14V = 980W

70% z 980W to 680W (wzmak nie ma 100% sprawnosci!)

Wzmacniacz wg napisu na zdjeciu jest "stabilny przy 2 ohmach" wiec trzeba zalozyc, ze ta max moc jest osiagana przy 2 ohmach (inaczej: napiecie generowane przez wzmacniacz i natezenie pradu zwiazane z oporem 2 ohmy daje taka moc)

My liczymy dla 4 ohmow.... wiec moc dzielimy na pale przez 2 (2=>4ohm)

z 680 robi sie okolo 340W

Gdy podzial mocy procentowy byl taki jak w auckji to powinnismy miec

4x50W + 1x140W przy 4ohmach (tyle mocy jest realne/mozliwe)

Producent deklaruje

Moc RMS przy 2 ohm: 125 W x 4 kanały + 350 W

brak mocy deklarowanej przy 4ohmach wiec "polowa" upraszczajac niech bedzie przy 4ohmach

czyli rms deklarowany (dopiszmy sobie) 4ohm: 4x62W + 175W sub (lacznie jakies 425W)

helix H400

Ten ma bezpiecznik 50W (2x25W - info z 2-3 stron www z google)

liczymy dla 46A (zamiast 75 w boschmannie wzialem 70 to i tutaj zmiast 50 biore 46A)

46*14 = 653W (

70% sprawnosci i 0,7*653W = 457W

wzmak chodzi przy 2 ohmach wiec przy 4ohmach upraszczajac jest polowa

1/2*457W = 228W

dzielimy na 4 i wychodzi potencjalnie mozliwe:

4x57W przy 14V i glosnikach 4ohm

(producent deklarowal 4x70 @4ohm&13.8V)

jvc KS-AX4504

moj wzmacniacz za 280pln co ma deklarowanie 600W przy 2ohmach ma bezpiecznik 2x25W = 50W (tyle samo co helix ale powtorze wyliczenia)

Liczac jego (ile mogloby byc realne przy tym natezeniu a ile deklaruje producent) wg tego samego schematu mamy

46W * 14 = 653W

70% z 653 = 457W

polowa z tego (schodzimy z 2 na 4 ohmy) to 228W... dzielimy przez 4 i wychodzi 57W/kanal przy 4 ohmach (producent deklaruje 65W na kanal przy 14.4V)

Podsumowanie

(przy 4ohmach)

Boschmann

deklarowane

4x62W + 175W (przeliczone na podstawie niepelnych danych bo takich nie ma :) )

mozliwe

4x50W + 1x140W

cena nowego: 600PLN (aukcja)

helix

deklarowane

4x70W (przy 13.8V)

mozliwe

4x57W

cena nowego: 2000PLN (wzmak jest stary i juz nietluczony ale cene mial/taka wybilo mi ceneo)

jvc

deklarowane

4x65W

mozliwe

4x57W

cena nowego: 280pln (poza JVC Polska ale z fvat) 600PLN (cennik JVC)

Wniosek koncowy:wszyscy troche naciagaja ale z tym 1900W u boschmanna to walenie glupa

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra matematyka matematyką ale jestem pewien ze porównując odsłuch tych wszystkich jednak ten helix bedzie wyraznie lepszy jakosciowo :wink4: skadś te opinie sie biorą no nie, cena to nie tylko marka :gwizdanie: i druga sprawa jakby tak wszystko było piękne to na zawodach wygrywały by sprzety do 1000zł(za całe audio) przecież matematycznie sa lepsze :gwizdanie: to juz przypomina rozmowe nad wyższoscia boxu a programu w chiptunningu, jedno i drugie daje podobne parametry a jednak róznica jest w odczuciach :wink4:

no ale dobra w tym watku nie o to mi chodziło

Przejdźmy do kwestii podłączenia tego wszystkiego do kupy, jako że ja nigdy tego nie robiłem chciałbym spytać sie co sadzicie o takim podłaczeniu, mile widziane wsakzówki co i jak lepiej póścić

schematj.jpg

sygnał i remote puszcze razem[br]Dopisany: 01 Sierpień 2011, 12:29_________________________________________________Jak by ktos mógł rozrysować poprawną instalacje :notworthy: :notworthy:

audirzut.th.jpg

[br]Dopisany: 01 Sierpień 2011, 12:51_________________________________________________audic.jpg

kabel remote dałem wraz z sygnałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...