Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Plan na Car-audio


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel + z aku:

b7/exeo (pewnie tez w b6) kolo AKU w sciance pomiedzy kabina a podszybiem sa zaslepki i da sie przeciagnac kabel aby wyszedl w okolicy schowka/pasazera. W passacie B5 (kupilem juz z taka instalacja) kabel poprowadzony jest do kabiny mniej wiecej jak narysowales

Jezeli nie masz zamiaru do golasa auta rozbierac by ciagnac sygnalowke srodkiem to przemysl rozwiazanie:

- po jednej stronie "w progu" plus i kabel glosnikowy do jednych drzwi

- po drugiej stronie sygnalowka i do drugich drzwi

Dla jasnosci: nie twierdze, ze tak jest lepiej ale tak mniej sie napalujesz przy tapicerce (Twoj czas... Twoja walka )

Opcja do przemyslenia:

w obu autach /jak wiekszosc/ mam zwrotnice w drzwiach... nie wiem czy nie lepiej "w kabinie" (tak mozesz sobie "stroic" bez rozkrecania drzwi) - to co Ci dojdzie do palowanie sie z przeciaganiem 2 a nie jednego kabla)

Wzmak aby sie nie grzal to raczej nie moze byc na styk wcisniety i owiniety szmatami :) .... ewentualnie na masa+rem mozesz coolera od "jakiegos pentiuma" podlaczyc (wyjdzie w praniu - jak nie jezdzisz czesto na trasy wielogodzinne z dyskotekowo ustawiona glosnoscia to mozesz wzmaka wsadzac jak chcesz/nie zdazy sie zgrzac/)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, auto mam bez wykładziny podłogi, jest golas :good: wiec moge położyc jak tylko chce. Kabel zasialajacy + przeciągne przez komputer :good:

Wiec teraz pytanie tylko czy kable głosnikowe puszczać tylko po jednej stronie czy tak jak piszesz obok zasilajacego :mysli: Nie bedzie wtedy zakłóceń? co do sygnału i remote mam rozumieć ze jest dobrze jak polecą środkiem :good:

Auto jest całe wybebeszone bo aktualnie walcze z powodzią w środku, wiec głupio takiej sytuacji nie wykorzystać pod instalacje CA :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam (nie namawiam, informuje *)) tak, ze kabel zasilajcy wepchniety jest po jednej stronie z glosnikowym ale jest tak, ze zasilajacy jest glebiej (powiedzmy w podlodze a glosnikowy pod plastikowymi oslonami progu (fizyczna odleglosc minimum kilka cm - zasilajacy fizycznie nie moglby sie zmiescic pod plastiki progow). Kabel glosnikowy ma napiecie wielokrotnie wyzsze niz sygnalowka wiec pitolic sie z nim tak nie musisz... ja tak ma bo bylo to robione "nie rozbieram auta do golasa".. Ty masz wieksza swobode - poloz sobie gdzie chcesz byleby zachowac pare cm odloglosci (przeciez masz dowolnosc) - od sygnalowki zasilanie separuj

Nie mnoz metrow kabla glosnikowego bo kazdy metr kabla to jakis spadek napiecia (a wiec i tej mocy o ktorej bylo w watku tak glosno :) )

Ja bym na Twoim miejscu polozyl 5 sygnalowek a nie 4.... masz superwypasione radio, wzmacniacz zwyciezce... - co jak bedziesz w przyszlosci chcial podlaczyc tylne drzwi i osobny aktywny sub? - masz przeciez pewnie w radiu osobne wyjscie na sub

Kup sobie takie koszulki ochronne (nie wiem jak to sie nazywa - plecionka taka) na kable glosnikowe by ochronic kable w miejscu przepychania do drzwi

pozdrawiam,

Przemek

*)

w bose producent w jednej plecionce ma zasilanie wzmaka i sygnalowke (kicha, nie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnałówke mam w plecionce jako jeden kabel z 4 wtykami i chyba najlepiej bedzie puścić je środkiem, tam jest najmniej wiązek fabrycznych

A co do kabli głosnikowych, powinny być jednakowej długosci L i P :mysli: cos mi sie kiedys obiło o uszy

Z tą plecionką masz racje, mam peszel o małym przekroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnałówki wpychasz w peszel i puszczasz środkiem auta.

Prądowe puszczasz lewym progiem.

Głośnikowe również w peszel i puszczasz tam gdzie masz jeszcze miejsce (najlepiej prawym progiem). Długością kabla się nie przejmuj bo nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze lepiej rodzielic głosnikowe na strony i puscić środkiem, a RCA na prawy próg wyrzucić.

No ale jeśli jest dobrze tak jak rozrysowałem to OK

Chyba że bym znalazł po lewej stronie jekieś wejście dla kabla prądowego, w passacie podobno jest tam jakaś gumowa zaślepka[br]Dopisany: 01 Sierpień 2011, 15:24_________________________________________________Kabel przepuszcze przez uszczelke trójkątną

zdjcie245.jpg

Zasilanie poleci lewym progiem bo tam więcej elektryki auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój schemat jest ok. I nie kombinuj więcej.

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz auto do golasa rozberane to moze przeciagnij sobie z przodu na tyl skretke, jakies extra czincze - pod katem przyszlej rozbudowy o:

- kamerke cofania/czujnik cofania

- alarm/dodatkowe zabezpieczenie

- zaglowek z monitorkiem (to akurat nie jest wykluczone, ze z mysla o dzieciach nie zamontuje)

Malo kosztuje a jak wpadniesz na pomysl ugadzecic w przyszlosci swoje auto bedzie jak znalazl...

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie gra prócz radia, ale wiem ze będzie dobrze grało :good:

Jutro kładziemy instalke, moze w weekend zajme sie wygłuszaniem drzwi i montazem głosników, dzisiaj zamontowaliśmy antene CB/FM/GSM w fabrycznym miejscu, kable pociagnięte w fabrycznych wiązkach

Zgubiłem telefon, tak to bym dokumentował fotograficznie każdy ruch :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak coś ja chce coś w podobnym stylu jak ty( jeżeli chodzi o sprzęt) ,zrobić

Mój projekcik w używkach przekroczył 1500zł własnie :wink4:

Jak wszystko zgram do kupy to opisze ile wszystko wyszło i czy warto było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> damy rade , moja cena na wydatki na C.A. urosła wiec luzik a możesz po łepkach napisać co juz masz ?

Radio Pioneer AVH3200BT

Wzmak - Helix H400espirit

głośniki - Powerbass L60C

sub - RE AUDIO RE-12S4 (do kupienia)

kable - Hollywood energetic pod 4 kanałowy wzmak

maty - Hollywood 2,5m2 plus tasma butylowa jak by cos nie starczyło

dystanse pod 16ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja położona :good:

Kabel prądowy puszczony trójkątną uszczelką koło serwa(nie przez komputer), bezpiecznik od aku jakieś 15-20cm przykręcony do grodzi. Dalej puszczony lewym progiem do bagażnika. Kable głosnikowe puszczone po przeciwległych progach schowane pod plastikami :good: Sygnałówka puszczona pod prawym fotelem po środku i pod cała kanapą :good: wyprowadzona z zapasem do radia. Remote z sygnałówką :good:

Teraz zostało mi wprowadzic kabel do drzwi i wygłuszyc zamontowac głośniki

Fotki z rezanka

kable2m.jpg

Wyprowadzone kable z zapasem

kable3.jpg

teraz pytanie gdzie lepiej wzmak zamontować, na składanym pojedyńczym oparciu czy na boczku :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...