Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura wypalania DPF w A4 B8 2.0 TDI CR


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, kamilch-1984 napisał:

Jak najbardziej niesparwny,czy też zapachany przepływomierz może,a nawrt w niektorych przypadkach jest przyczyną nadmiernym spalaniem benzyny. Inne przyczyny,spadek mocy, nierówna praca silnika na biegu jałowym, a nawet gaśnięcie.

Jeżeli jest zapchany ,sam możesz go sprawdzić. Jest na wyciągnięcie ręki,pod maską ?

Od miesiaca spala w poteznych ilosciach ropy na FISie pokazuje 9litrow, a w rzeczywistosci w trybie mieszanym 100zl po 5.15zl disel spala po pokonaniu 150km za 100zl?!?

Tylko gdzie ten przeplywomierz jutro zlokalizuje? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dawid... napisał:

Od miesiaca spala w poteznych ilosciach ropy na FISie pokazuje 9litrow, a w rzeczywistosci w trybie mieszanym 100zl po 5.15zl disel spala po pokonaniu 150km za 100zl?!?

Tylko gdzie ten przeplywomierz jutro zlokalizuje? ?

Przepływomierz odpowiada za dostarczenie odpowiedniej dawki powietrza do silnika,co za tym idzie musi być umieszczony w kolektorze dolotowym za filtrem powietrza, (obudowa filtra)?

Jeżeli chodzi o spalanie-masakra?.Mamy te same silniki,więc mogę od razu powiedzieć,że pali w cholerę. 

20181229_222454.jpg

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem przeplywomierz i filtr powietrza tu i tam czysto. Zrobilem dzis trase 90km i zauwZylem, ze jest troche lepiej ze spalaniem pojade do diagnosty po nowym roku i zobacze czy blad przeplywki wyskoczyl to samo tyczy sie DPF zeby nie bylo wypalania w chwili podlanczenia pod kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Dawid... napisał:

Rozebralem przeplywomierz i filtr powietrza tu i tam czysto. Zrobilem dzis trase 90km i zauwZylem, ze jest troche lepiej ze spalaniem pojade do diagnosty po nowym roku i zobacze czy blad przeplywki wyskoczyl to samo tyczy sie DPF zeby nie bylo wypalania w chwili podlanczenia pod kompa.

Powiedz mi w ogóle czy miałeś takie objawy jak:

- nierówna praca silnika,

- szarpanie, gaśnięcie,

-problem z płynnym przyspieszaniem, -wahania obrotów na biegu jałowym,czy też problem z rozruchem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamilch-1984 napisał:

Powiedz mi w ogóle czy miałeś takie objawy jak:

- nierówna praca silnika,

- szarpanie, gaśnięcie,

-problem z płynnym przyspieszaniem, -wahania obrotów na biegu jałowym,czy też problem z rozruchem. 

Nie rowna praca silnika na biegu jalowym od okola miesiaca TAK 

Plus zwiekszone spalanie. 

Jesli przeplywomierz bedzie do wymiany to dokladnie jaki zakupic? 

(Kod silnika CAHB) 163km

Edytowane przez Dawid...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem audi pod VAG błąd przepływomierza się nie pojawił czyli tu jest OK.

Sprawdzenie DPF i szok 56g syfu ? i proszę zredukować olej więc go wymieniłem i filtr oleju.

Jestem umówiony u dobrego fachowca na pozbycie się ''szkodnika''  w poniedziałek.

Mój problem z wysokim spalaniem paliwa będzie raczej rozwiązany procedura wypalania załańczana ostatnie dni non stop

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez kup srodek do czyszczenia dpf.wypal go i po klopocie.jak wywalisz dpfa to auto bedzie ci kopcic a jak pojedziesz na zachod to wysoki mandat i laweta do pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, quadral20004 said:

Wez kup srodek do czyszczenia dpf.wypal go i po klopocie.jak wywalisz dpfa to auto bedzie ci kopcic a jak pojedziesz na zachod to wysoki mandat i laweta do pl

W Polsce też mieli coś działać z wycinanymi DPF, ale nie wiem czy już zaczęli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myśleliscie o czyszczeniu dpf? Gdzieś natknąłem się na firmę,która czyści do 99% dpf za grosze.. tzn coś koło 400 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N ie jezdze za granice. Olej pare dni temu mi sie przelal nie chce jezdzic z tykajaca bomba. Wyczyszczenie DPF 450zl + 350zl demontaz 800zl komplet i za pol roku to samo. Sporo klubowiczow jest po kastracji jak i moi znajomi i sa zadowoleni. 

Polska jest w szarej d*pie wegiel i smieci sa palone u naszych sasiadow na naszych oczach bieda robi swoje  czy bliskich ulic nie mozna okien uchylac PKSy kopcy czy ciezarowki  czy traktory rzeczywistosc Polski stare disle 15-20letnie jezdza .zakladaja DPF juz w benzynach. Posadam 4 busy wszystkie silniki 2.5disel oczywiscie bez DPF. 

NAGONKA W MEDIACH SWOJE ROBI LUDZIE GADAJA BO TAK K ARZA NIEMCY A SYSTEM MA TO W d*pie I ZYJE SIE DALEJ A LUDZIA ZIELONYM W TEMACIE DPF NISZCZY AUTA

 

Edytowane przez Dawid...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/7655503835

Mialem 35g .po zabiegu tym srodkiem zredukowano do 0.2g. Robota banalna.wyciagamy obudowe filtra powietrza,uwazamy na przewod pod filtrem ktory jest podlaczony do klapy zima/lato przy filtrze.odkrecamy wszystkie sensory z dpfa a jest ich tylko dwa.pol puszki wpsikujemy w otwor po sensorze 1,nastepne pol puszki w otwor po sensorze 2.skrecamy wszystko jak bylo.odpalamy auto ,czekamy az przestanie z rur leciec niebieski dym .the end .cieszymy sie kolejny rok czystym dpfem.zalecam ta procedure co rok.tym sposobem zwiekszymy zywotnosc filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, quadral20004 napisał:

https://allegro.pl/oferta/7655503835

Mialem 35g .po zabiegu tym srodkiem zredukowano do 0.2g. Robota banalna.wyciagamy obudowe filtra powietrza,uwazamy na przewod pod filtrem ktory jest podlaczony do klapy zima/lato przy filtrze.odkrecamy wszystkie sensory z dpfa a jest ich tylko dwa.pol puszki wpsikujemy w otwor po sensorze 1,nastepne pol puszki w otwor po sensorze 2.skrecamy wszystko jak bylo.odpalamy auto ,czekamy az przestanie z rur leciec niebieski dym .the end .cieszymy sie kolejny rok czystym dpfem.zalecam ta procedure co rok.tym sposobem zwiekszymy zywotnosc filtra

56gram u mnie jest. Jak by to bylo takie proste jak piszesz to moze bym sie zastanowil nad dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, quadral20004 napisał:

A probowales go czyscic w ten sposob jak to opisalem ?

Opinie ludzi w komentarzach, ktorzy probowali ten produkt  sa mocno na nie. 

Przy duzym zabrudzeniu 56g raczej ni e ma co ratowac.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soot mass measured czy calculated wskazuje ile jest sadzy która już się nie wypali?

Czy przy tych wartościach trzeba coś się martwić ?  Przebieg 268 tys 

Clipboard01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dawid... napisał:

Opinie ludzi w komentarzach, ktorzy probowali ten produkt  sa mocno na nie. 

Przy duzym zabrudzeniu 56g raczej ni e ma co ratowac.

A jaki masz przebieg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, quadral20004 napisał:

A jaki masz przebieg? 

256.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dawid... napisał:

256.000

Ja mam 254 .po miescie glownie jezdzisz? Bo jesli nie to twoja wina ze sie filtr zapchal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quadral20004 napisał:

Ja mam 254 .po miescie glownie jezdzisz? Bo jesli nie to twoja wina ze sie filtr zapchal.

Auto nabylem miesiac temu wszystko bylo ok ? oprucz DPF miasto 70% trasa 30% Zblizone obroty do 1000 z czasem codziennie, a ostatnio caly czas wentylator pracuje po wylaczeniu auta. Probowalem serwisowe wypalanie 56g sadzy nic to nie dalo. Olej sie przelal w sobote wymienilem. Problem z DPF to juz kupione auto od poprzedniego wlasciciela w miesiac bym go tak nie zajechal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...