Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z krzyżakiem


marcinek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem krzyżak w tym modelu występuje ponoć razem z kolumną czy można to zregenerować czy tylko wymiana???? Ponoć to przpadłość AUDI z tych roczników.. W następnych już są krzyżaki oddzielne???

Proszę poprawnie nazwać temat

[cayenne]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz kaski na nowy krzyzak to weź szczykawkę i psiknij na niego olejem powinno pomoc jesli sie zapiekł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czy jak ruszasz kierownica na postoju w lewo i w prawo delikatnie co sie dzieje? napisz dokladnie objawy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak ruszam delikatnie to jest luz wyczuwalny ale bardzo słaby, jak robie większy obrót w lewo lub w prawo kierownicą to jest delikatne stuknięcie w czasie jazdy przy wspomaganiu luz tez jest ale tylko przy bardzo delikatnym ruszaniu kierownicą. Diagnoza mechanika VIVA był krzyżak razem z kolumną bo to jest element występujący razem. Ciekawe czy można to jakos doraźnie poprawić?? zregenerować?? Zawieszenie jest igła jak siedzi sie po stronie pasażera to jazda jest super samochód jeździ jak nowy tylko przez kierownice niesie drgania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sa straszne trzaski przy kreceniu kierownica w lewo i w prawo jak jade np 50na godzine :( tez mam 98 rok i wyczytalem ze ten rocznik ma szybko zuzywajacy sie uklad kierowniczy, co mam mechanikowi powiedziec aby nie zaczal mi pokolei wszystko wymieniac :/

No i jestem po paru wizytach u mechanika!

To co sie stalo to przewyzsza wszystkie moje oczekiwania!

Wyobrazcie sobie, ze trzech mechanikow jednoznacznie po pol godzinnym spradzaniu, stwierdzilo ze do wymiany cala kolumna kierownicza :/

Bylem zalamany...

Juz mialem kupic nowa i cos mnie tknelo abym sam pojechal do stacji diagnostycznej i pobawic sie szarpakiem.

Akurat u nas we wronkach otwarli nowa z super wyposazeniam i poprosilem goscia aby mi na chwile udostepnil, nie bylo z tym problemu.

Zaczalem ogladac bawic sie tym pilotem :P az w pewnym momencie jak cos zobaczylem to myslalem ze sobie siade tylko nie bylo gdzie... nie wiedzialem czy mam plakac czy sie smiac! Totalna paronaja!

3 miesiace temu jeden z mechanikow (nie ten z tych trzech) wymienial mi na moja prosbe lacznik stabilizatora, pomimo ze sie wypoieral ze tego sie nie wymiania to bardzo poprosilem i sam sie zdziwil ze tamten stary byl calkiem rozwalony :/

no i ten glupek chyba nie wie jak sie te laczniki dokreca,

Jak sie bawilem tym szarpakiem to wyraznie lacznik plywal na luznej srubie! dokrecilem to na maxa, wyjezdzam, no i nowka sztuka!!!!!!!!!

nic nie puka zawieszenie jak po calkowitek regeneracji! SZOK! jeszcze nie czerpalem tyle radosci z jazdy tym autem :D

Polecam wszystkim slyszacym jakiekolwiek stuki o dokrecenie wszystkich wachaczy!

A potem patrzec dalej :)

No i polecam kazdemu pojechac na szarpak i pobawic sie nie, dzieki niemu nawet jak jakis wachacz jest walniety to bardzo szybko zlokalizuyjecie ktory to :)

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

Podłączę się do tematu ponieważ ja również mam podobny problem, mianowicie na postoju zarówno przy odpalonym silniku jak również na zgaszonym kręcąc kierownicą słychać dziwne stuki, a tak pozatym to jaką dokładnie funkcję pełni ten wieloklin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez tak stuja i w kazdym modelu u kolegow bylo to samowiec odpuscilem sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez tak stuja i w kazdym modelu u kolegow bylo to samowiec odpuscilem sobie

Niestety prawidlowo nie powinno nic stukac... gosc rozbiera angliki i ma dwie a4ki, z ciekawosci zaczalem krecic kiera i ruszac gwaltownie lewo prawo... cisza :( u mnie tez puka, luzow nie ma, magiel po regeneracji a stuk puk przy krotkich gwaltownych ruchach jest dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większości tak jest

audi ma regulowane płaszczyzny góra-dół, do przody-do tyłu

nie używanie tego doprowadza do luzów i stuków, zbraku odpowiedniego smarowania

poruszajcie kilkanaście razy mocno w ten sposób kierownice to będziecie miec pewność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się :)..

Czy krzyżak kolumny kierowniczej to element wymienny, czy trzeba całą kolumnę wymienić?. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba mam to samo po stuka tak jak ruszam kierownicą prawo lewo i stuk jest tam z pod pedałów słyszalny.... ;/ mój brat ma takie same audi i u niego nie słychać zadnych stuków przy ruszaniu kierownicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam ten sam problem panowie, coś stuka w kierownicy jak kręcę w prawo i lewo.bylem z tym u mechanika i powiedział ze jest do wymiany cala kolumna i wycenił mi to na ok 1000zl już z robocizna oczywiście, powiedział tez ze to mojemu bezpieczeństwo nie zagraża tylko tyle ze będzie mnie to denerwować. Dodam jeszcze ze mam maglownice i zawieche całą nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakladal nowego tematu bo objawy podobne. Irytowalo mnie to stukanie w kierownicy i odkrylem cos ciekawego taki sam stuk jest jak mocno szarpie kierwonica gora dol takze nie moze byc to magiel zaczynam zastanawiac sie nad sama kolumna i krzyzakami. Pytanie tylko co moglo wyrobic sie w kolumnie? Od jakiegos czasu dodatkowo doszly wibracje na kierownicy pochadzace z nierownosci na drodze. Jaka jest budowa kolumny w srodku sa jakies lozyska ? przy ruszaniu i naprezeniach hamowaniu slychac jakby kuleczki lozyska cykaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w passacie B5 wymieniałem bo jak się kulki wysypały to aż przytrzymywało kierę/trzeszczało

sama kolumna nie jest droga , u mnie chyba ze trzy leżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...