Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto z USA


davidoati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, ściągał ktoś auto z USA? Jakie są koszta? I czy to się w ogóle opłaca? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Szukałem jakiegoś podobnego wątku ale nic nie znalazłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malik, Oskar ściągali swoje autka zza wielkiej kałuży :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ściągałem 3 lata temu, dolar był ~2 zł, miało to sens, auto w idealnym stanie na zamówienie.

koszt to cło,akcyza, podatek, transport, ew prowizja dla firmy która to ściaga, dla mnie www.amerykanskiesamochody.pl, nie wiem czy nadal działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo są tańsze auta niż np w niemczech ? No teraz dolar troszkę droższy.. na razie tak tylko teoretycznie chce się dowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat ... :wink4:

bo też jestem ciekaw czy się opłaca i jak ta cala procedura wygląda ... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggamant wyczysc skrzynke bo niemoge wyslac pw:P

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta wychodza sporo taniej, ale przy s4 b7 akcyza i oplaty wynosily ponad polowe wartosci auta. bo pojemnosc ponad 2 litry. wiem ze kombinuja tez rejestrujac pierw auto u wschodnich sasiadow i dopiero u nas, wtedy mniej jest oplat

sorrki ze bez pl znakow ale pisze z trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2008 jak sprowadzałem auto, płaciłem chyba 3.2 akcyze, a powyżej 2 litrów była 13.6, obecnie 18.6 jeśli się nie myle, a i usd droższe znacznie dlatego trzeba to wszystko sobie wyliczyć czy nadal ma to sens :mysli:

jeden z forumowiczów chyba Fryjerek ściągał auta z us, można do niego uderzyć po aktualne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sprowadził starego pontiaca do odrestaurowania, kontener do portu w Szczecinie kosztował go 2000 usd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powyżej 2 Litrów cena sporo rośnie, jak już ewentualnie to jakaś europejska marka. Części są te same? poza paroma detalami oczywiście. Sporo tego tam jeździ, sam bylem zaskoczony że aż tyle. BMW, audi, merce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 ostatnie auta były z USA , są firmy co załatwiają całość. Najtaniej wychodzi wysłać kontener na Litwę tam opłacić na Litwina i kupić od niego. Ostatnio można też tam rejestrować pojazdy przez obcokrajowców, oc za 2.0TDI paska ok 230zł z odpowiednikiem zielonej polskiej karty na UE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...