Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum


Lipekk

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Piotrek81 napisał:

Panowie,czy kolega Radek dalej dziala w temacie regenracji przyciskow,nigdzie nie moge szablonow przyciskow kierownicy,mam nadzieje ze on pomoze w temacie.

a pytałeś w  Auto-Diagnose na Facebooku?.Mają spory wybór

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecsm audi diagnose sam brałem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytałeś w  Auto-Diagnose na Facebooku?.Mają spory wybór
Maja sporo tych szablonów ale jakos nie widze tych na kierownice.[emoji853]2c145fcb14210b60779e8f3b1e89dcd2.jpg

Sent from my SAMSUNG-SM-J320AZ using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pytać na Pw ich czy nie mają

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotrek81 napisał:

Maja sporo tych szablonów ale jakos nie widze tych na kierownice.emoji853.png

Sent from my SAMSUNG-SM-J320AZ using Tapatalk
 

Najpierw zapytaj, będziesz miał pewność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konta na Facebooku [emoji853]ale poprosze kogoś ze znajomych niech zapyta,dzięki...

Sent from my SAMSUNG-SM-J320AZ using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w związku z pytaniami o regenerację, nadal działam, więc zapraszam :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że dobrałeś zły lakier...

u mnie wyszło tak. Przyjrzałem się dzisiaj i nie ma żadnych dziur po pęcherzykach powietrza...

Mam wrażenie jakbyś nałożył grubą warstwę lakieru i pozostawił na słońcu...

IMG_6378 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fifiński napisał:

@Kristiano Malowane bollem ?

U mnie w sklepie nie było Boll'a 

Kupiłem z firmy HML - lakier akrylowy.  (tak mi się wydaje - nie ma mnie w domu teraz) 

W sobotę będę w domu to sprawdzę i jeśli będzie inny to napiszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają bardzo średnio. Raczej warto zainwestowac w regenerację czy samodzielną czy komuś zleconą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja nie jest trudna. Trzeba tylko poświęcić troszkę czasu, za to efekt i zadowolenie z podziwiania własnego dzieła podczas późniejszej jazdy - bezcenne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam zamiar a właściwe tez regenerować parę rzeczy przy swoim samochodzie (touran) powód prozaiczny ta guma ktora pokryte sa panele ,ramki w vw  schodzi np od zapachów wpłynie tak ze ostrzegam , raz pokapało mi na ramkę panelu i sie zluszczyła (zapach był dolewany w kratkach nawiewu) , wywaliłem wsadziłem nową, teraz w kratce na sznureczku miałem powieszone Choinki zapachowe  ja patrze pod nie a tam przyciski na radiu od CD sie złuszczyły i bokiem na radu tez są złuszczenia. wyciagnołem panel radia RCD 300 .

Mam takie pytanie może ktoś robił takie radio golfy V ,touran itp jak wycignąć te klawisze od radia, te na dole i po bokach , od tyłu nie ma żadnych zaczepów tak jak by była ramka zgrana na stałe co trzyma klawisze?

ok dostałem odpowiedź trzeba je z doośc dużo siło wycisnać od tyłu panelu i tak tez zrobiłem

po pierwszych próbach malowania bollem jest ok   , natomiast wydaje mi się że przy malowaniu trzeba maskować  miejsca tam gdzie wchodza przyciski  a, przyciski nie malowac  tych powierzchni co sie stykają z gniazdami a ich nie widać. 

pomalowałem sobie te dwa z góry ( wyciągnie te nie ma ich na zdjęciach) całe po włożeniu na próbe do panelu radia chodza dość cieżko farba na przyciskach  ogranicza ich swobodny ruch , dlatego jak napisałem maluję tylko to co widoczne

relacja z regeneracji panelu radia i ramki radia /klimy

ramka radia/klimy po wyciągnięciu (najlepiej np twarda karta bankomatowa  podważać zeby nie pokaleczyć ramki) dokladnie zdarta ta miekka guma rozpuszczalnikiem nitro,benzyna ekstr,roz uniwe +gąbka do mycia szorstka strona -idzie to dosyć ciężko,
lekki szlif drobnym papierem (jak najdrobniejszy 500-600 w góre ale jeżeli jest gladziutkie to nawet nie trzeba.
panel radia
przyciski wycisnięte jak kolega napisał od tyłu z lekkim użyciem siły
czyszczenie jak wyżej ramka.
panel radia i ramke przed malowaniem przetarte benzyną ekstarkcyjną
 dodatkowo panel radia   ja obkleiłem całe te wneki gdzie wchodza przyciski boczne i dolne tak ze pomalowana jest praktycznie tylko ta częśc która widać , przyciski i wpust CD meszek jw
dlaczego , bo po malowaniu -może sie zrobić  grubsza warstwa na miejscach styku przycisków i ścianek i beda cieżko pracować przyciski (wiem bo wczesniej pomalowałem  przyciski CD całe i po włożeniu nie pracowały nie odbijały były za ciasno spasowane.

nie wiem jak robia to  inni którzy regenerują i maluja tez przyciski ale na to zwrócil bym uwage , ze po pomalowaniu całych przycisków i wnęk pracy przycisków, może być problem i ich ruchomością

podsumowując
-czyszczenie z gumy lekki szlif +benzyna ekstrakcyjna
-kilka warstw  spray lakieru do zderzaków plastikowych boll czarny  (nie strukturalny  do plastików )
-na to ja pomalowałem spray Lakier bezbarwny 1K mat Troton

przyciski i pokrętla pomalowałem tylko samym lakierem bezbarwnym
 przed włozeniem do panelu(uwaga jak osiądzie na nich kurz to po przycisku)
bezbarwnym nie koniecznie bo jest taki satynowy polysk ale ja wolałem lekko zabezpieczyć

wygląd i dopasowanie prawie idealne

uwaga tylko przy malowaniu na kurz

uwagi montażowe ściagając panel radia z wyświetlacza nie odłaczałem pasków elektryki , przy montazu juz musiałem to rozłaczyć paski eletryki , białe przez podwazenie  i zółty trzeba wyciagnąć  i wyjdzie  pózniej trzeba wcisnąć go z powrotem co nie jest takie łatwe
 śróbki  śróbokręt t6x50 lub t7x50 sa po pare złotych w Carfurze
po skreceniu sprawdzcie jeszcze czy przyciski wszystko działa szczególnie te boczne dolne czy właczają stacje

 

 

ScreenHunter_221 Aug. 21 19.45.jpg

ScreenHunter_221 Aug. 21 19.46.jpg

ScreenHunter_222 Aug. 21 19.46.jpg

ScreenHunter_239 Oct. 04 18.22.jpg

ScreenHunter_240 Oct. 04 18.22.jpg

ScreenHunter_241 Oct. 04 18.22.jpg

ScreenHunter_241 Oct. 04 18.23.jpg

Edytowane przez gorny7
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma jakiś pewny kontakt do kolegi Radka, który regeneruje przyciski ? Na forum nie ma go od 04.01 a potrzebuje pilnie się z nim skontaktować. Za wszelkie info z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja też w tej samej sprawie, poszukuję kogoś kto się zajmuje regeneracją przycisków i paneli Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 14:19, renegat207 napisał:

Cześć, ja też w tej samej sprawie, poszukuję kogoś kto się zajmuje regeneracją przycisków i paneli Audi.

Udało sie znaleźć kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...