Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tylnego zderzaka oraz dolnego dyfuzora


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie żeby wymienić czujnik parkowania ten skrajny z tyłu od strony pasażera....czy muszę zdejmować zderzak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie koledzy czy istnieje możliwość wymiany samego dyfuzora /dokładki zderzaka/ bez zdejmowania całego zderzaka i na co trzeba zwrócić uwagę w razie wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie koledzy czy istnieje możliwość wymiany samego dyfuzora /dokładki zderzaka/ bez zdejmowania całego zderzaka i na co trzeba zwrócić uwagę w razie wymiany ?

odkrecasz zaznaczone wkrety a pózniej mocowania wypinasz tak jak obrazku

a6310267.png

a6310241.png

zderzaktylny2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuje zmienic zderzak na sline w swoim polifcie. Mam dwa pytania:

1. Czy ta ciemna gumka/obejma wokół czujnika cofania to jego stały element, który jest nie odczepialny? Będę musiał wymienić go na nowy podczas wymiany?

20170510_201933.jpg

2. Jesli nie mam haka na aucie to mogę kupic spoiler z dziura - miejscem na hak? Nie będzie to przeszkadzać/głupio wyglądac?

ddddddd.jpg

Pozdrawiam!

Edytowane przez Veiru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a do a4 b8 przedlift da sie ten dolny dyfuzor dokladke czy jak tam to się zwie wymienic na coś innego gdzies na allegro na aliexpress widzialem jakies dokladki te dolne ale czy to pasuje do zderzaka przedlift?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś instrukcje do demontażu zderzak w sedanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii demontażu dyfuzora w s-line polift z wydechem po jednej stronie żeby cała operacja przebiegła pomyślnie najlepiej zrobić to kiedy auto jest na podnośniku.

Wystarczy zdemontować plastikową osłonę z prawej strony i jest wtedy dość łatwy dostęp do zatrzasków.

W moim przypadku do wysunięcia nie potrzebowałem nawet śrubokręta, wyszły zatrzaski po naciśnięciu palcem. 

Dobrze jeśli jest druga osoba, żeby delikatnie odciągać dyfuzor od zderzaka. 

Roboty na podnośniku max.15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie , czy po zdjęciu dyfuzora jest jakieś dojście do czujników cofania ? pytam z ciekawości gdyż mialem mała stłuczkę , i wpadly mi 2 czujniki do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie odnośnie tylnego dyfuzora w a4 b8,czy z przedlifta pasuje do polifta? Oraz czy jest możliwość założenia dyfuzora z a avanta do sedana?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hubertus28 napisał:

Witam 

Mam pytanie odnośnie tylnego dyfuzora w a4 b8,czy z przedlifta pasuje do polifta? Oraz czy jest możliwość założenia dyfuzora z a avanta do sedana?

pozdrawiam

 

Przedlift i polift mają różne zderzaki, więc nie pasuje. Między sedanem i avantem nie ma różnicy przy dyfuzorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,na dniach zostanę właścicielem audi a4 b8 z 2015 roku,avant kolor biały kod lakieru LS9R 136 KM i tu moje pytanie bo auto to jest delikatnie uszkodzone z tyłu,zderzak do wymiany,czujniki pdc do sprawdzenia ew. kupna.

Czy możecie mnie nakierować jakie wszystkie plastiki przychodzą do zamontowania zderzaka,bo ściągając stary,połamany częściowo na pewno el. mocujące go do karoserii są połamane.Czy wskażecie mi wszystkie el. mocujące,plastiki które muszę mieć by dobrze zamocować zderzak...tylni.

Bardzo proszę o pomoc....

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adamd69 napisał:

Koledzy,na dniach zostanę właścicielem audi a4 b8 z 2015 roku,avant kolor biały kod lakieru LS9R 136 KM i tu moje pytanie bo auto to jest delikatnie uszkodzone z tyłu,zderzak do wymiany,czujniki pdc do sprawdzenia ew. kupna.

Czy możecie mnie nakierować jakie wszystkie plastiki przychodzą do zamontowania zderzaka,bo ściągając stary,połamany częściowo na pewno el. mocujące go do karoserii są połamane.Czy wskażecie mi wszystkie el. mocujące,plastiki które muszę mieć by dobrze zamocować zderzak...tylni.

Bardzo proszę o pomoc....

Pozdrawiam Adam.

Tutaj masz dokładną rozpiskę z mocowaniami tylnego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, l2k2 napisał:

Tutaj masz dokładną rozpiskę z mocowaniami tylnego zderzaka.

Super kolego dziękuję,a czy może wiesz co to jest zaznaczone na zdjęciu na belce,jakiś plastik,czujnik nie mam pojęcia co to.Zdjęcie zapożyczone tutaj z forum.

 

zderzaktyl_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, adamd69 napisał:

Super kolego dziękuję,a czy może wiesz co to jest zaznaczone na zdjęciu na belce,jakiś plastik,czujnik nie mam pojęcia co to.Zdjęcie zapożyczone tutaj z forum.

Niestety nie wiem ?, u mnie nie było tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 09:49, adamd69 napisał:

Super kolego dziękuję,a czy może wiesz co to jest zaznaczone na zdjęciu na belce,jakiś plastik,czujnik nie mam pojęcia co to.Zdjęcie zapożyczone tutaj z forum.

 

zderzaktyl_LI.jpg

To jest antena od zegara radiowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Mam takie pytanie czy mogę wymienić sam dyfuzor na S-line w A4 B8 Avant 2014 rok, czy tak jak w wersji przed liftowej zderzak jest inny i dyfuzor nie będzie pasował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...