Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, mam taki problem, zamontowałem czujniki parkowania (przód i tył). Wcześniej ich nie miałem.

Kupiłem sterownik 4H0 919 475 AA, wiązki Kufatec (dla przodu i tyłu), wiązki w zderzaku i czujniki.

Chciałem przystąpić do kodowania (poprzez kabel z VCDS). I tu się pojawił problem, bo ja nie mam 10-Park Assist.Przeczytałem forum i znalazłem tylko aby w zielonym menu włączyć APS i ustawić parking help na poziomie 1. Tak tez zrobiłem. Pojawiło się menu w setup "asystent parkowania", ale ta opcja jest na szaro.

Jak wciskam przycisk PDC nad klimatronikiem to słyszę piszczenie w brzęczku z tyłu w bagażniku. Ale nadal nie jestem w stanie uaktywnić PDC

Czy jest możliwe, że nie mogę u siebie wkodować pdc? A jeżeli mogę to jak mam to zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gateway 19 === instalation list === odznacz 10 pdc ==== save

Wszedłem w gateway 19, odznaczyłem 10 pdc i jest, pojawiło się, ale nadal nie mogę połączyć się z 10 pdc.

Czy jest możliwe, że źle podłączyłem can high i can low? Podpiąłem się pod wolne miejsca w gatewayu (na kablu było tylko napisane can high i can low), może tutaj popełniłem jakiś błąd?

w gateway 19 === instalation list === odznacz 10 pdc ==== save

Address 19: CAN Gateway Labels: 8T0-907-468.clb

Control Module Part Number: 8T0 907 468 AE HW: 8T0 907 468 L

Component and/or Version: GW-BEM 5CAN-M H10 0117

Software Coding: 00C303

Work Shop Code: WSC 06335 000 00000

VCID: 84030823BCDB

1 Fault Found:

01327 - Control Module for Parking Aid (J446)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 206

Mileage: 188906 km

Time Indication: 0

Date: 2016.09.06

Time: 18:14:27

Freeze Frame:

Bin. Bits: 11111

Voltage: 14.00 V

Count: 6

Bin. Bits: 10011

Time: 25.40 s

Wszedłem w gateway 19, odznaczyłem 10 pdc i jest, pojawiło się, ale nadal nie mogę połączyć się z 10 pdc.

Czy jest możliwe, że źle podłączyłem can high i can low? Podpiąłem się pod wolne miejsca w gatewayu (na kablu było tylko napisane can high i can low), może tutaj popełniłem jakiś błąd?

Zrobiłem scan gateway i mam coś takiego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO sprawdzenia CANY oraz zasilanie czy jest

Do sprawdzenia CANY, czyli mam rozumieć połaczenie z Can GATEWAY? przepraszam ,że tak pytam, ale nie jestem specem w tej dziedzinie i skróty czasami mi nic nie mówią.

Jak wciskam przycisk pdc nad klimatronikiem to piszczy brzęczek z tyłu, czy nadal może nie być zasilania w sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sie mostkowałes z canami ?

Kupiłem dwie wiązki z Kufatec. Jedna, łącząca sterownik z gatewayem, bezpiecznikiem i masą (od części tylnej). Druga, łącząca przód ze sterownikiem (wiązka do czujników, brzęczka i włącznika pdc).

W wiązce od czujników tylnych była skręcona warkocz wiązka do gateway z oznaczeniem low i high. Wpiąłem się w wolne wejścia jedno nad drugim. Numerów nie pamiętam. Jutro mogę zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle sie wpiałes :wink: szukaj cana pomarancz/niebieski brąz/pomarancz i tam sie zmostkuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle sie wpiałes :wink: szukaj cana pomarancz/niebieski brąz/pomarancz i tam sie zmostkuj

ok, dzięki. Zasugerowałem się oznaczeniem Kufatec. Rozumiem, że pomarańcz/niebieski to Can High, natomiast brąz/pomarańcz to Can Low?

Dzisiaj po pracy sprawdzę i odezwę się

zle sie wpiałes :wink: szukaj cana pomarancz/niebieski brąz/pomarancz i tam sie zmostkuj

ok, dzięki. Zasugerowałem się oznaczeniem Kufatec. Rozumiem, że pomarańcz/niebieski to Can High, natomiast brąz/pomarańcz to Can Low?

Dzisiaj po pracy sprawdzę i odezw

Poprawiłem połączenie, a właściwie przeniosłem z gateway do CAN przy bezpiecznikach z prawej strony. Ze sterownikiem się łączy, więc jest połowa sukcesu. Ale nadal nie mam wyświetlania na ekranie. Sprawdziłem logi i mam coś takiego:

Address 10: Park/Steer Assist Labels: 8K0-919-475.clb

Control Module Part Number: 8K0 919 475 AA HW: 8P0 919 475 N

Component and/or Version: PARKHILFE 8K H01 0080

Software Coding: 100103

Work Shop Code: WSC 06335 000 00000

VCID: 78FBECD37013

1 Fault Found:

02070 - Rear Parking Aid Sensors

011 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101011

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 210

Mileage: 189066 km

Time Indication: 0

Date: 2016.09.08

Time: 09:38:07

Freeze Frame:

Temperature: 35.0°C

Najwyraźniej nie ma połączenia z tylną wiązką. I tu mam problem, gdyż jak kupiłem tylną wiązkę do zderzaka, to ona była 16 pinowa, natomiast wejście w sterownik pdc jest 12 pinowe. I wstawiłem je do kostki tak jak były czyli wszystkie w jednej lini. Więc na pewno nie jest to ta konfiguracja.

I tu mam pytanie, czy jest jakiś dostępny schemat przewodów idący do kostki 12 pinowej. Ewentualnie, czy mógłby ktoś zrobić zdjęcia kostki z widocznymi pinami. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam problem, gdyż jak kupiłem tylną wiązkę do zderzaka, to ona była 16 pinowa, natomiast wejście w sterownik pdc jest 12 pinowe. I wstawiłem je do kostki tak jak były czyli wszystkie w jednej lini. Więc na pewno nie jest to ta konfiguracja.

kupowałes w KUFATECU ?

tylna wiazka idzie do wtyki 12 PIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam problem, gdyż jak kupiłem tylną wiązkę do zderzaka, to ona była 16 pinowa, natomiast wejście w sterownik pdc jest 12 pinowe. I wstawiłem je do kostki tak jak były czyli wszystkie w jednej lini. Więc na pewno nie jest to ta konfiguracja.

kupowałes w KUFATECU ?

tylna wiazka idzie do wtyki 12 PIN

Tylną wiązkę, która jest w zderzaku kupiłem na allegro. I tam była wtyka 16 pinowa. W kufatecu kupiłem dwie wiązki (pierwsza łacząca sterownik z canem, zasilaniem i masą, druga łącząca sterownik z przednią wiązka w zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylna wiazka jest zakonczona wtyka 12 PIN :hi:

Nie mam pojecia co to za wiazke kupiłes i gdzie ja wpiałes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za ponowienie pytania ale przewertowalem temat i nadal mam niejasnosc.

Pacjent: Audi A4 z PDC tyl (dzwiekowy)

Chcialbym aktywowac wizualizacje - sterownik mam z koncowka T - w temacie ktos napisal ze na sterowniku T aktywowal wizualizacje.

Czy musze cos kodowac w VCDS:

[10 - Park/Steer Assist] [16 - Security Access - 71679] do it [07 - Coding] Byte 0 - Bit 4 change 0 to 1


Czy tylko w gre wchodzi jedynie zmiana jakis ustawien w green menu?

W menu CAR mam ustawienia PARKING SYSTEM jednakze nie ma tam opcji do aktywowania graphic display.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc!

Edytowane przez Maciek Zdanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musze cos kodowac w VCDS:

[10 - Park/Steer Assist] [16 - Security Access - 71679] do it [07 - Coding] Byte 0 - Bit 4 change 0 to 1

Jak zrobiłeś to kodowanie to wizualiazcja będzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trybi!minus taki ze pokazuje mi jakobym miał czujniki z przodu których brak. Jak zmienić to ustawienie?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...