Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko trybi!minus taki ze pokazuje mi jakobym miał czujniki z przodu których brak. Jak zmienić to ustawienie?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Dołóż przednie czujniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby tylko w rocznikach do 2012 działało uruchomienie wizualizacji ?

Radio Concert bez MMI, lub jak inni opisują MMI BASIC

B8 2013 rok i nie chce się połączyć do 10 PARK ASSIST w VCDS, czujniki są fabryczne z tyłu

Gdzieś w tym wątku juz ktos pisał dawno temu , że w dwóch takich samych samochodach, w jednym łączy do PARK ASSIST a w drugim nie, ale odpowiedzi na to nikt nie udzielił hmmm

cóż to moze byc za przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2013 roku wszystko idzie do MCE, zamontowales osobno ośmiokanałowy sterownik? U mnie wizualizacja zadziałała po dodaniu głośniczka i przycisku od PDC na MMI Basic .

Edytowane przez marjan83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to, że bez wymiany 4 kanałowego sterownika na 8 kanałowy w 2013 nie da rady aktywować wizualizacji tak ?

a czy po wymianie na 8 kanałowy i zamontowanych czujnikach tylko z tyłu nie bedzie waliło błędami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu z roku 2013 , czyli poliftowym, za czujniki parkowania odpowiedzialny jest MCE. W niektórych wersjach możliwe jest uruchomienie wizualizacji po dodaniu jedynie głośniczka i przycisku ( u mnie zadziałało mam AH), lub skontaktuj się z moderatorem WRC on posiada jakieś moduły które uruchomią wizualizację.

Edytowane przez marjan83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8 2013 rok i nie chce się połączyć do 10 PARK ASSIST w VCDS, czujniki są fabryczne z tyłu

cóż to moze byc za przyczyna?

w B8 POLIFT nie ma sterownika 10 PARK ASSIST

całosc jest teraz w MCE 09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej jakie opcje masz . Albo montujesz przycisk i głośnik z przodu wg schematu albo moduł od Wrc, ewentualnie przejściówka na 4 lub ośmiokanałowy sterownik jak chcesz mieć komplet czujników.

A poza tym do modelu poliftowego jest osobny temat.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/303231-montaz-pdc-parktronic-polift-2012-2015/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić kolegę wrclaguna. Naprawdę dobry manual. Montaż tylnich czujników w Avancie poszedł mi praktycznie bez problemów. Od siebie mogę dorzucić coś na temat kodowania dla radio Concert (może warto by to dorzucić na początku, żeby nie przegrzebywać się przez forum). Na początku wpiąłem się nie tam gdzie trzeba kablami od szyny CAN w kostkę T46 od strony pasażera. Po podłączeniu VCDSa wyskakiwały błędy w komunikacji między prawie wszystkimi modułami. Dogrzebałem się na forum, że przewody te należy wpiąć w pkt 2L i 2H, a ponieważ był zajęte to została opcja 6L i 6H i po ponownym podłączeniu problemy z komunikacją znikły.

Dalej zrobiłem tak jak jest w instrukcji - 10 park assist i tam zahaczyłem 4 bit jednak przedtem ten moduł trzeba dodać do gateway installation list, aby był widoczny na liście przy skanie czy się wgl komunikuje.

Potem próbowałem uruchomić grafikę na wyświetlaczu, za pomocą bitu nr 3 (czerwone podkreślenie na zdjęciu). 25knehe.jpg

Dawało to jednak error 31 : request out of range. Żeby uruchomić wizualizację trzeba więc przejrzeć pozostałe bajty (niebieska ramka na zdjęciu) i tam jest gdzieś aktywowanie menu ustawień pomocy parkowania. Zostało mi tylko wiercenie, ale jest tak zimno na zewnątrz że nie wiem czy mi się chce to robić teraz, bo jeszcze coś spapram:P

Jeszcze raz dzięki za manual.

Edytowane przez indiapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie będę dokładał czujniki na przód i muszę wymienić moduł, mam możliwość zakupu modułu o nr.8k0919475 AA czyli wersja do start/stop

czy ten moduł będzie chodził u mnie w aucie jeśli nie mam u siebie  start/stop??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie głupie pytanie. Pierwszy raz w życiu będę robić wiązkę. Czy kable to mogą być zwykłe splecione 0.35? Czy jak robicie wiązkę używacie np dwóch innych kolorów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.35 to standard jeśli chodzi o PDC  tak podaje ETKA. możesz zrobić z jednego koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Gdzie zlokalizowany jest głośniczek od PDC  w A4 B8 Avant. Zainstalowałem czujniki w tylnym zderzaku i prowadząc wiązkę kabli nie wiem gdzie powinien być przykręcony ten głośniczek. Chodzi o PDC tylko na tył.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...