Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.08.2014 o 08:46, wrclaguna napisał:

Tu masz schematy pod podpiecia 4 kanałowego sterownika , oprocz tylnej gotowej wiazki masz do zrobienia : zasilanie CANY , glosnik ( nie kupisz gotowej wiazki)


czujnikischemat1.png

schwmatpdc2.png


wtyka T16E :

PIN 1 - ZASILANIE 12V ( czerwona wtyka z bezpiecznikami koło sterowniuka PDC)
PIN 8 - masa
PIN 2 - BRZECZEK ( montujemy koło prowadnicy pasa po prawej stronie w bagazniku)
PIN 10 - BRZECZEK
PIN 6 - CAN HIGH ( przewody ciagniemy do przodu strona pasazera , słupek A na dole brazowa wtyka , szukamy koloru pomarancz/niebieski i tu mostkujemy, drugi przewod to pomarancz/braz )
PIN 15 - CAN LOW

SPIS POSZCZEGÓLNYCH CZEŚCI :


- 8E0 972 416 - wtyka 16 PIN ( do sterownika PDC )
- 000 979 009 E - PINY 4 szt. ( 1 kabelek 2 PINY ASO) ( DO WTYKI 16 PIN, do wtyki 2 PIN brzeczek)
- 8E0 919 279 Glosnik ostrzegawczy
- 7L6 868 307 Sruby do glosnika 2 szt.
- 4B0 972 623 Wtyka glosnika 1 szt.
- 8K0 907 297 - mocowanie sterownika ( jak nie mamy)
- 000 979 135 E PIN do bezpiecznika 5A

Znalazłem Twój wpis ale nigdzie na schematach nie mogę znaleźć, że ma to być pin 1. W który PIN wejść w czerwonej wtyce z bezpiecznikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje [emoji3] Po długim weekendzie działam.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Postanowiłem dodać do swojej audi (3G Base) czujniki parkowania na tył. Udało mi się poprowadzić wiązkę, zakodować w gateway.

Niestety mam problem ze sterownikiem z literą Q. Zgłasza on błąd czujnika przyczepy, którego w samochodzie nie ma. Ktoś wcześniej opisywał, że udało mu się wykodować przyczepę ze sterowanika PDC. Ktoś wie który bit/byte należy ustawić? Kolejny problem jaki mam to, że sterownik odrzuca mi kodowanie wizualizacji. VCP wyświetla, że wartość jest poza zakresem. Czy inny byte należy ustawić czy ten sterownik po prostu tego nie obsługuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0 919 475 Q - 4 czujniki, nie ma graficznego wsparcia

 

Edytowane przez Confessor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Confessor napisał:

8K0 919 475 Q - 4 czujniki, nie ma graficznego wsparcia

 

D też nie ma, a ludzie kodują, ale chyba problemem jest że w VCP nie widziałem opcji 'security access'. W tym momencie interesuje mnie jak wykodować hak z PDC. 

@pawelde, jak wykodowałeś hak z PDC? Mam ten sam problem co Ty.

Edytowane przez mpx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mpx napisał:

D też nie ma, a ludzie kodują, ale chyba problemem jest że w VCP nie widziałem opcji 'security access'. W tym momencie interesuje mnie jak wykodować hak z PDC. 

@pawelde, jak wykodowałeś hak z PDC? Mam ten sam problem co Ty.

Przyczepa: bajt 0 bity od 0 do 3 ustaw na zera.

Wizualizacja, wpisz kod 71769 i Bajt 0 Bit 5 ustaw na 1

I przestańcie z tymi start/stop herezjami. To też się koduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystko się udało, zarówno wizualizację jak i odkodwanie haka  Take pro tipy: 1. W tylnym zderzaku są zaznaczone miejsca gdzie należy wiercić 2. Wklejenie czujników na sylikon jest bardzo trudne, lepiej kupić gotowe uchwyty ze skody, mimo że kosztują 200zł

Edytowane przez mpx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Mod wykonany, wszystko siedzi w Audi, moduł PDC zmieniony na 8K ale... Przycisk od PDC świeci cały czas na pomarańczowo, nie reaguje na wciśnięcia. W MMI ustawienia tonów i głośności przód i tył bez problemu.  Uwalony sterownik, przycisk czy może dałem ciała w instalacji? Żadnych dźwięków oprócz ustawień nie ma. Dodam, że jeszcze nie zdjąłem komponentu z MMI, ma to związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kozuch762 napisał:

Witam Panowie!

Mod wykonany, wszystko siedzi w Audi, moduł PDC zmieniony na 8K ale... Przycisk od PDC świeci cały czas na pomarańczowo, nie reaguje na wciśnięcia. W MMI ustawienia tonów i głośności przód i tył bez problemu.  Uwalony sterownik, przycisk czy może dałem ciała w instalacji? Żadnych dźwięków oprócz ustawień nie ma. Dodam, że jeszcze nie zdjąłem komponentu z MMI, ma to związek?

Sprawdź jakie masz błędy w sterowniku PDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podłączę się do samochodu, bo aktualnie mnie przy nim nie ma. Sprawdzam schematy po kilka razy i wszystko się zgadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kozuch762 napisał:

Jutro podłączę się do samochodu, bo aktualnie mnie przy nim nie ma. Sprawdzam schematy po kilka razy i wszystko się zgadza...

Bez podłączenia kompa i sprawdzenia błędów to można wróżyć z fusów. Jeżeli jakikolwiek z elementów PDC nie funkcjonuje to sterownik zgłasza błąd i parktronic przestaje działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mpx napisał:

Bez podłączenia kompa i sprawdzenia błędów to można wróżyć z fusów. Jeżeli jakikolwiek z elementów PDC nie funkcjonuje to sterownik zgłasza błąd i parktronic przestaje działać. 

Jasne, jutro podłączam kompa i dam znać, dziękuję za odpowiedź. Założyłem moduł R, czyli 8K, kamera i grafika ale podobno jest to moduł do systemu start/stop, a tego systemu nie posiadam... może mieć to ewentualny związek?

 

Edytowane przez Kozuch762
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrclaguna Grzesiek podpowiedz gdzie muszę wykonać kodowania jeśli wogole nie miałem Pdc? Mam MMI 3G basic. Czujniki działają, z modułem się łącze. Nie mam tylko wizualizacji ale poza modułem Pdc coś chyba jeszcze musE zakodować. 07 control head mam nie aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Onkel napisał:

@wrclaguna Grzesiek podpowiedz gdzie muszę wykonać kodowania jeśli wogole nie miałem Pdc? Mam MMI 3G basic. Czujniki działają, z modułem się łącze. Nie mam tylko wizualizacji ale poza modułem Pdc coś chyba jeszcze musE zakodować. 07 control head mam nie aktywne.



GATEWAY 19----INSTALATION LIST----odznaczamy 10   PDC ----- save


MMI 3G  adres 5F w green menu

opcja CAR  carmenuoperation suwak na 1  oraz cardevicelist odznaczamy kwadracik APS

NA KONIEC restart MMI

 

Screen_13_090626_0036_0017.png

Screen_26_090626_0040_0021.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Onkel napisał:

@wrclaguna  07 control head mam nie aktywne.


Jesli piszesz ze masz MMI 3G BASIC to tego sterownika nie masz

daj scan z auta w dokumencie tekstowym
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zakodowania aby PDC włączał się automatycznie z przodu, nie tylko po wrzuceniu wstecznego? Np. przy podjeżdżaniu do ściany na 1 biegu PDC włączył się automatycznie? Mam PDC z przodu i z tyłu i Concert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kalix94 napisał:

Jest możliwość zakodowania aby PDC włączał się automatycznie z przodu, nie tylko po wrzuceniu wstecznego? Np. przy podjeżdżaniu do ściany na 1 biegu PDC włączył się automatycznie? Mam PDC z przodu i z tyłu i Concert


w Kodowaniach nie ma takiej opcji w zadnym A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wrclaguna napisał:



GATEWAY 19----INSTALATION LIST----odznaczamy 10   PDC ----- save


MMI 3G  adres 5F w green menu

opcja CAR  carmenuoperation suwak na 1  oraz cardevicelist odznaczamy kwadracik APS

NA KONIEC restart MMI

 

Screen_13_090626_0036_0017.png

Screen_26_090626_0040_0021.png

 

 

 

Dziekuje bardzo, udało mi się znaleść gdzieś wpis i właśnie tak zrobiłem. Problem był taki ze szukałem PDC a trzeba było zaznaczyć APS. Wszystko działa super. Za tydzień montaż kamery ? Dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...