Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy pozycja w jakiej są zamontowane czujniki ma znaczenie? Powinny być tak jak w etce czyli gniazdem do dołu czy to nie ma znaczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2018 o 20:07, mpx napisał:

Zastanawiam się czy pozycja w jakiej są zamontowane czujniki ma znaczenie? Powinny być tak jak w etce czyli gniazdem do dołu czy to nie ma znaczenia? 

Sam sobie odpowiem bo się dowiedziałem, może komuś się przyda. Sama pozycja nie ma znaczenie. Ma znaczenie jedynie to jaki czujniki kupimy. Ja kupiłem jakieś chińskie zamienniki i jest dramat, są bardzo nie precyzyjne i wzbudzają fałszywe alarmy np. coś jest przed zderzakiem mimo że nic tam nie ma - słowem dramat. Polecam oryginalne czujniki Valeo te działają idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam inne pytanie i może ktoś udzieli odp. 

Czytalem gdzieś na forum ze polecają tylko oryginalne czujniki bo lepiej się sprawdzają przy haku. Ja właśnie mam ory czujniki i hak i jak mam podłączoną platformę na rowery to czujniki mi piszczą (dla mnie to zrozumiałe). Osoba ta dodała ze przy oryginalnych czujnikach tego efektu nie będzie. Stąd moje pytanie czy da się ustawić jakoś czujniki tylne tak aby przy przyczepce nie piszczały ciągle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shaqal napisał:

Jak wyłączyć wizualizacje pdc w polifcie?

Wyłączyłeś i włączyłeś ponownie wizualizację w MMI po montażu? U mnie dopiero po tym zaczęło włączać automatycznie obraz z kamery po wrzuceniu wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, l2k2 napisał:

Wyłączyłeś i włączyłeś ponownie wizualizację w MMI po montażu? U mnie dopiero po tym zaczęło włączać automatycznie obraz z kamery po wrzuceniu wstecznego.

W MMI nie ma wyboru między grafika / kamera / tryb automatyczny, można zmienic tylko widok - włączony lub wyłączony. Jest tam mmi 3g plus i nie ma oddzielnego sterownika pdc, dlatego troche inaczej to działa. Możesz wrzucić kodowanie swojego 09? Masz pdc przód i tył plus kamera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shaqal napisał:

W MMI nie ma wyboru między grafika / kamera / tryb automatyczny, można zmienic tylko widok - włączony lub wyłączony. Jest tam mmi 3g plus i nie ma oddzielnego sterownika pdc, dlatego troche inaczej to działa. Możesz wrzucić kodowanie swojego 09? Masz pdc przód i tył plus kamera?

Bo w MMI nie ma wyboru pomiędzy trybami wyświetlania, trzeba wyłączyć i włączyć to wyświetlanie które tam teraz masz (tj. reset ustawień).

Przy PDC przód + tył + kamera tak wygląda kodowanie w 09:

 

 

bcm09.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wizualizacja działa na cztero kanalowym sterowniku 8K0 919 475 B. Radio Audi cd changer.

Edytowane przez kkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pod ręką fotkę umiejscowienia tylnego buzzera? Tylko taką swoją, nie z Elsy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, osebolek napisał:

Panowie podrzuci ktoś numer uchwytów czujnika pdc tył do przedlifta.

 
1x 3T5919485A
2x 3T5919485
1x 3T5919486A
Edytowane przez mpx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2018 o 11:04, mpx napisał:
 
1x 3T5919485A
2x 3T5919485
1x 3T5919486A

Dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam audi a4 B8 przedlift 2011 kombi ,bez czujników seryjnie potwierdzone w ASO , mam skóry ,Quatro i mmi ,chciałem doposażyć w czujnik pdc tył , mam zderzak z czujnikami , sterownik o nr 8k0919475 B , tam są jakieś 3 wejścia i mam tylko jedno przyłącze z kablami przy nim po samej lewej stronie ,brakuje mi obu po prawej żeby to podłączyć pod radio ? Czy jest mi w stanie ktoś pomóc ??

IMG_20190109_191301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz drugą wtykę do której podłączysz zasilanie, masę, cany i brzęczyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Hohe napisał:

Potrzebujesz drugą wtykę do której podłączysz zasilanie, masę, cany i brzęczyk. 

Brzęczyk ?co to takiego ?czyli tylko jednej wtyczki mi brakuje a jedna dziura ma być pusta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adikkk12 napisał:

 

Brzęczyk ?co to takiego ?czyli tylko jednej wtyczki mi brakuje a jedna dziura ma być pusta ?

To co robi pi, pi, pi. A trzecia wtyka jest do przodu, jak ktoś ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hohe napisał:

To co robi pi, pi, pi. A trzecia wtyka jest do przodu, jak ktoś ma. 

Hm a tył nie jest puszczany z głośników samochodowych ?też trzeba mieć ten głośniczek ?gdzie powinien być umiejscowiony ? Co to jest cana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, jeśli nie wiesz co to są cany, to raczej tego sam nie ogarniesz. 

Zacznij od studiowania działu warsztat. 

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adikkk12 napisał:

Co to jest cana ?

Magistrala komunikacyjna. Dźwięk parktronika jest puszczany na oddzielny głośniczek który trzeba kupić. Musisz mieć wiązkę przewodów do czujników i wiązkę do CAN, zasilania, masa, brzęczyk. Potem to zakodować w Can Gatewayu, dodatkowo może trzeba będzie zakodować sam sterownik np. wyłączyć obsługę haka jeśli była. Brak którejkolwiek z rzeczy wymienionych spowoduje ze czujniki nie beda działać. 

Zresztą polecam przeczytać ten wątek, bo jest w nim cała potrzebna wiedza. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adikkk12 napisał:

Brzęczyk ?co to takiego ?czyli tylko jednej wtyczki mi brakuje a jedna dziura ma być pusta ?

Stary, no ale nie rób sobie jaj z ludzi. W pierwszym poście masz napisane od A do Z jakie potrzebujesz części i jak to dokładnie, po kolei poskładać do kupy. Ba! Nawet są schematy i zdjęcia. Zakładam, że nie czytałeś nawet tego posta, bo wtedy nie zadawałbyś takich pytań.

Serio, polecam najpierw tam zajrzeć - koniecznie kliknij przycisk "Pokaż ukrytą zawartość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...