Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.05.2012 o 16:34, wrclaguna napisał:

kilku

Pytam dlatego ze nie posiadam pdc w ogóle i kupiłem uzywaną wiązke przy której jest ta kostka ze zdjecia. Tak jak widać na zdjęciu są tam podłaczone dwa kable od wiązki a resza jest ucięta. Czyli pewnie w samochodzie posiadam już tą kostkę i wystarczy wpiąć sie w nią tymi dwoma kablami? Sądząc po długości kabli ta kostka znajduje się gdzieś przy nogach pasażera z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sztangx99 napisał:

Ktos sie orientuje w jakie miejscr przychodzi ta wtyka? Najlepiej jakis schemat czy cuś.

16063344404922488676392801127241.jpg

 Tu masz tą wtyka.

20200210_000301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie, na razie przerwa w montażu bo kwarantanna :decayed: 

 

W dniu 1.05.2012 o 16:34, wrclaguna napisał:

 

Panowie, jestem z kolejnymi pytaniami.

1.

W wiazce w ktorej nabylem jest wtyka 8 pin do ktorej dochodzą 2 kable z modułu pdc wtyczka (8e0 972 112B)czerwonobrązowy i szarobiały(domyślam się że to zasilanie przycisku) ale razem z nimi z tej samej wtyki idą dwa kable żóltoczerwony pin nr3 i czerwonobrązowy pin nr 4  są one po prostu ucięte i nie mam pomysłu gdzie się nimi wpiąć.

2.

czy przedni głosnik jest podłączony tylko dwoma kablami do wtyki 4F0972483?  To ta wtyka o która pytałem wcześniej. Jest do niej podpiety głośnik z około metrowymi przewodami.

Co ciekawe do przedniego i tylniego głośnika zastosowane są czerwonożólte i czerwonobrązowe przewody (takie same co te o które pytam w pytaniu nr 1.

20201129_150925.jpg

20201129_143852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Wczoraj udało mi się zamontować (dołożyć) pdc przód do mojego A4 B8 2010 r. Wiązkę wykonałem sam tak jak jest to opisane w pierwszym poście.

Spędziłem przy tym sam około 8 godz. Podłączyłem wszystko tak jak jest opisane na początku wątku, tylko trochę przez nie uwagę zamontowałem odwrotnie wiązkę od czujników parkowania tak, że jak podjeżdzałem przodem do przeszkody z prawej strony to na wizualizacji pokazywał mi (na MMI) na lewej stronie, że się zbliżał ale rozwiązałem to w ten sposób ,że w kostce od modułu pdc tej 12 pin zamieniłem miejscami piny sygałowe (4 szt.)  od czujników zgodnie ze schematem. Teraz wszystko działa OK.

Co mogę powiedzieć najwięcej trudności zajęło mi przeprowadzenie wiązki  pod nogami przez obudowę ECU oraz zamontowanie głośniczka, ponieważ mocowanie jego jest w trudno dostępnym miejscu, że trzeba się trochę nagimnastykować ,żeby poprawnie go zamontować.

Co do ułatwień to nie rozkręcałem całych boczków z tyłu w bagażniku tylko listwę tą chromowaną i odkręciłem te mocowania od siatki bagażu te przy siedzeniach z tyłu.

Kanapę tylną demontowałem, przy okazji trochę poodkurzałem w tych zakamarkach;)

Odnośnie rozwiercania otworów pod czujniki PDC to używałem wiertła stożkowego ale o rozmiarze 21 mm, ponieważ taką średnicę miały te ori uchwyty pod pdc. Uchwyty przykleiłem na taśmę dwustronną.

Takie elementy jak uchwyty pdc w grill i w zderzak zamawiałem w ASO.  

Powiem, że w A4 B8 łatwo się demontuje przedni zderzak w porównaniu do B6 i B7 nawet nie trzeba odpinać wężyków od spryskiwaczy ksenonów bo spryskiwacze wypychają klapki na sprężynkach w zderzaku.

Teraz przymierzam się do montażu kamery cofania.

Edytowane przez renegat207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2015 o 17:52, wrclaguna napisał:

Jakikolwiek blad w PDC nie bedzie chodzic

Witam serdeczenie
Pytam by sie upewnic z tematem PDC, posiadam A4B8 bez PDC dołozyłem zderzak tył z PDC, moduł (8K), wiązke , buzzer na tył - zakodowałem wszystko i teraz:

jak wrzucam wsteczny odzywa sie głośniczek i nic wiecej... Czy to oznacza ze gdy np nie mam PDC przodu, badz np taki układ na przodzie by sie zepsuł - to tylnie czujniki także by niechodziły  ? :eusathink:

W moim przypadku opcja parking assist w MMI 3g Low - jest wyszarzona  i generalnie to nic nie działa poza buzzerkiem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, wrclaguna napisał:

Zakodowane w green menu ?

Tak na poczatku z szukalem po komponentach w vcds ale pozniej zrobilem z green park assist na wartosx 5 pozniej probiwalem na wartosc 1 bo tez widzialem taka odp. 

Ale niestety tak jak pisales musi chyba byc przód + tył żeby system wogole dzialal , dodatowo kupie 4 kanalowy z koncowka Q albo H i sprawdze sobie czy to zadziala, niemam zabardzo tak miejsca zeby rozbebeszyc audi ? tak teraz na zime ale wiosna sobie porobie , to moj 1 mod( interesujace i w ciagajace :-) ) a ze zonka z corka beda jezdzic to pdc sie przyda nawet jesli mialby byc to sam tył. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moze komus sie to przyda, wiec 8 kanalowy modul PDC z samym tylem niedziala wogole , ogolnie system czujniki nic anic :-)

wiec wymienilem moduł na 8K0 919 475 H czyli 4 kanałowy zakodowalem wedlug instrukcji autora wrclaguna, i przyjelo kodowanie mam wizualizacje na ekranie MMI 3G basic. Czujniki dzialaja wizualizacja sie nie zacina. :banan:

Dzieki serdeczne wrclaguna swietne how-to - mega robota a na wiosne uzbroje przód :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znalazłem w temacie informacji jakie piny mają się znajdować na dwóch przewodach które podłączamy do kostki  przycisku PDC w konsoli, czy ktoś może podpowiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może pomóc, chce kupić nowy moduł 8k, ale nie rozumiem o co chodzi start stop.

- with start/stop: Jr-aa
- without start/stop aec

 

Jeśli mój samochód nie ma ani keylessgo, ani start stop, który blok powinienem wybrać, aby uniknąć błędów?

startstop.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi zdjecia sie wysypały? Ma ktos moze jakis backup? Wlasnie jestem na etapie montazu wiazki w komore silnika i nie widze jak to ugryzc :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wrclaguna napisał:

for which car? year

 

Q5 8R facelift,  nie chcę zastępować bcm1, ponieważ mój bcm1 nie obsługuje pdc. Chcę zrobić to jak wersja bez liftingu Address 10: Park/Steer Assist (J446). 

Więc to jest pytanie, czy moduł z 8k0919475R lub AA będzie działał, jeśli mój samochód nie ma keyless go lub start stop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 09:22, wrclaguna napisał:

Tak bedzie działał

Dzięki, może uda ci się odpowiedzieć na pytanie, co to znaczy ze start stop (J, R, AA with START / STOP System) i bez start stop (without start/stop aec), jeśli powiesz, że blok AA będzie działać w maszynie bez start stop

Q5 8R FACELIFT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...