Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Skręcone kabelki we wtyk CAN , pin6 Low i pin6 High

Tu sprawdz czy sa OK


image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli czujniki są walnięte albo niepodłączone to komunikacja ze sterownikiem powinna normalnie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli czujniki są walnięte albo niepodłączone to komunikacja ze sterownikiem powinna normalnie działać?

Nawet jak nie masz wogóle czujników to bez problemu połaczysz sie ze steronikiem PDC

I jak sprawdziłes CANY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy montując sterownik 8 konałowy który obsługuje Start Stop z numerem AA a moje auto nie posiada tego systemu czy ten sterownik będzie działął poprawnie? Trzeba ten Start Stop wykodować w sterowniku?

Może ktoś potwierdzić czy włącznik pod PDC i ESP ale ten koło lewarka biegów czyli pod radia Concert ma numer 8K0 959 673 G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sprawdziłes CANY ?

No i właśnie tu był problem - zamieniony Low z High. Od razu ruszylo i dziala wreszcie ! Dzieki za ten cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest w porządku. Wiązka gotowa z Kufateca. Zresztą system po uruchomieniu działał absolutnie normalnie. VCDS przy PDC czyściutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zakupić 2 elementy ustalające do grilla. Mam standardowy grill z chromowanymi obwódkami. Który kolor idzie pod ten standardowy grill: T94 (czern blyszczaca ) , 1QP (szary kamienny ), 3FZ (czarny ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem po zamontowaniu PDC na przód. Dorzuciłem sterownik AA, bo mam start stop, zrobiłem wiązkę i podpiąłem wszystko. Sterownik PDC zakodowany poprawnie (100003), nie daje żadnych błędów. Guziczek uruchamia wizualizację. Głośniczek przedni podczas testu piszczy.

Problemem jest brak odczytu z czujników i z przodu i z tyłu ( nie piszczą gdy jest blisko przeszkody). Przed dorzuceniem tylne czujniki działały. Czy je się jakoś kalibruje? czy może błąd leży gdzieś w kodowaniu ( zakodowałem sterownik pdc i w MMI 3g w zielonym menu zaznaczyłem APS).

PROBLEM ROZWIĄZANY, PARCTRONIC NIE DAJE DŹWIĘKU PRZY ZACIĄGNIĘTYM RĘCZNYM.

Edytowane przez walus5555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z lakierowaniem czujników parkowania. Czujniki występują jako zapodkładowane (GRU) oraz zupełnie nowe czyste. Wiadomo jeśli kupimy zapodkładowane to lakierujemy farbą i po sprawie. Jak to się ma jeśli posiadamy nowe czyste czujniki. Trzeba je najpierw zapodkładować czy też można od razu walić farbą bo jest to za mała powierzchnia do podkładowania?

Na zagranicznych forach nikt nie podkładuje czujnikó po prostu jadą z bazą i później lakier tylko że nie wiadomo czy nie mają już tych GRU. Jak robiliście koledzy u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz lakierować bez problemu, farba nie blokuje fali z czujnika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po montażu. Lakierowałem tylko trzeba nakładać cienkie warstwy bo jak za grubo się nałoży farby to czujnik będzie pokazywał przeszkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problemik mam

Zmontowałem PDC przód na wiązce z Kufateca zmieniłem moduł na 8 kanałowy i zacząłem kodowanie no i :

"Wchodzimy w 07 Control Head 10 Adaptacje 01 channel i dodajemy cyfre +4 do istniejacej wartosci" nie moge wejść w 07 Control Head, wywala mi NO RESPONSE FROM CONTROLER, próbowałem kilka razy i d*pa dalej to samo.

Druga sprawa, kupiłem moduł 8 kanałowy z literką J miał być wedle rozpiski pod wizualizaję i pod start/stop tymczasem jak wszedłem VCDS w 10 to wywaliło mi że moduł ma literkę P na końcu :facepalm: i teraz nie czaję o co kaman z tym.

Mam u siebie MMI 3G low - ktos coś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3G LOW nie masz przeciez adresu sterownika 07 Control Head ( to jest w MMI 2G HIGH )

Tutaj musisz wejsc w gren menu i poszukac w opcji CAR zakladki o PDC oraz opcji cardelist

Co do sterownika PDC to moze został soft zmieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w 3G LOW nie masz przeciez adresu sterownika 07 Control Head ( to jest w MMI 2G HIGH )

Tak właśnie myślałem że o to biega :facepalm:

A sterownik z literką P to chyba ie będzie miał wizualizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3G LOW nie masz przeciez adresu sterownika 07 Control Head ( to jest w MMI 2G HIGH )

A sterownik z literką P to chyba ie będzie miał wizualizacji ?

bez problemu ci powinien pojśc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...