Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie odnośnie montażu PDC przod i tył, Masa do modułu w schemacie ma być brana z punktu masy obok modułu PDC, ale jest tam jeszcze jakas informacja o masie do głównej wiązki przewodów , o co z tym biega? Pomozecie, bo stoję z robota i nie wiem czy jednego przewodu za mało nie ciagne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

a w takim razie pytanie z innej beki, czy te 4 schematy załączone w pierwszym poście są wystarczające do zrobienia instalacji do PDC przód i tył czy schematy dotycza jedynie przodu? Wolę się upewnić przed składaniem wszystkiego do kupy czy przypadkiem jednego przewodziku nie brakuje mi ;) Ma znaczenie rodzaj MMI do ilości przewodów? Dobrze rozumiem że do odpalenia PDC w 3GH wystarczy w zielonym menu je uruchomić i tyle?

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest komplet schematów do obojetnie jakiej wersjI MMI

Jesli ktos wogóle nie ma PDC to kodowanie robimy w GATEWAY 19 ----> Instalation list zazanczajca 10 PDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! :) Dzialam


Zrobione:), wszystko działa ładnie , ale... Menu PArk Assist podświetlone jest na szaro i nie mogę w nie wejść i zrobić żadnych ustawień. Czy ktoś może mi podać swoje ustawienia z zielonego menu dotyczące PDC przod i tył dla MMI3g high. Czy nie trzeba przypadkiem jeszcze kodować w 5F? Bo tam mam błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kodujesz w 5F .

Green menu ---> car ---> caroperation ---> odznaczasz kwadracik o PDC
----> cardelist ----> suwak chyba na 5 lub 1

restart mmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest OK , suwak na 1 i carmenu zaznaczone APS tak jak pisales, w 5F nic nie kodowalem. Niepotrzebne tylko zaznaczylem w jednym menu APS i dlatego nie grało. Dzięki za pomoc . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3G LOW nie masz przeciez adresu sterownika 07 Control Head ( to jest w MMI 2G HIGH )

A sterownik z literką P to chyba ie będzie miał wizualizacji ?

bez problemu ci powinien pojśc :wink:

Po przekodowaniu sterownika na A48K wszystko elegancko ruszyło, działa i jest wizualizacja :)

:hi:

A tak już całkiem na marginesie, ORI wiązka zderzaka przedniego ma kostkę do połączenia po lewej stronie auta, wiązka z Kufateca starcza tylko na ułożenie jej z prawej strony w związku z tym wynikł problem że jest wszystko za krótkie, rozwiązałem ten problem poprzez założenie wiązki zderzaka odwrotnie i przełożenie pinów w kostce od czujników żeby L było L a R było R :decayed: taka tam wiadomość dla potomnych

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podpiąłeś wtyczkę przed zmianą pinów to rzeczywiście na wizualizacji trombiło odwrotnie? Czy nawet tego nie dałeś rady sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem zderzaka położyłem sobie wiązkę przed autem tak żeby wtyczka była po prawej stronie auta (tak miałem położoną wiązkę z KUFATECA) i pokazywał mi czujniki odwrotnie( lewe miałem z prawej strony) więc najprostszym sposobem było przełożenie pinów i tu wielkie dzięki za schematy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czegoś tu nie rozumiem, dlaczego Kaufatec dał lipną wiązkę? Były jakieś warianty samochodów z wiązką w zderzaku po prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, podejrzewam że wiązka jest przygotowana pod wiązkę zderzaka made in KUFATEC, mierzyłem czy dało by się ją założyć z lewej strony i niestety ale jest dużo za krótka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem szczerze, SŁABO! nie po to płacisz parę stówek za "gotową" wiązkę żeby ją przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiązki nie przerabiałem :wink: zamieniłem piny w kostce od wiązki zderzaka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jedno wychodzi, nie dostałeś od Kaufateca wiązki która pasuje bez modyfikacji (niezależnie od tego co musiałeś przerobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Warszawy ogarnia zamontowanie PDC z tyłu ? Mam zderzak do roboty i zastanawiałem się nad wymianą na taki z czujnikami, ale nie mam czasu i umiejętności żeby samemu to rozkminiać. Ktoś, coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sobote chcialem zamontowac te pdc i dzis dzwonilem pozamawiac te rzeczy z aso..

000 979 009 E 7 kabelkow ( 2 sztuki w zestawie ) AS0 10.50 PLN

Pan powiedzial ze to na sztuki i jedna sztuka 14 zł...

Co Wy na to?

http://allegro.pl/konektor-pin-zenski-f063-vw-audi-000-979-009-e-mqs-i4998579840.html

Czy to chodzi o to?

bo nie ukrywam 100 zł za 7 kabelków średnio mi się uśmiecha...

Edytowane przez Andrast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...