Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czytałem ten fragment. tylko ja mam mmi3g+ i troche jest to inaczej nazwane. szukałem. odznaczyłem dwie opcje PDC oraz próbowałem z suwakiem na 1 i na 5. zawsze reset mmi po zmianach. Ma teraz taki efekt ze jak załączę PDC zanim wstanie mmi to mam wizualizacje, a jak tylko wyjde z wizualizacji to przy ponownum właczeniu wstecznego już się nie pojawia. no i w menu car mam zaszarzone menu z ustawieniami PDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kogoś kto ma 3G+ z PDC+ może być yoghurt, WRC zeby ci podali ustawienia PDC bo rzeczywiscie 3G+ ma inna konfiguracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem.

KODOWANIE 5F : GREEN MENU

CAR ----> carbusassignment-->Park distans ustawiłem na [CAN Komfort] 1/9

Na koniec RESTART MMI

Odrazu pomogło. MMI mam dokładane i jest z a5 i być może, że konfiguracja poprzednio była inna

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a ja mam taki problem, pytanie. Zakupiłem parktronic na tył i przód (wiązki z czujnikami, moduł 8 kanałowy, przycisk pod radio, itd). Zawiozłem auto do mechanika ktory miał to założyć i zakodować (z wizualizacją) lecz nie podjął się tej roboty.

Jest ktoś moźe z okolicy (podkarpacie) co jest w stanie zamontować i zakodować taki parktronic w aucie?


Naprawdę nie znacie kogoś z okolicy Krosna, Rzeszowa co by zamontował i zakodował parktronic w samochodzie...?

Edytowane przez stommy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w A5 umiejscowienie pinów / kostek jest takie samo?
Mam oryginalną wiązkę PDC - mógłby ktoś podać który kolor kabla dokąd idzie w aucie?
PDC nie było wcale - dokładam przód i tył. Sportback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wywiertać dziurki na pdc z przodu jak ktoś niema ori wycięć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany już przez kilka osób. Da się wywiercić, ale trzeba ostrożnie to robić bardzo ostrym narzędziem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany już przez kilka osób. Da się wywiercić, ale trzeba ostrożnie to robić bardzo ostrym narzędziem

Ta, temat wałkowany wiele razy, każdy mówi, że się da (bo się faktycznie da, zderzak ma nawet od wewnątrz zaznaczone miejsca), ale do tej pory nie udało mi się od nikogo doprosić jakiejś fotki jak to finalnie wygląda :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce na dniach jak to wyglada bo bede robił taki MOD :wink:

Ja uzywam wiertła do PDC firmy VALEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

piszecie ze w a4 b8 na czerwonym wyswietlaczu tez dziala wizualizacja .Wiec mam pytanie ja u kolegi zrobilem ze pojawila sie opcja graficzna w MMI
(czyli wpisalem kod 71679, zaznaczylem ptaszka przy optical ...)
i nie dziala .Moze ktos wie czy moze miec znaczenie to ze mam tylko 4 czujniki na tyl(oryginalnie).Czy powinna byc instalacja na przod i tyl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercilem otworki pod PDC z zderzaku przod wiertlem stożkowym. Efekt jak by to ori bylo żadnych sladow pasuje wszystko idealnie. Jutro wrzuce fotke jak wyglada finalny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercilem otworki pod PDC z zderzaku przod wiertlem stożkowym. Efekt jak by to ori bylo żadnych sladow pasuje wszystko idealnie. Jutro wrzuce fotke jak wyglada finalny efekt.

:thumbup1:

Qrcze kiedy ja sie u siebie zabiorę za montaż :facepalm: :facepalm:

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie pól roku zbierałem ;) To wiercenie najbardziej przeraża, ale trzeba miejsca na otwory okleic taśmą żeby zabezpieczyc lakier przed odpryskami a później na przykład ostrym fazownikiem wiercic mierząc otwór na bieżąco a końcówkę wypiłować dremelkiem ;)

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertla-bity-mieszadla/fazowniki-do-drewna-i-metalu/fazownik-poglebiacz-2583000-wolfcraft,p23009,l2259.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc obiecane zdjęcia sorry za jakość i stan zderzaka ale niestety już taki jest:

(czujniki są w czarnym macie nie pod kolor samochodu)

q8dwq237.jpg

nvqi8yw7.jpg

a wierciłem czymś takim ( zdjęcie zapożyczone z google, o ile mnie pamięć nie myli to był rozmiar 18) :

p26fnkju.jpg

Edytowane przez Kris0112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wyszło, ale widze że gumowy pierscionek ciasno spasowany ;) Tak jak u mnie, poza tym czujnik podobnie delikatnie wystaje. Fabryka daje tam sporo wieksze otwory aż widac szczeline , zmierzyłem i wychodzi ponad 19mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wyszło, ale widze że gumowy pierscionek ciasno spasowany ;) Tak jak u mnie, poza tym czujnik podobnie delikatnie wystaje. Fabryka daje tam sporo wieksze otwory aż widac szczeline , zmierzyłem i wychodzi ponad 19mm

drugi otwór kolego wierciłem z większym doświadczeniem i jest delikatna szczelina i czujnik jest już równo :

hf5uw89u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...