Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz miec tej dwu pinowej kostki :wink: poniewaz idzie do głosniczka . Teraz wyciąg wszystko z instalacji od brazowej wtyki .

pdc13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ona sie nie łączy z tym gniazdem co na mojej 2 fotce.....to super, zapomnialem tylko o głośniczku

Co do

Tak looknąłem w swój stary zderzak i śmiało mozna wywiercić otworki :wink: Do tego dochodzi wewnetrzne mocowanie czujników 1T0 919 133 C 0.27 PLN 1 szt. :decayed:

to oznaczenie to jest od pierscienia uszczelniajacego ktory nachodzi na czujnik (wiem bo bylem dzis w aso i kupilem za 4 szt 2zl:grin:

Samych mocowań nie posiadaja tylko ze zderzakiem - mysle zeby czujniki zamocowac za pomoca kleju (pistolet z klejem tego typu http://allegro.pl/bezprzewodowy-pistolet-do-kleju-parkside-i2286173349.html) lub maty i żywicy. Chyba że ktos ma inna sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jakimś mocnym klejem te mocowania złapać i dobrze silikonem ( najlepiej przeżroczystym) posmarować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka zdemontowana calkowicie znalazlem jeszcze jedno połączeniu tak jak na zdjęciu

img0720qo.jpg

Czy sa do kupienia same blaczki takie jak w tym brązowym gniezdzie (to znajduje sie chyba gdzies w poblizu schowka - tak mi sie bynajmniej wydaje) i tretetki do zlacza 4F0 973 763 A bo nie wiem czy to bedą te 000 979 009 E?

Co do demontażu tylnego zderzaka to myśle że bedzie podobnie jak http://a4-klub.pl/showthread.php?t=193564

To juz chyba wszystkie wymagane informacje jutro wolne wiec w srode zabieram sie za demolke:)

Postaram sie porobic fotki i potem opisac w osobnym temacie dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wtyki nie będą ci potrzebne poniewaz jedna idzie do wizaki drzwi ( czarna ) a zaś druga do słupka A po stronie pasazera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jakimś mocnym klejem te mocowania złapać i dobrze silikonem ( najlepiej przeżroczystym) posmarować :wink:

pamiętać trzeba aby silikon (budowlany) nie stykał sie z metalem tylko z plastikiem, bo będzie korodował, można zastosować specjalny silikon samochodowy...

---------- Post dopisany at 11:39 ---------- Poprzedni post napisany at 11:39 ----------

Trzeba jakimś mocnym klejem te mocowania złapać i dobrze silikonem ( najlepiej przeżroczystym) posmarować :wink:

pamiętać trzeba aby silikon (budowlany) nie stykał sie z metalem tylko z plastikiem, bo będzie korodował, można zastosować specjalny silikon samochodowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wtyki nie będą ci potrzebne poniewaz jedna idzie do wizaki drzwi ( czarna ) a zaś druga do słupka A po stronie pasazera .

Nie chce sie wymadrzac ale jak demontowalem wiazke do PDC z calej wiazki to wydaje mi sie ze to czarne duze zlacze jest gdzies w bagazniku (prawy schowek) zaraz kolo sterownika PDC (sadze tak po dlugisci przewodu) co do tego drugiego to kojarze jakby bylo to w okolicach schowka pasazera? Ja chcialem zrobic zeby bylo jak oryginal dlatego chcialem miec te blaszki jedna blaszke ta od gniazda do bezpiecznika udalo mi sie odzyska pozostalych nie potrafie zdemontowac a nie chce uszkodzic zlacz gdyz musze oddac reszte wiazki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta wtyka 4FO 973 763 A nie będzie ci potrzebna . Wykorzystywana jest do kilku częsci w aucie m.in. do sterownika hamulca postojowego .

Te pozostałe gniazda ( 3 sztuki wg. fotki ) masz w swoim aucie :wink: jedynie mozesz wyciagnąć PINY ale wczesniej sprawdz w środku rózowe zabezpieczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzialem to rozowe zabezpieczenie przesunalem je ale mimo to bolce nie chcialy wyjsc - pokombinuje jutro jeszcze

---------- Post dopisany 02-05-2012 at 14:47 ---------- Poprzedni post napisany 01-05-2012 at 17:22 ----------

zderzak zdemontowany. Maly klopot myslalem ze beda zaznaczone miejsca do otworow pod czujniki PDC a tu lipa. Czy bylby ktos wstanie pomierzyc jakie odleglosci miedzy czujnikami i w jakim miejscu sie znajduja - wymiary i jakies punkty odniesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między srodkowymi czujnikami odległość jest 50 cm a zas boczne 42 cm do srodkowych . Jezeli chodzi o wysokość to 13 cm od krawędzi miedzy gorną nakładką a dyfuzorem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzilo o cos takiego http://img703.imageshack.us/img703/6095/pdcrozmieszczenie.jpg a jakis punkt odniesienie od ktorego moglbym zaczac pierwsza dziure:)

jesli widzisz to jakos inaczej bede wdzieczny za rozrysowanie

http://img841.imageshack.us/img841/6906/zderzakawers.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/5673/zderzakrewers.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymiary są jak najbardziej OK :wink: Te 13 cm ma być do samej krawedzi .

http://img703.imageshack.us/img703/6095/pdcrozmieszczenie.jpg

Musisz je przenieść na drugą strone czyli od wewnatrz zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko pytanie bo szukam tego brazowego zlacza aby sie podpiąc dwoma przewodami - słupek A to ten miedzy drzwiami przod/tył czy inny jakis?

PS ta fotka to ta sama co ja umiescilem czy z jakas poprawka? (bo nie widze roznicy)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko pytanie bo szukam tego brazowego zlacza aby sie podpiąc dwoma przewodami - słupek A to ten miedzy drzwiami przod/tył czy inny jakis?

Slupek A4 czyli z przodu strona pasazera koł nóg :wink:

przodinstalcja.jpg

119rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwory juz sa, czujniki zamontowane, kabel przeciagniety zastalo podlaczenie i skrecenie, ale znow pytanko :kwasny: doszedlem do tego brazowego zlacza i widze że są tam juz takie przewody (pomaranczowy - z niebieskim paskiem oraz pomaranczowy z brazowym paskiem) rozumiem ze mam sie poprostu pod nie podlutowac moimi? Nie rozumiem tylko skoro nie mam PDC to skad te przewody ida??

http://img209.imageshack.us/img209/8249/img0752e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wg schematu mostkujesz CANY (tędy idzie magistrala CAN ) :wink: Skrecone masz je w warkoczyk ?

PIN 1 kostka 17f - pomarańczowo/niebieski

PIN 2 kostka 17f - pomaranczowo/brązowy

schematpdc3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak skrecone w warkoczyk:) Czyli to te a wiec musze sie wlutowac:) a potem laptop i kodowanie:)

---------- Post dopisany at 21:30 ---------- Poprzedni post napisany at 20:17 ----------

zatem rezultaty sa takie:

po kodowaniu: dodalem wartosc +00012, test - seve Nastepnie 10-Park/Steer Assist -> Coding -> Long Coding Helper -> na bit pierwszym zaznaczylem ptaszkiem Optical illustration active nastepnie exit i nie moge zapisac wartosci wyskakuje komunikat

kodowanie1.png

Sprawdzilem zatem czy sa jakies bledy w sterowniku i pokazuje jeden błąd

kodowanie.png

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chyba chodzi mu o "mase" podlaczylem ja zaraz przy sterowniku PDC w prawym schowku bagażnika

---------- Post dopisany at 23:26 ---------- Poprzedni post napisany at 23:26 ----------

Jesli sie nie mylę to błąd mogł powstac na wskutek braku głosnika gdyz nie jest podłączony, ale to chyba nie powód braku mozliwosci kodowania wizualizacji na MMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój sterownik PDC jest czterokanałowy 8K0919475 D i niestety nie obsługuje wizaualizacji na MMI :kwasny:

Na poczatku wątku masz opis ktore sterowniki sa 8 kanałowe i obsługują wizaulizacje na MMI - 8K0 919 475 A ,C , E, G, J, P, R

A zaś bład 01543 mowi namo brak brzeczka ( głosniczka ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie zauwazylem na szczescie nie bede mial problemu z wymiana mialem klopot z wyborem gdyz na sterowniku nie bylo zadnej literki tylko oznaczenie cyfrowe. Czyli na razie przerwa:) wielkie dzieki za pomoc i poswiecony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli u mnie nie mam w ogole PDC to zeby sie nie bawic w robienie instalacji moge kupic takie gotowe wiazki:

Kabelsatz PDC Steuergerät - Front Audi A4 8K-

Kabelsatz PDC Steuergerät - Zentralelektrik Audi A4 8K-36315

Do tego musze dokupic sterownik 8 kanalowy wiadomo 2 glosniczki , wlacznik zespolony do PDC przod, czuniki 8sztuk oraz wiazki do zderzakow wszystko pakuje do auta podlaczam koduje i bedzie ok czy cos jeszcze, zderzaki i tak bede zmienial bo bedzie robiony S-line zew.

Chodzi mi glownie o to czy cos pominalem czy to juz wszystko glownie moje pytanie dotyczy tego czy te gotowe wiazki z KUFATECA beda ok czy bede musial jeszcze sie bawic w jakies dokladanie kabli, a jeszcze jedno czy wiazka ta co jest na zderzaku do czujnikow przod i tyl sa takie same czy sa rozne?. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...