Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

A w Audi A4 2012 po Lifcie z System Star/Stop i Czujnikami Cofanie w z tyłu da sie urochumoci PDC Graficzne ????

probowałem sie połaczyc Vcds 15.7.1 ale nie mogę połaczyc sie z 10 - Park / Steer Assist

a czy da sie to aktywowac przez Zielone Menu ???

Wyświetla sie NO RESPONSE from Controller !

Tu jest temat do przed lifta :hi:

POLIFT 2012--> nie ma sterownika PDC 10

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/303231-montaz-pdc-parktronic-polift-2012-2015/#entry4310751

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Audi A4 2012 po Lifcie z System Star/Stop i Czujnikami Cofanie w z tyłu da sie urochumoci PDC Graficzne ????

Nie. Chyba, że założysz specjalny moduł.

Edytowane przez Sensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian ma racę ... jestem świeżo po zabiegu ( mam czujniki tylko tył , start-stop ) specjalny moduł działa bez zarzutu , oczywiście grafika też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w concercie zakodować przednie czujniki? Podłączyłem już całe okablowanie i nie wiem jak to zakodować. Nie chce mnie kabel połączyć jak wchodzę w zakładkę Electronic 1 i w 07 Control head.Czy to wina kalba czy może w concercie się to inaczej koduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie PDC masz w RADIO 56 przy CONCERCIE

07 CONTROL HEAD jest dla MMI 2G HIGH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie PDC masz w RADIO 56 przy CONCERCIE

07 CONTROL HEAD jest dla MMI 2G HIGH

dzięki,

a możesz napisać co dokładnie musze tam zakodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS ma podpowiedzi

ja z głowy nie pamietam , musiałbym podpiac sie pod taki egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłaczyłem dzisiaj vcds i wszedłem w 56 Radio. mam tam taką opcje w Byte 0 bit 3 Parking Aid Instaled.

1e0d3ceeeef8d08cmed.png

zaznaczam bit 3 daje DO IT i wyskakuje mi takie coś

0520b3e969982500med.png

Klikam YES. Kodowanie jest niby zaakceptowane ale jak wejdę w nie ponownie nic sie nie zmienia.

Po pierwsze nie wiem czy żeby podłączyć przednie czujniki to trzeba własnie to odklikać po drugie dlaczego nie chce zakodować mi zmiany ustawień skoro pisze że kodowanie zaakceptowane . Nic to kodowanie nie zmienia. mam tak samo ustawione jak przed kodowaniem. Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiałeś ponownie VCDS'a?

Klony czasem tak mają, że nie zapisuje kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz cos w adaptacjach ? kodowanie gateway zrobione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się. Okazało się że dopóki nie założy sie przedniego głośniczka parktronic przód nie działa. Założyłem głośniczek i wszystko chodzi tak jak powinno. Nie spodziewałem sie że nie podłączenie głośniczka może spowodować że cały system nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się. Okazało się że dopóki nie założy sie przedniego głośniczka parktronic przód nie działa. Założyłem głośniczek i wszystko chodzi tak jak powinno. Nie spodziewałem sie że nie podłączenie głośniczka może spowodować że cały system nie działa

Jakikolwiek bład w sterowniku PDC mamy to System nie bedzie działał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeden błąd i nie działa mi wyskoczył błąd 01626 sensor for parking front right (G252) sprawdzalem czyjniki wymieniajac.instalacje ok nie moge dojsc co sie stało. Załącza się na sekundę i koniec ma ktoś jakiś pomysł.

Edytowane przez frog125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty pozbierane. W weekend zabieram się za rezanie.

Mam tylko jedno pytanie. Ktoś wyżej pisał, żeby w zderzaku wiercić otwory 18 mm. Jak dla mnie to czujniki będą w nich trochę luźne. Ideałem byłoby 17 mm. Może potwierdzić ktoś, kto już to robił?

7b3822e1fd934738869ff047fc4f4afb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18mm jest idealnie wygląda wtedy jak oryginał. czujnik plus gumka i wygląda tak jak ori w otworze 18mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierciłem 18mm i masz zdjecia poglądowe kilka postow wyżej. Wyszto to prawie bardzo dobrze tylko trzeba patrzec co sie robi ;)

Jeden otwór pozostawiłem na ciasno a drugi juz mialem wiecej doswiadczenia w tym i dalem tak jak ma byc 18mm i lekko ale bardzo lekko na boki i wyszlo ze uszczelki wchodza pasownie a jest miedzy nimi delikatna szczelina tak jak ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za potwierdzenie.

I jeszcze jedno pytanie - czy każdy grill ma wycięcia montażowe do elementów trzymających czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do swojej dwa grile i kazdy ma miejsce na czujki.. wiec domyślam sie ze kazdy jest pod to przystosowany... bo czuniki defacto trzyma sie w tym uchwycie co go dokładamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDC 8-kanałowe ogarnięte. Jak już wcześniej pisałem - nawet na czerwonym wyświetlaczu działa wizualizacja :)

Muszę jeszcze tylko znaleźć jak dokodować w MMI ustawienie głośności przedniego głośnika. Poza tym wszystko ładnie śmiga :)

PS. Wiertło stożkowe robi robotę ;)

8cpBHSy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolega to wiertlo jest idealne do tego wiercenia. Wrzuc foto jak u Ciebie wyszlo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...