Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę brudny zderzak. Poza tym kolor czujników jest delikatnie inny. W najbliższym czasie pewnie je pomaluję.

Wyszło to tak, moim zdaniem całkiem nieźle.

d37c2db6ae8440b1b5a1eaedc2fe8744.png

A to pierwszy otwór. Rozwiercony trochę za bardzo, bo próbowałem go poprawić od zewnętrznej strony. Z tego jestem mniej zadowolony.

f1cb028e50b44710ad0c9ae0acad4340.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar dolozyc mmi 3g+ do przedlifta i tu pytanie. Dokladamy 8 kanalowy modol, instalacje, czujniki itd i da sie to zakodowac zeby dzialalo? W polifcie mod wyglada inaczej bo nie ma tam osobnego modolu parkowania.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pilnie pomocy :( Dzisiaj zakończyłem montaż czujników z przodu i z tyłu (oryginalnie nie miałem wcale). Podłączyłem piny do can H i L, włożyłem bezpiecznik, wsiadam do samochodu i odpalam zapłon, a tu... nic. Samochód nie reaguje na klucz, nic nie działa, żadne światła oprócz postojowych, awaryjnych i tych w bagażniku nie świecą. Jak zamykam auto kluczem to zamykają się wszystkie drzwi oprócz kierowcy. Odpięcie bezpiecznika, ani sterownika nie pomaga. Co mogło pójść nie tak?? Pomocy, mam trupa w garażu :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko jak nie działa zapłon?

Zapewne jakieś zwarcie, odłącz to co podłączyłeś do instalacji a potem sprawdź bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleć sobie wszystkie bezpieczniki, łącznie z tymi w skrzynce sterownika silnika (tam są bezpieczniki które odcinają ECU) . Odepnij wszystkie wtyczki od sterownika PDC. Podejrzewam że gdzieś w trakcie pracy musiałeś zrobić zwarcie i wywaliło bezpiecznik i teraz trzeba je znaleźć.

Co to znaczy że nie ma zapłonu? wskazówka od paliwa nie wstaje w ogole? Tutaj masz schematy rozlokowania bezpieczników

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/246101-bezpieczniki-przekazniki-punkty-masy-kontrolki-umiejscowienie-sterownikow/

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wkładam kluczyk to nic się nie dzieje, w aucie ciemno, nic się nie włącza... Radio, wskazówki, nic... Posprawdzam te bezpieczniki po pracy. Zobaczymy czy coś znajdę. Na razie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł strzelić jakis bezpiecznik od Centralnej elektryki a jest ich troche w aucie w różnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam, bo według schematu mam podłączyć kable ze sterownika pdc do Can Low i High do pinów 2. Jeżeli te piny mam już zajęte, to mam wpiąć te kable do innych czy wlutować się w kable, które idą do dwójek? Może ja coś popieprzyłem. Ta wtyczka can low high to ta, po stronie pasażera, prawa z żółtą zaślepką i różowym zatrzaskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cany możesz złapać bezpośrednio w nadkolu , byle zachować kolory przewodów zgodnie ze schematem. ale jeśli masz juz wiązke pociągniętą do wtyczek od strony pasażera to mozesz wlutować się w kabel zaraz przy wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ta wtyczka, nie musiałeś do niej ciągnąć kabli, ale jak juz są to właśnie tam. Nie wypadł Ci przypadkiem jakiś bezpiecznik jak tam kombinowałeś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nic nie wypadło. Sprawdzę dokładnie po pracy. Dzięki za pomoc.

A kable ciągnąłem aż tam, bo robiłem według schematów... :kwasny:​​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, ja tez tam ciągnąłem dopóki mnie ktoś nie oświecił gdzie idą wcześniej te Cany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok...

Już sobie poradziłem :D Pomogło odłączenie akumulatora na godzinę (wczoraj odpinałem na chwilę i nic to nie dało). Prawdopodobnie przyczyną były źle podłączone piny do Cana.

Wszystkie czujniki wraz z wizualizacją działają.

Edytowane przez TimeToDeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Prawdopodobnie przyczyną były źle podłączone piny do Cana.
Czemu piszesz prawdopodobnie? To tak czy nie ? :) to jedyne co zrobiłeś to wpiecie canów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, jestem na etapie montażu, a właściwie na etapie kompletowania części. I tu mam właśnie problem, zamówiłem sobie z demontażu moduł sterownika, chciałem numer 8K0 919 475 AA, natomiast kobiecina z którą rozmawiałem wysłała mi sterownik o numerze 4H0 919 475 AA.
No i tu mam pytanie do Ciebie, czy ten sterownik będzie działał w A4 B8, czy mogą wystąpić jakieś problemy z kodowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...