Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zawór 06A 129 101 A do czego służy, jak działa, jakie objawy niesprawności


KICHOL

Rekomendowane odpowiedzi

w środku jest membranka,jak działa nie wiem dmuchając w niego i z jednej i drugiej strony jest przelot,do czego służy ma się w nim skraplać woda i olej ogólnie cały syf z silnika a objawy to ja śmigałem bez tego ponad miesiąc i nic się nie działo,kupiłem nowy i żadnej różnicy,więc jak jest drożny to jest sprawny to z moich obserwacji.Pozdrawim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo zaobserwowałem i dlatego wrzuciłem to na forum bo cholera do czegoś ten zawór służyć musi. Nazwa wskazuje że to ma coś zamykać i otwierać bo jeśli służyło by to do skraplania syfów to by się nazywał skraplacz albo inny odstojnik.

Czekam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem nowy bo w starym wylazła ta membrana i zatkała przelot a w nowym jak dmuchnąłem to był przelot w obie strony z tą różnicą ,że zatkanie jednego króćca(dolnego) i próbie dmuchnięcia w drugi to słychać było w nim jak coś tam pyka czy cyka, u mnie w zimę po wyjęciu go po dwóch dniach była w nim zawsze woda,tylko w 1.8t avj jest on w innym miejscu zamontowany 1.8t bex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że nie znalazłem odpowiedzi na to jak działa zawór regulacji ciśnienia w odmie (nr 06A129101A[D]) postanowiłem kupić nowy. Znalazłem nówkę firmy Hans pries (jest to oryginał tylko ze startymi numerami). Opiszę po krótce jak działa prawidłowo nowa część, może ktoś zaoszczędzi trochę kasy. Normalnie zawór ten jest przelotowy. Powietrze swobodnie przeplywa pomiędzy króćcem z literka F oraz K, oczywiście gdy nie jest czymś przytkany. Gdy zawór działa prawidłowo ciagnąc powietrze przez króciec boczny -wdech usta króciec (z literka K) przy mocniejszym wdechu membranka na sprezynce zasysa się i przytyka tą tuleje jakby od góry (tuleja jest stała, to jakby przedłużenie króćca dolnego F). To powoduje regulacje podciśnienia, powietrze jest zasysane tylko i wyłącznie przez otwór w tulei widoczny jak się patrzy przez króciec boczny - FOTO nr 2(powietrze zasysane jest ciężej niż normalnie, odczuwamy tak jak byśmy zasysali powietrze przez słomkę). Podsumowując w celu analizy czy nasz stary zawór działa czy nie należałoby dobrze go wyczyścić, wziąć wdech przez boczny króciec F i zobaczyć czy pojawia się opór.

Dodam jeszcze , że przy wdechu w momencie gdy zadziała membranka , jak już odpuscimy wdychanie, słychać powietrze wydobywające się z przestrzeni pomiędzy deklem (tym od góry) a znajdująca się pod nim membrana. Po prostu membrana pracująca w środku musi mieć miejsce na zasysanie powietrza i wypuszczanie z przestrzeni pomiędzy górnym deklem a membranka. Powietrze to uchodzi małą kwadratowa dziurka 1,5mm x 1,5mm która jest na obrzeżu dekielka- patrząc od spodu zaworka dziurka jest po przeciwnej stronie bocznego krocca  od spodu dekla tak jakby (widoczna na FOTO nr 1 oraz z bliska na FOTO nr 3). Jeśli ta dziurkę macie przytkaną to membranka też może nie działac prawidłowo, przez co regulacja ciśnienia też nie działa jak powinna.

 

IMG_20170224_142234.jpg

IMG_20170224_142805.jpg

IMG_20170224_143135.jpg

Edytowane przez ew89cia
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać coś od siebie. 

Auto zaczęło mi się trząść i rezonować , nie paliło na wszystkie gary. Błędy wypadania zapłonow.  Więc wymienilem wszystkie cewki wraz ze świecami i błąd był nadal ten sam a auto telepalo się niemiłosiernie. Przyczyną okazał się właśnie ten zawór. ...wystarczyło go zdjąć, włożyć paluch w rurę żeby ją zatkać i jak ręką odjął silniczek chodzi pięknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...