Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System HomeLink - otwieranie bramy wjazdowej i garażowej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

czyli sam moduł reszta zostaje. czy po zmianie modułu na EU juz nic więcej nie musze robić. czy wszystkie systemy bram będą współpracować czy brać coś dedykowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem z Panem z electro.vag i mowi ze ten moduł obsługuje wersje EU.wiec sam juz nie wiem.chyba sprawdze na jakiesj bramie i wtedy sie dowiem na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł z A na końcu jest przystosowany do częstotliwości na rynek amerykański, w Europie są inne częstotliwości używane do sygnałów sterujących dla użytku cywilno-domowego. Wiadomo przetestujesz to się dowiesz czy działa czy nie, wg. mnie nie zadziała. koszt modułu na alledrogo to nie majątek w razie co żeby przeskoczyć na wersję europejską. podmieniasz moduł i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak.szukałem ale nie moge znalezc.ale poszukam jeszcze jak moj nie bedzie hulał.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo.super.dzieki.pojade do kumpla i sprawdze.jestem na etapie kupna domu i mam juz model sterownika bramy.wedlug home link bedzie wspołgrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumien ze sterownik 4mo lub 8ko i jeszcze z literka B na koncu nie podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja 8k0 jest przed liftowa, panel przycisków który w systemie pełni też ważną rolę przed liftowy i poliftowy mają inne numery więc sądzę że nie są ze sobą kompatybilne. Jednak jak ktoś sam nie sprawdzi to się nie dowie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.jak moj nie bedzie dzialal bede szukal bez literki A.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że nawet jak się ma europejski moduł to będzie on działał jedynie z bramą, która ma stały kod (nie wiem czy to poprawne sformułowanie)?

I nie ma sposobu na bramy ze zmiennym kodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndyN napisał:

A nie jest tak, że nawet jak się ma europejski moduł to będzie on działał jedynie z bramą, która ma stały kod (nie wiem czy to poprawne sformułowanie)?

I nie ma sposobu na bramy ze zmiennym kodem?

Nie koniecznie nowsze moduły obsługują też bramy że zmiennym kodem, choć nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem jaki bede mial naped bramy:BENINCA i na jakiej czest. oraz chyba to sa kody

.433.92 MHz pilot

Kod ARC/HCS

WIEC NIE MA POJECIA CZY TO W OGOLE RUSZY ALE ZOBACZYMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona homelinka podaje taką kompatybilność, jednak brak innych modeli wcale ich nie wyklucza bo są na tej liście spore braki

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Nie koniecznie nowsze moduły obsługują też bramy że zmiennym kodem, choć nie wszystkie.

Nowsze, czyli? Jakie powinny mieć oznaczenia?

Mam auto z US z przyciskami Homelink'a w podsufitce, możliwość korzystania z otwierania bramy byłaby bardzo przydatna. Wymiana modułu jest banalna. Tylko jakie powinien mieć oznaczenia? (A4 B8.5 z 2014)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto po lifcie czyli moduł 4G0 907 410. Obecnie masz z US czyli 4G0 907 410A, ta jedna literka robi dużą różnicę bo w US częstotliwość to chyba 315MHz a w Europie 433MHz

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zamiast 4G0 można szukać też 4H0 (jest to moduł z A6, ale wg. ETKA zamienia się na 4G0 więc chyba powinien pasować, ale ręki nie dam sobie uciąć.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedlift,dołożony homelink,niby wszystko ok, przyjęło kodowanie ,kierunkowskazy mrugnęły 3 razy,błędów brak,  bramy nie otwiera,nie działa...napęd jakiś marketowy,Somfy ,co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrobiłeś dopasowanie zgodnie z instrukcją? na bramie też? (jeśli kod zmienny to musisz na bramie też wcisnąć guzik dopasowania nowego pilota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

a zrobiłeś dopasowanie zgodnie z instrukcją? na bramie też? (jeśli kod zmienny to musisz na bramie też wcisnąć guzik dopasowania nowego pilota)

kurcze no próbowałem,ale problem jest taki,że zgodnie z instrukcją bramy,muszę przyłożyć nowego pilota do punktu na sterowniku,wtedy wcisnąć przycisk otwierania :) sterownik przykręcony do bramy,nie da się tak podjechać,ale coś jeszcze muszę pokombinować

 

Bez tytułu.png

 

EDIT: no i lipa ,za każdym razem przyjmuje kodowanie pilota(mruga 3x) ,ale nie idzie dokodować do bramy.... przykładałem sterownik homelinka(ten z przodu,przewody sięgły) do sterownika bramy i dalej nic...może coś robię nie tak?

Edytowane przez dirty.73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...