Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System HomeLink - otwieranie bramy wjazdowej i garażowej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki sterownik,czy możliwe,aby nie obsługiwał zmiennych kodów?

 

 

20210318_143308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsługuje ale zapewne nie wszystko, niestety taki system nie ma nigdzie napisane że będzie działał z każdą bramą, każdego producenta. trzeba testować i sprawdzać. Wejdź na stronę homelinka, zerknij instrukcję kodowania jak to ogarnąć i może coś z tego będzie, ale na 100% nikt Ci nie da gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MaTeo85 napisał:

niestety taki system nie ma nigdzie napisane że będzie działał z każdą bramą, każdego producenta. trzeba testować i sprawdzać. Wejdź na stronę homelinka, zerknij instrukcję kodowania jak to ogarnąć i może coś z tego będzie, ale na 100% nikt Ci nie da gwarancji.

no pewnie,zdaję sobie z tego sprawę,ale zawsze ma się nadzieję,że zadziała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie ten sam problem, awaryjne mrugają, ale nie mam dostępu do przycisków w branie (niestety brama wspólna do hali garażowej) i na razie też stoję z tematem, jak się nie uda nic ogarnąć będę myślał inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasowałem dzisiaj wszystkie piloty (jak w instrukcji hormana) i też nic,w filmiku ,po zakodowaniu pilota,trzeba wcisnąć dwa razy przycisk na homelinku i wtedy dioda szybko mruga,u mnie nie,zapala się jak trzymam,gaśnie jak puszczę,nie mruga...sterownik bramy też nic nie widzi(powinna mrugnąć dioda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra,ciąg dalszy walki :) ,co się udało- wszystko idzie jak ma iść(do pewnego momentu)-samochód przyjmuje kodowanie pilota-mruga trzy razy-idę do sterownika bramy-przyjmuje kodowanie pilota(tak samo jak każdego innego pilota do tej bramy,przytykam do sterownika,wciskam guzik,kontrolka zapala się i gaśnie) i to jest ten moment :) ,każdy inny pilot działa,a homelink nie ,teoretycznie powinien,brama go "widzi" przy programowaniu, a nie działa...reasumując-wszelkie procedury  kodowania,programowania przechodzi,a nie działa- nie te częstotliwości?zmienne kody?uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarnąłem prostym sposobem Homelink'a aby współpracował z moją bramą, co prawda w B6 ale w B8 można zrobić dokładnie taki sam manewr tak aby nie niszczyć nic w ori instalacji HL.

Pomysł jest dosyć prosty. Kupujemy moduł przekaźnika sterowany radiowo na 433MHz

 

ALLEGRO.PL

lub jeśli mamy wersję z USA, a chcemy tanio uruchomić HL możemy kupić taki przekaźnik na 315 MHz

ALLEGRO.PL

Są to proste przekaxniki sterowane radiowo prostym pilotem ze stałym kodem.

Podłączamy zasilanie czyli masę i +12V po zapłonie tak żeby pilot działał tylko wtedy kiedy jesteśmy w pojeździe. Musicie sobie sami poszukać na którym bezpieczniku pojawia się napięcie po zapłonie i gdzieś tam się wpiąć.

Edit: oryginalnie zasilanie HL jest z bezpiecznika C3 i tam najlepiej się wpinać z zasilaniem +12V

Po za tym musimy poświęcić jeden pilot do bramy, który otwieramy, lutujemy do niego 2 przewody w miejscu mikrostyku (przycisku) i prowadzimy do styków przekaźnika (COM i NO).

Przypisujemy do przekaźnika dołączony do zestawu pilot, a następnie parujemy go z naszym ori Homelinkiem. Chowamy cały zestaw (przekaźnik i nasz pilot do bramy) gdzieś przy liczniku najlepiej żeby mieć do niego dostęp przez otwartą klapkę od bezpieczników (tak jest najleiej w B6/B7 w mdelu B8 może być inaczej ale to już kwestia jak Wam pasuje).

I to tyle, działa tak jak trzeba.

W mojej wersji tymczasowej zasilanie wziąłem sobie z gniazda zapalniczki stąd na foto widać wtyk zapalniczkowy.

PS. Myślę że spokojnie 3 takie zestawy można wsadzić i mieć dostęp do wszystkich 3 przycisków w naszym panelu jeśli ktoś ma większą ilość bram.

IMG_20210321_112059.jpg

IMG_20210321_113516.jpg

IMG_20210321_113528.jpg

 

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do twojego opisu :

1 - "Przypisujemy do przekaźnika dołączony do zestawu pilot, a następnie parujemy go z naszym ori Homelinkiem. " - jak go przypisać, jest jakiś opis w zakupionym komplecie ???

2 - "Chowamy cały zestaw (przekaźnik i nasz pilot do bramy) " - czy cały zestaw, tzn. : przekaźnik z połączonym pilotem bramy/drzwi i razem ten dołączony też , czy tylko ten przekaźnik z połączonym pilotem od bramy/drzwi ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomasm64 napisał:

Mam pytanie do twojego opisu :

1 - "Przypisujemy do przekaźnika dołączony do zestawu pilot, a następnie parujemy go z naszym ori Homelinkiem. " - jak go przypisać, jest jakiś opis w zakupionym komplecie ???

2 - "Chowamy cały zestaw (przekaźnik i nasz pilot do bramy) " - czy cały zestaw, tzn. : przekaźnik z połączonym pilotem bramy/drzwi i razem ten dołączony też , czy tylko ten przekaźnik z połączonym pilotem od bramy/drzwi ???

 

Ad 1. - w aukcji którą podałem jest opis programowania pilota:

"Programowanie:

1. Tryb Momentary: Przekaźnik jest załączony tylko podczas wciskania przycisku pilota. Po zwolnieniu przycisku przekaźnik powraca do pozycji wyjściowej.

Przycisnąć i zwolnić przycisk nauki. Nacisnąć przycisk pilota. Dioda mrugnie sygnalizując udane zaprogramowanie."

Po tym zabiegu tego pilota należy przypisać do naszego HL. Później pilot z aukcji jest zbędny i może leżeć w szafie a nie w samochodzie.

Ad 2. Cały zestaw czyli przekaźnik z aukcji z podłączonym naszym pilotem od bramy (pilot z zestawu z aukcji jest nam potrzebny tylko do zaprogramowania naszego HL z przekaźnikiem, później go już nie potrzebujemy.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 12:07, MaTeo85 napisał:

Po za tym musimy poświęcić jeden pilot do bramy, który otwieramy, lutujemy do niego 2 przewody w miejscu mikrostyku (przycisku) i prowadzimy do styków przekaźnika (COM i NO)

a powiedz mi tutaj,bo ja zielony,czyli wylutowujemy mikrostyk i  lutujemy kabelki? dasz jakąś fotkę jak to ma wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba go fizycznie wylutowywać, ale tak, trzeba się przylutowac do jego "nóżek" tak aby po naciśnięciu go było przejście przez nasze dolutowane 2 przewody, później podpinamy ich końce do naszego przekaźnika i on działa jak "przycisk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był z Gdańska lub okolic to bym Ci zrobił, ale chyba z Wrocka jesteś.

Jak coś możesz podjechać do jakiegoś serwisu AGD czy RTV lub serwisu komputerowego to Ci to ogarną za kilka zł pewnie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak przyjdzie,to pokombinuję, jutro jeszcze budowlanka otwarta,może jakaś  gazowa mini lutownica podejdzie do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej kup sobie Kolbe jakąś z allegro czy kij wie gdzie, zamiast te szroty w budowlanych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup najtańszą kolbową w castoramie i też zrobisz, tylko nie zapomnij o cynie, najpierw pobielasz przewód cyną, obcinasz go żeby został tylko ładny kawałek pobielony i lutujesz do nogi mikrostyku. lub do płytki drukowanej co lepiej będzie. Fajnie jeszcze mieć jakiś miernik do przetestowania czy działa jak trzeba. i nie przegrzej płytki żeby Ci ścieżki nie odeszły od niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lutować jako tako potrafię,lutownicę też mam,ale mniej więcej coś takiego,z przedwojnia chyba :)

$_1.JPG

mnie bardziej przeraża to,żeby właśnie tego nie popalić,małe to takie,grot gruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka też dobra tylko grot trochę mało precyzyjny :) przydał by się taki:

pol_pl_Miedziany-grot-do-lutownicy-trans

jest bardziej precyzyjny i tak szybko go nie przepalisz jak zwykłego drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grot sobie zrób przewodu 0,75mm² albo z 1mm², na ten jeden raz wystatczy. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie,dzięki za rady :thumbup1:,dam znać jak poszło,najwyżej coś  :blowup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...