Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System HomeLink - otwieranie bramy wjazdowej i garażowej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiony ten sam zestaw i podłączony. I u mnie działa też z Magic 600 !!!

Dzięki MaTeo85 za dobry patent !!! :banan:

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podobnej zasadzie działa moduł bram garażowych firmy Proxima. Mam u siebie w obu bramach i homelink mu nie straszny - ogarnia zarówno nasze częstotliwości jak i te US. Testowane na kilku autach z homelink i zadziała z każdą bramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turzol napisał:

Na podobnej zasadzie działa moduł bram garażowych firmy Proxima. Mam u siebie w obu bramach i homelink mu nie straszny - ogarnia zarówno nasze częstotliwości jak i te US. Testowane na kilku autach z homelink i zadziała z każdą bramą.

tyle że do tej proximy musisz mieć dostęp do elektroniki bramy jak dobrze kojarzę? A co jeśli masz hale garażową w bloku i takiej opcji nie ma? po to jest mój prosty sposób na taką sytuację.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba się podłączyć do centralki bramy. Ja uzyskałem zgodę spółdzielni na instalacje więc zrobiłem to na legalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turzol napisał:

Tak trzeba się podłączyć do centralki bramy. Ja uzyskałem zgodę spółdzielni na instalacje więc zrobiłem to na legalu :)

szczęściarz :) 

niestety ze spółdzielniami jest loteria i mogą kręcić nosem na takie tematy. Ja u siebie wolałem zrobić szybko i bez spiny, choć pewnie też by się dało "wybłagać" wspólnotę o dostęp do bramy. Tak mam ori system bez grzebania i zawsze mogę ten tymczasowy przekaźnik wyjąć z samochodu bez śladu, a działa jak złoto. Myślę że lepsza opcja niż wcześniej opisywane wybebeszanie panelu i wsadzanie swojej elekroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie i Panie.

Sorki za mały odkop. Kupiłem Q5 '16(takie podniesione A4 :D ) z USA  gdzie jak wiadomo sterownik homelinka jest o numerze 4G0907410A. Po demontażu okazało się, że jest na nim numer o 4G0907410A jak i pod spodem 4H0907410A. W związku z brakiem używek z numerem 4G0907410 kupiłem 4H0907410 z Touarega/Q7.

Po podmianie okazało się, że w MMI menu odnośnie homelinka jest nieaktywne (szare).

Da radę to jakoś odpalić?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, mając autko z 2015r w wersji USA i chcąc aby działał w Polsce homelink to wystarczy zmienić  sterownik  ten co jest za grillem na 4G0 907 410?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem przyciski do homelink. Nie chcę zakładać całego modułu tylko jedynie wlutowac się w microswitche, wiem jak to zrobić. Jedynie zastanawia mnie jak uruchomić podświetlenie przycisków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Podepnij przewody od podświetlenia do kostki słonecznika i będzie ok.

Brązowy to masa? 

A na który podać 12+ żółto-fioletowy czy czarnobiały? 

Edytowane przez Fear44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem że to B8 temat, na moje oko to szaro/niebieski jest od podświetlenia, a brazowy to masa, jednak upewnij się lub niech ktoś potwierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam dostępu do schematów to nic nie pomogę niestety. Jutro będę w domu to mogę zerknąć w chematy i może do czegoś dojdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zaan22 napisał:

Panowie jest jakakolwiek szansa zestrojenia HomeLink z bramami garażowymi w blokach mieszkalnych? Z tego co się orientowałem ponoć tego typu piloty mają jakieś specjalne kodowanie i nie idzie tego ustawić, ktoś ma może styczność i wyrazi opinię? Brama jest firmy Hormann.

Przeczytaj jedną stronę wstecz tego wątku, jest tam opisany prosty sposób jak to zrobić tanio i zadziała z każdą bramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 20:02, Fear44 napisał:

Byłbym ci bardzo wdzięczny :D

sprawdziłem schemat i tak:

PIN 1 to jest + podświetlenia idący z J519 - T32b/17 (moduł centralnej elektryki)

PIN 4 - MASA

PIN 5 - zasilanie ze styku 15 (+12v po zapłonie)

wg mnie samo podłączenie pinów 1 i 4 powinno uruchomić podświetlenie, ale nie znam budowy więc możliwe że potrzebny jest zasilenie pinu 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...