Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System HomeLink - otwieranie bramy wjazdowej i garażowej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Bład mowi o okablowaniu ( do sprawdzenia)

Jesli chodzi o bład 03157 - Functionality limited due to Communications Disruption to zawsze pojawia sie jesli zmieniamy ustawienia w GREEN MENU

Nie wiem jak go usunąc ( procedura)

w 3G LOW HIGH bez problemu to zrobimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o to:

03157 - Functionality limited due to Communications Disruption

to jak wywale z zielonego menu homelinka to ten blad znika. kabelki sprawdzilem wszystkie poza tym ktory leci do komfortu, ten sprawdze dzisiaj.

jeszcze jedna rzecz ciekawa zauwazylem. nie zapala mi sie podswietlnie przeciskow homelinka jak zapalam swiatla. moze ten modul z przyciskami mam walniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem z miernikiem kazda zyle i wyszstko wyglada ok. mialem podejrzenie ze przyciski sa walniete, dzisiaj pojechalem do babki, ktora handluje czesciami, zmienilem przyciski - nie pomoglo. teraz sobie mysle, ze moze modul komfortu nie obsluguje homelinka. mam komfort o takim numerze: 8K0 907 064 HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


KODOWANIA :

MCE 09 ---> Coding 07 ---> Long Coding Helper ---> BYTE 23 Bit 5 zmiana z 0 na 1

KOMFORT 46 ---> Coding 07 ---> Long Coding Helper ---> BYTE 5 Bit 6 zmiana z 0 na 1

a i owszem, blad w kodowaniu tylko nie w MCE a w komforcie. zamiast BYTE 5 Bit 6 powinno byc BYTE 6 Bit 6. to chyba dotyczy tylko poliftow bo ktos by wczesniej to zauwazyl. Prosze o poprawienie pierwszego posta, zaoszczedzi to troche czasu komus kto bedzie dokladal Homelink do polifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostala mi jeszcze tylko kwestia menu homelinka w MMI 3G+. komus udalo sie to ogarnac? caly czas mam wyszarzone, pomimo tego, ze przelecialem wszystkie opcje w carbusassigment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w kodowaniu podany na pierwszej stronie w mce powinien być byte 6 bit 6 :wink:

Jesli TAK to poprawiam :) gdzies sie pomyliłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% jest blad w kodowaniu komfortu, pytanie tylko czy to dotyczy jedynie polifta czy ogolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% jest blad w kodowaniu komfortu, pytanie tylko czy to dotyczy jedynie polifta czy ogolnie.

Na 100 % przedlift i kodowanie jest OK .

Poliftowe maja wiecej Bajtów i opcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dodam mały opis zakodowania bram w homelinku dla wszystkich którzy mordują się z hormannem.

opis akurat dotyczy Q5 ale myślę że w A4 B8 będzie to samo

1. naciskamy przycisk kodowania nowych pilotów na napędzie hormann i trzymamy (najpierw zacznie mrugać szybciej potem zapali się na stałe, wtedy puszczamy) w ten sposób kasujemy wszystkie piloty

2. wsiadamy do samochodu naciskamy dwa skrajne przyciski i trzymamy (najpierw pali się stale, potem zacznie szybko mrugać i na końcu zgaśnie, wtedy puszczamy) w ten sposób kasujemy wszystkie kody ze sterownika.

3. naciskamy wybrany klawisz który chcemy zakodować i trzymamy (mruga na przemian szybko z przerwą na pojedyncze mrugnięcie, aż zacznie mrugać powoli, wtedy puszczamy) jesteśmy w trybie programowania

4. idziemy na przód samochodu i w odpowiedniej odległości (u mnie około 50cm) naciskamy i trzymamy przycisk na pilocie do momentu 3 krotnego potwierdzenia kierunkami

5. naciskamy jednokrotnie klawisz programowania na napędzie bramy

6. wsiadamy do samochodu i naciskamy 2 razy po 3-4 sek. programowany przycisk homelinka

7. ustawiamy banan na twarzy :decayed:

8. programujemy pozostałe piloty do naszej bramy przez jednokrotne naciśnięcie przycisku programowania na napędzie a potem przytrzymanie odpowiedniego przycisku na pilocie.

i to by było na tyle, może wygląda to podobnie jak te programowanie z filmów ale uwierzcie mi że dopiero w dokładnie takiej postaci to zadziałało a mordowałem się 2 tygodnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poliftowy 4G0907410 będzie działał w przedliftowym aucie?

Niestety nie....brak komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żeby wyłączyć/dezaktywować homelinka w aucie us wystarczy zmiana z 1 na 0 w sterowniku 09 i 46 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żeby wyłączyć/dezaktywować homelinka w aucie us wystarczy zmiana z 1 na 0 w sterowniku 09 i 46 ??

Tak w sumie wystarczy :hi: dodatkowo jeszcze w 5F jesli to POLIFT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał do sprzedania panel czarny pod Home Link, nr 8T0947135D to proszę o info. Szukam już jakiś czas i nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie, czy jak założę homelink to będę mógł zakodować bramę do osiedlowego garazu podziemnego mając tylko pilot do bramy? Jest konieczność sparowania na nowo z centalką bramy? Dostępu do tego nie mam i nikt mi pewnie nie pozwoli grzebać przy bramie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia kodowanie pilota odbywa się z dostępem do sterownika bramy.

Skontaktuj się z administratorem budynku, powinna być możliwość dokupienia pilota - a tym samym taki technik powinien móc wkodować homelink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...