Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Mokra kanapa


Majkel.a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niestety jak w temacie zaobserwowałem u siebie, że po większych opadach deszczu moknie mi kanapa po obu stronach i to mniej więcej równo. Po boczkach kanapy jakby ścieka w dół. Dodam, że pod kanapą jest sucho. Sam już nie wiem czy to wina uszczelek drzwi czy może leci gdzie indziej. Szyberdach posiadam ale podsufitka jest sucha, podłoga również. Nigdzie indziej nie zaobserwowałem żeby było mokro.

Pozdrawiam i czekam na pomoc bo to już mnie powoli wyczerpuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pamiętam, że był już temat na forum ale nie mogę znaleźć. Najlepiej niech jedna osoba polewa auto a druga w środku patrzy skąd kapie. Masz szyberdach i to od niego zacząłbym sprawdzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że szyby tylne w A4 B5 lubią sie nieznacznie opóścić. Wiele razy miałem że po umyciu auta na myjce bezdotykowej patrze a tu tylna kanapa mokra bo szyba opadła dosłownie z 2-3mm i nie widziałem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szyby tylne w B5 tracą szczelnoś :confused4: Mam to samo co kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodoniej nie przylegają dobrze tylne drzwi, obejrzyj, czy nie ma dużych szpar przy zamkniętych drzwiach na uszczelce od zenątrz, jak coś to rozebrać drzwi i wyregulować ramkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem podobną sytuację opadały mi szyby o jakieś 2mm i jak byłem na myjce o woda mi lekko zaciekała do środka,założyłem sobie owiewki na przednie i tylne szyby i problem został usunięty,niektórzy uważają że owiewki to wiocha ale u mnie się sprawdziły i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi dobrze przylegają do auta i uszczelki u góry dobrze trzymają. Traktowałem je myjką ciśnieniową i nic nie leciało, a przy deszczu przecieka gdzieś na wysokości nadkola mniej więcej w połowie boczków kanapy i to z dwóch stron równo. Szyberdach owszem mam, ale podsufitka jest sucha. Mokra jest tylko kanapa. W bagażniku zero wody, podłoga sucha. Dosłownie brakuje mi już pomysłów bo dziwne dla mnie jest to, że po dwóch stronach równo mi woda leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie pozostaje ci nic innego tylko ściągnąć tylną kanapę i zaobserwować w czasie jazdy jak i postoju skąd leci może spod nadkoli ci chlapie wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może uszczelka wokół drzwi chyba nie obędzie się żeby ktoś polewał ci auto jakim wężem a ty siedź w środku no i trzeba szukać no bo sam już nie mam pomysłów co to może być jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak umyj auto i obserwuj czy na tylnych szybach od środka nie skrapla się woda na samej górze, jak tak to opadła Ci szyba i po kłopocie. Wielu ludzi się na to skarży w tym ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mi przychodzi jeszcze do głowy że jeżeli nie spod szyb bo nie opadają ( w co troche wątpie bo prawie wszystkim moim znajomym opadają w B5)to że z pod relingów dachowych jeżeli masz może jeszcze cieknąć przez śruby po plastiku bocznym na dół i moczy kanapę. Plastiki są na zatrzaskach odczep je i sprawdz podczas deszczu czy nie jest tam wilgotno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że u mnie jest ten sam problem, mianowicie podczas deszczu mam mokrą kanapę po obu stronach. Szyby sprawdzam czy nie opadły więc to można wyeliminować. Na zdjęciu zaznaczyłem po czym woda leci w środku. A czy jest możliwe żeby to co zaznaczyłem od zewnątrz na zdjęciu to woda się tamtędy dostała i poleciała do wnętrza i było to powodem tego problemu?

20170318_131049.jpg20170413_151234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...