Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

ja sobie wczoraj zrobiłem zworke i juz nie świeci..teraz musze kupić czujnik i podłączyć do zbiornika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bede musiał przyokazji montażu manetki zaszalałem i zamontowałem cb które zalegało mi na pułce

[br]Dopisany: 09 Luty 2008, 16:31 _________________________________________________mirox ile kosztował czujnik no i sprawdzałeś czy jest zaślepka na zbiorniczku zeby wpiąć czujke czy bedziesz musiał cos kąbinować[br]Dopisany: 09 Luty 2008, 16:36 _________________________________________________oki ruszyłem go i przeprogramowałem według opisu ale nadal swieci mi sie esp i mam taki komunikat

VAG-COM Version: Release 303.1

Control Module Part Number: 8E0 614 517

Component and/or Version: ABS/ESP front D1320

Software Coding: 04255

Work Shop Code: WSC 06435

1 Faults Found:

01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30

35-00 - -

zaprogramowałem 17 według wskazuwek na forum póznei zrobiłem 16 tylko niewiecz czy do końca dobrze bo wszedłem w 16 i tam wszedłem w recode i ustawiłem tak jak jest opis co jeszcze musze zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejscu na czujnik jest zaślepka dziś było małe dłubanko przy tym ze szfagrem i spryski już nie piszczą na FIS-ie:th: :th:

a jeszcze jedno mieliśmy sprawdzić czy po odblokowaniu pełnego FISu jest też komunikat o spalonych żarówkach :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oro jest cała akcja sfocona jak szfagier wróci do domu to napewno do tematu dołonczy fotki, nadkole ściągaliśmy był to wydaje mi sie konieczne,

tak że sopko jak znajdzie czas to dorzuci napewno fotostory z moda . . .. .

adamooo a sprawdzałeś może czy po odblokowaniu FISu świeci komunikat o spalonych żarówkach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje cacko działa w 100 % :th: komputer działa a z esp poprostu było trzeba sie tylko przejechac całe 200 m i samo zgasło ale to dzieki musashiemu to on mi pomugł w tym :hi: jeszcze raz mu dzięki no i przyokazji pomógł mi przeprogramować jeszcze kopmpa i teraz po przekroczeniu 15 km rzwi sie same ryglują teraz musze zakupić czujnik poziomu płynu Ile on kosztuje? ?? i w przyszłą sobote bede montował myśle ze lucas podeśle pare zdjec i opisze gdzie i jak sie wpinał w kostke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno mieliśmy sprawdzić czy po odblokowaniu pełnego FISu jest też komunikat o spalonych żarówkach :mysli:

opcja jest aktywna jednak brakuje ukladu kontroli przepalonych zarowek. u mnie nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem zaraz uzupełnię fotostory.

Musashi właśnie o tym myślałem i znalazłem w etce włącznik świateł i halogenów dla pojazdów z komputerem fis i wydaje mi się że tam jest ten moduł? :mysli:[br]Dopisany: 09 Luty 2008, 20:24 _________________________________________________W pierwszym poście aktualizacja o montaż czujnika :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno mieliśmy sprawdzić czy po odblokowaniu pełnego FISu jest też komunikat o spalonych żarówkach :mysli:

opcja jest aktywna jednak brakuje ukladu kontroli przepalonych zarowek. u mnie nie dziala.

U mnie tez nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten przełącznik 8E0 941 531 A - przełącznik wielofunkcyjny do reflekt. zywkłych i przeciwmg. i tyl. świateł przeciwmg dla pojazdów z systemem FIS (komputer pokładowy).

Aż wyjmę u siebie i zobacze jaki jest numer. Powinien być 8E0 941 531. Może jakby ktoś miał i się zamieniłoby tylko włączniki to możnaby sprawdzić czy to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też się nie świeci błąd żarówek..ale mi to nie przeszkadza :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrola zarowek obejmuje rowniez zarowki swiatel hamowania, nie wiem jak z kierunkami.

a jest jeszcze taka opcja tego przelacznika z opcja comming home, czyli swiatla gasna z opoznieniem po zamknieciu auta, aby zdazyc dojsc do drzwi domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po wymianie manetki i uaktywnieniu pelnego FIS'a (czujnik poziomu plynu jeszcze nie zamontowany). Wszystko dziala :naughty:

Klika uwag:

1. Dolna osłona kierownicy byla u mnie przykrecona zwyklymi śrubami (nie torx)

2. Numer wtyczki do czujnika poziomu plynu do spryskiwaczy (1J0 973 702) jest nieprawidlowy. Nie zamawialem innego bo wystarczy wykorzystac dwa male krokodylki i zarobic kable - pasuje idealnie a duzo taniej.

3. Kabelek z pinami do licznika - u Gladysza w Tarnowie 12,25zl :gwizdanie: Pozniej okazalo sie ze nie byl potrzebny bo pin byl juz we wtyczce - wystarczylo tylko wyjąc pin, dolutowac przewod i do masy. Ale zakupiony kabelek wykorzystalem do wyprowadzenia magistrali CAN - moze kiedys zaloze ori radio :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe drogo tam u Gładysza a miałem tam wstąpić zapytać o tą wtyczkę. Tak jak pisałem taki numer mi ASO w St.Woli podało ale gość nie był pewny a nie miał na stanie żeby sprawdzić.

Dziwne że nie miałeś na Torxach ? No i że miałeś pin w kostce licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie w kostce też były piny w zegarach tak że koszty mniejsze no i po zamontowaniu wszystko zadziałało miałem małego stresa bo mi niezaskoczxyła wtyczka z tyłu licznika do końca i pokazwał ze na wszystkim jest błąd. Ale mała korekta i wszystko oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Gladysza tez trzeba wszystko zamawiac - znalezlismy cos takiego: 1J0973723, wg ETKI jest to "oprawa zlaczek plask czujnik poziomu wody". Moze to jest ta wtyczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ale nie ma co się wtykiem przejmować w sumie tylko trochę pomyśleć i jest. Akurat ASO w St.Woli to muszę pochwalić bo jest dobra obsługa i dużo rzeczy mają na stanie. A cena widzę że są średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ale nie ma co się wtykiem przejmować w sumie tylko trochę pomyśleć i jest.

dlatego zrobilem drutowanie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...