Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obawiałeś się że VCDS się wysypie kiedy łączyłeś się z netem?

Wysypie ?

Jak kupiłem kabelek kilka miesiecy temu to cały czas logovanie i pomoc kolegów poprzez GG i śmiga idealnie , zero porblemów a dlaczego miało by się wysypać :mysli:

Trochę za dużo Ci się porozkręcało :naughty: , stąd te problemy.... Ale najważniejsze, że działa

Dokładnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też założyłem manetkę wycieraczek z pełnym fisem ,zmiana manetki 30 minut ,wcześniej (po oczytaniu się z forum) kupiłem czujnik do poziomu płynu do spryskiwaczy-chciałem zacząć od tego bo myślałem że to jest prostsze. Najwięcej zajeło mi przeciągnięcie kabla od strony komputera przez gumową zaślepkę do kabiny (wsadziłem druta od strony kabiny przez wspomnianą zaślepkę ,zaczepiłem kabelek i a to mi spadnie ato przepchać nie mogę ,robiłem sam i nie miał mi kto kabla przytrzymać :decayed: ) potem vaga podpiołem i po chwili już wszystko działało :naughty: .jeszcze tylko kalibracja zużycia paliwa , już zmieniłem ze 100 na 90 w 17 ->10-> chanel 19 , ale jeszcze wskazuje za dużo bo pokazuje 10.5 litra na 100 km przy 1.9 tdi 130KM to jakaś masakra jest. kożystałem z pierwszej strony tego forum , wszystko jest bardzo dokładnie opisane i wiedziałem czego moge sie spodziewać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też założyłem manetkę wycieraczek z pełnym fisem ,zmiana manetki 30 minut ,wcześniej (po oczytaniu się z forum) kupiłem czujnik do poziomu płynu do spryskiwaczy-chciałem zacząć od tego bo myślałem że to jest prostsze. Najwięcej zajeło mi przeciągnięcie kabla od strony komputera przez gumową zaślepkę do kabiny (wsadziłem druta od strony kabiny przez wspomnianą zaślepkę ,zaczepiłem kabelek i a to mi spadnie ato przepchać nie mogę ,robiłem sam i nie miał mi kto kabla przytrzymać :decayed: ) potem vaga podpiołem i po chwili już wszystko działało :naughty: .jeszcze tylko kalibracja zużycia paliwa , już zmieniłem ze 100 na 90 w 17 ->10-> chanel 19 , ale jeszcze wskazuje za dużo bo pokazuje 10.5 litra na 100 km przy 1.9 tdi 130KM to jakaś masakra jest. kożystałem z pierwszej strony tego forum , wszystko jest bardzo dokładnie opisane i wiedziałem czego moge sie spodziewać :hi:

Jeżeli jest to w level 1 to się raczej nie ma co dziwić bo zobacz ile km przejechałeś w czasie w którym jest odpalony samochód stoisz 15 min odpalony i przejechałeś 0 km więc i niby średnia będzie duża tak ? Żeby dobrze zrobić kalibrację sprawdź vagiem ile masz litrów w baku, wyzeruj licznik km przejedź się dłuższy kawałek np. 500 km i wtedy można coś liczyć. Jak wrzucisz wsteczny to chwilowe masz 40 L a jak jedziesz w korku to średnie wzrasta do 20 bo przejechałeś 1.5 km w 2h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub555 napisałbyś jakieś zestawienie jakich dokładnie potrzeba narzędzi krok po kroku aby nie stanąć w pewnym etapie z powodu braku odpowiedniego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem operację wymiany manetki - operacja 100% sukces. Jeśli chodzi o narzędzia to minimum:

1. torx T30

2. torx T8 (ok 7,5cm)

3. Imbus 6

4. Spline 12

5. marker do zaznaczenia położenia kiery

6. przylepiec aby taśma się nie suwała

7. klucz 10 do odkręcenia klemy

Zauważyłem że po wszystkim oprócz centralnego zamka rozkowowuje się domykanie szyb z pilota, aby je zakodować potrzeba opuścić na dół - do góry i przytrzymać ok 3sek klawisz.

Zmasowanie świecącego wskaźnika spryskiwaczy można zrobić bez wyjmowania licznika - z boku przez klapkę od bezpieczników, kabel od CD-ROM pasuje idealnie.

Polecam, jeśli ktoś chce mogę wykonać takiego moda W-wa i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo wielką prośbę.... a mianowicie czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie kostki do zmasowania ( to ta odpowiedzialna za kontrolkę od płynu się żeby się nie świeciła) i zaznaczyć który to pin :embarrassed: jest do zmasowania.

Dziękuję bardzo z góry :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostki licznika są tylko dwie: zielona i niebieska

wpiąć kabelek musisz w pierwszy pin NIEBIESKIEJ kostki - piny są ponumerowane

na kostce albo na jej obudowie znajdziesz cyferki 1 . . . . . . 8

9 . . . . . . 16

35c022a6d79681ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostki licznika są tylko dwie: zielona i niebieska

wpiąć kabelek musisz w pierwszy pin NIEBIESKIEJ kostki - piny są ponumerowane

na kostce albo na jej obudowie znajdziesz cyferki 1 . . . . . . 8

9 . . . . . . 16

35c022a6d79681ac.jpg

Dzięki wielki :notworthy:

A czy zmasować można z boku przez dekielek czy trzeba wyciągać licznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięcie licznika to dwie śrubki czyli dwie minuty... ale przez dekielek też można. Ja wolę wyciągnąć licznik. Mam wtedy dużo miejsca... :gwizdanie:

img12711600x1200.jpg

img12731600x1200.jpg

img12781600x1200.jpg

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wpinałem od strony dekieleka od bezpieczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięcie licznika to dwie śrubki czyli dwie minuty... ale przez dekielek też można. Ja wolę wyciągnąć licznik. Mam wtedy dużo miejsca... :gwizdanie:

img12711600x1200.jpg

img12731600x1200.jpg

img12781600x1200.jpg

:hi:

:notworthy:

Wszystko już jasne :embarrassed:

Dziękuję bardzo za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem wszystko i nic nie wiem

- jak można sprawdzić czy mam 9Q3 czy 9Q2

- mam kierownicę multimedialną

- mam tempomat

jaką muszę mieć MANETKA jedni piszą że z końcówką T inni C można prosić o numer

jeszcze jedna sprawa

CZY JEST KTOś Z OKOLIC PIłY CO BY MI TO ZROBIł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetkę musisz mieć 4EO 953 503 C lub 8EO 953 503 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nie znajdzie się osoba co była by w stanie zrobić mi pełnego FIS

Wiem że sam nie dam rady zero znajomości komputera , zapłacę

...podjedz na jakiegoś spota w twojej okolicy http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=2.0

chyba że masz chęć i czas to podleć do mnie to ogarne Ci ten fis :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...