Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przekodowałem fisa i zastanawiam sie czy wszystko dobrze, poniewarz dolny przycisk reset wyłącza mi wyświetlacz a nie resetuje. czy tak ma być? czy trzeba coś przekodować i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przekodowałem fisa i zastanawiam sie czy wszystko dobrze, poniewarz dolny przycisk reset wyłącza mi wyświetlacz a nie resetuje. czy tak ma być? czy trzeba coś przekodować i gdzie?

Przycisk RESET ma dwie funkcjonalności:

Pierwsza to - przy krótkim naciskaniu przełącza 2 poziomy komputera i wył. wyświetlacz:

- poziom 1 - pamięć pojedyncza (dane kasują się po dwóch godzinach po wył. zapłonu)

- poziom 2 - pamięć sumaryczna (czyli dane są zachowywane zawsze, chyba że zostaną skasowane ręcznie)

- wyłączenie wyświetlacza

Druga funkcjonalność to kasowanie:

- należy przytrzymać przycisk RESET aby skasować dane na wybranym trybie np. czas jazdy (dotyczy poziomu 1 i 2)

Jeśli masz inaczej, sprawdź kodowanie jeszcze raz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko Ci wyłącza i nie widać cyferek 1 i 2 to znaczy że coś nie zakodowałeś poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie manetki, po wciśnięciu CHECK(diagnostyka auta) jest ikonka spalonych żarówek. mam spaloną żarówkę w rejestracji i na fisie nie mam komunikatu.mam tą opcje czy nie??

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie manetki, po wciśnięciu CHECK(diagnostyka auta) jest ikonka spalonych żarówek. mam spaloną żarówkę w rejestracji i na fisie nie mam komunikatu.mam tą opcje czy nie??

Wysłane z mojego GT-I9100

Nie masz. Fabryczny fis łączonych jest z MCE w wersji Full ty masz wersje LOW nie obsługująca tego.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy oprócz zmiany mantki z fis-em jest tez opcja manetki z tempomatem ? - jestem na etapie zakupu manetek i zastanawiam sie czy kupić komplet z tempomatem, czy wogóle jest taka opcja ?

Fis - bajecznie opisany - pozdrawiam autorów

dzięki za info - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat tez mozesz dołozyć tylko dodatkowo musisz zmienić pewnie MODUŁ KIEROWNICZY co obsluguje ta opcję :wink:

Tu masz cały temat

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy wiecie może gdzie można zakupić manetkę koloru beżowego, auto mam w jasnych beżowych skórach i jeden czarny przełącznik naprawdę by mi tu nie pasował, spotkał się może ktoś z taką manetką (fis avant)?

Sory faktycznie sa czarne cos mi sie ubzduralo ze sa jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to glupie pytanie ale nie umiem rozkminic tego zmostkowania pinu od czujnika sprysków. Tam ma byc jeden kabelek pociagniety do masy? Co mozna wykorzystac z kompa zeby tam to zadzialalo? Macie ktos fotke? Wytlumaczcie mi to na chlopski rozum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to glupie pytanie ale nie umiem rozkminic tego zmostkowania pinu od czujnika sprysków. Tam ma byc jeden kabelek pociagniety do masy? Co mozna wykorzystac z kompa zeby tam to zadzialalo? Macie ktos fotke? Wytlumaczcie mi to na chlopski rozum...

Jeden kabelek od pinu nr 1 do masy. Z kompa podobno można kabel z pinem od cd-romu(tzn podłączanie dzwięku) wykorzystać. Tu nie ma filozofii. Ja już pin miałem we wtyczce, może Ty też masz wystarczy połączyć go kablem i z drugiej strony najlepiej zrobić konektorek kółeczko lub widełki i zakręcić pod śrubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić 1 kabelek, wtykasz jeden koniec kabelka do wtyczki niebieskiej pin 1, drugi koniec łączysz z masą za licznikiem, jest tam kilka śrub pod które się podepniesz

Kolega Sqby mnie uprzedził :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem temat od deski do deski i postąpiłem zgodnie z wytycznymi (gdzie adaptacja, tam adaptacja, gdzie kodowanie, tam kodowanie). Odblokowanie FIS zakończyło się prawie sukcesem. Przy okazji dołożyłem tempomat (uwzględniając kodowanie w steerning wheel). Po zakończeniu działań mruga kontrolka od czujnika ciśnienia powietrza w oponach (auto nie ma tej funkcji), oraz tempomat nie działa. Pinów pod licznikiem nie mostkowałem, bo będę montował czujnik. Auto to B7 Avant BRE Multitronic 2006. Mógłby mi ktoś doradzić co zrobiłem nie tak i co powinienem zrobić? Ew. czy ktoś może będzie przejeżdżał w pobliżu Ostródy w najbliższym czasie i będzie miał lapka z kabelkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna zagwozdka, mianowicie przed adaptacją (Instrumenty -> adaptacja -> kanał 19) miałem 30110 - pierwsza liczba odpowiada niby za rodzaj podświetlenia wskaźników i tarcz. U mnie po zapłonie włącza się tylko podświetlenie wskaźników, dopiero ze światłem włącza się podświetlenie tarcz. Adaptację zapuściłem 31010 i dalej jest tak samo. Czy w B7 może być inaczej adaptowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo :wink:

Adaptacja kanał 19: Ja Radiobudzik

XXXX0: Radiobudzik nieaktywne

XXXX1: Radiobudzik aktywne

Ja System informacji kierowcy

XX0XX: DIS 1

XX1XX: Highline bez DIS, czyli brak alarmu czas jazdy, nie płyn do spryskiwaczy, hamulec żarówka światła lub ostrzeżenie (nawet w kolejności wyboru) i "Komputer" opcja menu nie wybieralne; wyświetlacze komputera pokładowego wahać tylko (bez funkcji przełącznika)

XX2XX: DIS 2

Ja Komputer pokładowy

X0XXX: Tylko poziom 2 (dawna pamięci)

X1XXX: Poziomy 1 i 2

Ja Opcje Oświetlenie

0xxxx: Wskaźnik i skala działa tylko z "światłami"

1xxxx: Wskaźnik aktywny po "zapłonie"

2xxxx: Skala aktywny po "zapłonie"

3xxxx: Skala (2. Charakterystyka) i wskaźnik działa na "zapłonie"

4xxxx: Nie używane

5xxxx: Nie używane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lapka z windowsem 7 i kabel vag kkl i nie wiem jakim programem zrobic adaptacje i kodowanie:( Pomozecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...