Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, cinek7l7 napisał:

czy ktoś z Podkarpacia był by w stanie odpłatnie zmienić manetkę i odblokować fis'a? okolice Rzeszowa Jarosławia Przemyśla?

Napisz do forumowicza kdawid i Ci ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kolorowy fis ale jak wy tu piszecie macie spalanie srednie/chwilowe 1 i 2 a u mnie nie ma tego czy takie opcje tez byly? czy ktos wylaczyl? bo nie mam nawet kontrolki pasow co dziwne w tym aucie i nie piszczy mi przelacznik swiatel czy to ma cos wspolnego? dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KarolsB6 napisał:

Witam mam kolorowy fis ale jak wy tu piszecie macie spalanie srednie/chwilowe 1 i 2 a u mnie nie ma tego czy takie opcje tez byly? czy ktos wylaczyl?


Cały ten watek tego dotyczy  :hi:  1 post do poczytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz manetki wycieraczek z fisem,trzeba wymienić i zakodować i będzie fis na na zegarze.Co do kontrolki zapięcia pasów to musisz mieć czujnik zapięcia pasa w zapięciu pasa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz auto jak w profilu czyli b6 to w tym modelu niema czujnika zapięcia pasa jeśli chodzi o przełącznik świateł to jest kwestia kodowania a co do manetki to napisałem ci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam manetke z przelacznikami wszystko dziala tylko jak naciskam reset to powinno mi zmienic na srednie spalanie np 2 z 1 a ja nie mam na wyswietlaczu ani 1 ani 2? mam z rns-dx i wszystko gra tylko tak przegladam i patrze i tylko u siebie tego nie widzę a z reszta dzieki za odpowiedz:) i sorki ze nie w temat ale szukalem i znalesc nie moglem nic konkretnego a tu widze ze koledzy maja doswiadczenie w tym co robia i mysle ze by pomogli rozwiazac tą zagadke:) dodam ze jak naciskam reset to gasnie lub zapala a przetrzymujac reset spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz nie reset tylko z boku manetki

Czerwona kreska pokazuje gdzie zmieniasz wartości

2c8f85334c63bccc4c2c4ee3ffdf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zmienia mi z 1 na 2 a reszta jest mam srednie spalanie, chwilowe, predkosc srednia, czas, ile km do tankowania, komunikaty usterek wyswietlaja sie predkosc jak przekrocze tam sam jakos znalazlem spryski zarowki itp. navi tez mi przenosi z rns-a na fisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz zakodowane na tz pamięć trwałą trzeba przekodować aby ci wiświetlało pamięć 1i 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, salamon napisał:

Teraz masz zakodowane na tz pamięć trwałą trzeba przekodować aby ci wiświetlało pamięć 1i 2

Oo Dzieki Ci za pomoc:) to nie ruszam bo sie nie znam:) moze kiedys na jakims zlocie spocie ktos mi pomoze:) Salamon masz browarka :) Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, salamon napisał:

Jeśli masz auto jak w profilu czyli b6 to w tym modelu niema czujnika zapięcia pasa jeśli chodzi o przełącznik świateł to jest kwestia kodowania a co do manetki to napisałem ci

Były w B6 czujniki zapięcia pasa, ale bardzo rzadko.

15 godzin temu, KarolsB6 napisał:

Witam mam kolorowy fis ale jak wy tu piszecie macie spalanie srednie/chwilowe 1 i 2 a u mnie nie ma tego czy takie opcje tez byly? czy ktos wylaczyl? bo nie mam nawet kontrolki pasow co dziwne w tym aucie i nie piszczy mi przelacznik swiatel czy to ma cos wspolnego? dzieki za pomoc:)

 

Przełącznik nie piszczy raczej dlatego że głośniczki w licznikach często padają, trzeba wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masx namiary na taki glosniczek?

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2017 o 12:22, biggman napisał:

Przełącznik nie piszczy raczej dlatego że głośniczki w licznikach często padają, trzeba wymienić

Cześć a wiesz może gdzie on się znajduje i skąd go nabyć?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Cię to zdziwi, ale znajduje się on... w liczniku. Na forum jest temat o jego wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Jak ma się podstawowy wyświetlacz - chyba 1/2 fis (nie znam sie do końca, proszę o pomoc)
Nie ma na nim średniego spalania ani nic innego związanego ze spalaniem
tylko temperatura, ilość km do przejechania na tej ilości paliwa i jaka stacja radia
Nie mam "tego guziczka" na manetce

W jaki sposób można to zmienić, by było średnie spalanie i inne dostępne bajery ??
Poprzez montaż manetki z guziczkiem i "rozkodowaniem tego 1/2 fis"  ??

Proszę o pomoc
Pozdrawiam Piotreg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 posty wyżej masz odpowiedz lub na 1-szej stronie wszystko co ci potrzene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

właśnie się zorientowałem, że nie mogę przełączać wartości ani zresetować wskazań spalania itd - wymieniałem jakiś czas temu całego pająka z modułem Q pod multifunkcję.  Czy to możliwe, że manetka wycieraczek z B7 nie działa w b6? :huh:

Oczywiście fabrycznie miałem pełen fis i manetkę z jego obsługą i działało...

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe musi działać.Może masz zakodowane tylko pamięć trwałą 1 sprawdz kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...