Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Yarokot napisał:

Według schematu ten kabel idzie do pinu 9 w 17-pinowej czarnej kostce w słupku A, a następnie do czujnika. Zapewne tam kończy się jego droga w przypadku braku czujnika.

Masz jakiś obrazek w którym dokładnie miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lomax211 napisał:

Masz jakiś obrazek w którym dokładnie miejscu?

Wystarczy zrobić zworę w czarnej wtyczce T17 pomiędzy pinem 9 i 10. 

Przewody brązowo czerwony i brązowo żółty.

Kostka nr 17

A97-0247.png

A tu zdjęcie.

IMG_20190318_145114.jpg

Żeby do tego się dostać, musisz zdemontować dolną osłonę progu, po stronie kierowcy, jest na zatrzaski. To jest przy podstopnicy, na dole po lewej stronie.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Wystarczy zrobić zworę w czarnej wtyczce T17 pomiędzy pinem 9 i 10. 

Przewody brązowo czerwony i brązowo żółty.

Kostka nr 17

A97-0247.png

A tu zdjęcie.

IMG_20190318_145114.jpg

Żeby do tego się dostać, musisz zdemontować dolną osłonę progu, po stronie kierowcy, jest na zatrzaski. To jest przy podstopnicy, na dole po lewej stronie.

 

U mnie pin 9 i 10 jest pusty.

 

IMG_20190816_133147_1.jpg

IMG_20190816_133202_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? no to nie kombinuj, tylko daj masę na 1 pin w liczniku i już... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

? no to nie kombinuj, tylko daj masę na 1 pin w liczniku i już... 

No będę musiał tak zrobić. Z jakiego programu korzystacie, żeby zobaczyć schematy? Autodata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy posiadaniu spryskiwaczy lamp z xenonem lub bez, czujnik poziomu płynu powinien być zamontowany? U mnie czujnik siedzi, ale wtyczki brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka podłączona problem z głowy :) jedynie niekomfortowe to opóźnione wyświetlanie spalania. Jeszcze tylko załatwić temat małej ilości płynu i można świętować. a tak swoją drogą miał ktoś tak że po zamontowaniu fisu i pojawieniu się komunikatu o małej ilości płynu przestały działać spryski na xenony? Czy poprostu tak o sobie umarła pompka przy okazji :D

 

Edytowane przez Ario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest mało płynu nie włącza się spryskiwanie reflektorów, tak ma być. Jak zniknie informacja o małej ilości płynu wszystko wróci do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebna pomoc, w mojej b6 chciałem aktywować fis i w liczniku w adaptacjach miałem wartość 30100 zmieniałem na 31200 i error, na 30200 też error, co mam wpisać żeby fis działał. I drugie pytanie na jaki moduł kierownicy wymienić żeby miał też obsługę tempomat, ten co ma teraz przyjmuje kodowanie odnośnie matenki do fis ale do tempomat już nie. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matiz4 napisał:

Panowie potrzebna pomoc, w mojej b6 chciałem aktywować fis i w liczniku w adaptacjach miałem wartość 30100 zmieniałem na 31200 i error, na 30200 też error, co mam wpisać żeby fis działał. I drugie pytanie na jaki moduł kierownicy wymienić żeby miał też obsługę tempomat, ten co ma teraz przyjmuje kodowanie odnośnie matenki do fis ale do tempomat już nie. Pozdrawiam 

U mnie poszło na 31001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w okolicach  Torunia ktoś świadczy usługi zakładania   manetki do FIS, tempomatu i kierowniczy multi  oraz odblokowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje speca co by mi odblokował pełnego fisa w a4 b6 sedan 1.8t . Województwo kujawsko pomorskie najlepiej Okolice Bydgoszczy lub nakła nad notecia . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam A4 B7 2006 i pełnego FISa. Z tyłu manetki wycieraczki/FIS mam przełącznik, przesuwa się kilka pozycji góra- dół. Może ktoś wie do czego on służy? 

Edit.  Już wiem, część z tyłu jest to regulacja czasu pracy wycieraczek. Przód i tył to jeden suwak żeby było łatwiej ustawiać.

Edytowane przez KrzychuEM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MARCIN607 napisał:

Siema Mordeczki. 

 

Z czego to będzie? 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...