Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dołożyłem manetkę fis, zakodowałem i jest ok.  Teraz biorę się za czujnik poziomu płynu spryskiwaczy a tam pin 1 w niebieskiej wtyczce  zegarach jest zajęty. Na wcześniejszych stronach widziałem, że były już takie przypadki ale pytanie czy udało się komuś rozszyfrować dokąd idzie ten kabel ? Gdzie szukać jego końca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy nie idzie ten przewód do czarnej kostki 17 PINOWEJ na słupku A przy nogach kierowcy do PINU 9. kolor kabla zobacz czy się zgadza i miernikiem czy masz przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tam będzie ale w części męskiej wtyczki , tam też jest masa wyprowadzona więc można by się pokusić i zrobić tam mostek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ja dołożyłem sobie manetku - w sumie prosty temat jeno z takimi kluczami miałem problem ale nie o tym.

Przed założenie pokazywało mi na danym paliwie jakie mam 530 km a teraz 410, rozumiem że to po nowemu się teraz będzie uczyć i ten dystans się będzie wydłużał czy coś źle zadziałałem?

dziękuje za odp

dodam że przeglądałem ileś stron tego tematu ale nie znalazłem odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to na bierząco aktualizuje w zależności od spalania - aktywując fis zresetowałeś zapamiętane wartości zapewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ew. głupie pytania świeżakowi..

 

brak FIS-a.. ale jest tempomat..

manetka zakupiona.. czy potrzebuję jeszcze zmieniać moduł?.. pytam, bo gdzieś czytałem, że tylko do tempomatu potrzeba wymiany..

 

dodatkowo czy ktoś z W-wy lub okolic pomoże zakodować? niby kabel mam.. ale boję się uwalić licznika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zmieniać modułu. Licznika nie uwalisz kodowaniem fisu.

Przed jakąkolwiek zabawą zrób pełny Autoscan auta i zapisz sobie żeby mieć w razie co wszystkie kodowania jakie są obecnie w samochodzie. Jak zrobisz zgodnie z instrukcją na forum będzie działać. W razie jak masz obawy pooglądam na necie filmiki jak poruszać się po programie vcds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaTeo85 napisał:

Nie musisz zmieniać modułu. Licznika nie uwalisz kodowaniem fisu.

Przed jakąkolwiek zabawą zrób pełny Autoscan auta i zapisz sobie żeby mieć w razie co wszystkie kodowania jakie są obecnie w samochodzie. Jak zrobisz zgodnie z instrukcją na forum będzie działać. W razie jak masz obawy pooglądam na necie filmiki jak poruszać się po programie vcds.

dzięki.. za jednym zamachem mam zamiar wymienić taśmę poduszki, bo świeci się kontrolka..

wiem, że pewnie się zapalą jeszcze inne rzeczy.. może się uda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie taśmy pamiętaj żeby zrobić adaptację czujnika kąta skrętu ( opis procedury wygooglujesz ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko  wszystkim ma pytanie będę zakładał tempomat razem ze sterownikiem bo mój sterownik nie obsługuje tempomatu. Tempomat mam razem  ze sterownikiem i wszystkimi pałąkami czy ktoś może mi powiedzieć ja co po kolei  adaptować żeby miało to ręce i nogi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś ze swapowaniem manetek do B6/B7 ? Ciekawi mnie jakie są różnice w budowie między B6/B7 a B8/B9/A3 8V, może dało by radę coś dopasować z nowszych Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie z ciekawości zna ktoś kogoś na podkarpaciu kto zakoduje fis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 02:04, Sabereqq napisał:

Takie pytanie z ciekawości zna ktoś kogoś na podkarpaciu kto zakoduje fis ?

Ropczyce/Nowa Dęba - jak coś pisz PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za milion punktów czy jeśli założę wersje europejską przełącznika do samochodu z kierownicą po prawej stronie to nie pogryzie się to? Wole dopytać przed zakupem niż później się bawić w odsprzedawanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetki przy kole kierownicy nie mają rozróżnienia na wersję z kierownicą po prawej czy lewej stronie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam i szukam i  nie mogę znaleźć odpowiedzi, mam u siebie pełen kolorowy fis z navi, pokazuje mi spalanie chwilowe, spalanie l/100km i zasięg ale ogólny, nie mam opcji "1 i 2" w sensie spalanie od odpalenia do zgaszenia i ogólny, czy jest możliwość tego zakodowania ? Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...