Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

W B6 nie da się wejść w menu z manetki FIS. Jedynie w licznikach z B7 jest taka opcja. W B6 menu można wywołać z przełącznika przy zapalniczce, który był montowany razem z webasto. Menu jest w licznikach kolorowych jak i czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawa wyjaśniona. Ustawiony był kraj kodowania na Japonię. ;) Już działa normalnie - jestem przeszczęśliwy! :D

Sprysk póki co zmasowany. Może za jakiś czas wrzucę czujnik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze manetki z A6 C6 przed liftem podchodzą, nie wiem czy działają te po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka ma numer 4E0953503E pochodzi prawdo podobnie z A6 lub Q7 na ruskich sklepach ten numer niby pasuje do A4 B6

Jak dojdzie to zobacze cena za manetkę 30 zł + KW to trzy czteropaki więc może nie zbiednieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej A6 po lifcie, możliwe że spasuje, możesz dać znać jak przetestujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy żeby zdjąć poduszkę powietrzną żeby dostać się do odkręcenia kierownicy muszę odłączyć akumulator czy wystarczy tylko zapłon wyłaczony bo autko zakupione i brak kodu do radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy żeby zdjąć poduszkę powietrzną żeby dostać się do odkręcenia kierownicy muszę odłączyć akumulator czy wystarczy tylko zapłon wyłaczony bo autko zakupione i brak kodu do radia

Odłącz akumulator.

Nie wiem jak u innych, ale u mnie po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora po kilkudziesięciu minutach nic się z radiem nie stało, tzn nie rozkodowało się.

Podejrzewam, że rozkodowanie radia następuje tylko wtedy, kiedy np. podłączysz inne radio do swojego auta i wprowadzisz kod. Prawdopodobnie wtedy sterownik koduje do pamięci nowe radio i przy podłączeniu znowu starego radia będzie trzeba wprowadzić kod. Moim zdaniem możesz śmiało odłączyć akumulator i nic się nie będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odłączać akumulatora do odłączenia poduszki, ale należy wyciągnąć kluczyk ze stacyjki = zero błędów z poduchą :wink: Nie tylko wielokrotnie testowane ale jest w temacie już ze sto razy o tym napisane.

Co do radia, jeśli są CANy podłączone to kod będzie radio trzymało, można odłączać zasilanie, wyciągać radio i nawet wstawiać inne a potem znów to i radio będzie trzymać kod (żąda kodu jak się podłączy pod inne auto, a jeśli by się wpisało kod w innym aucie to tam uczy się kodu po CANie i wracając znów do swojego trzeba podać kod). O tym też na forum jest pełno informacji - sam też w jakimś wątku to dokładnie opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taka manetka będzie pasowała do A4 B6 avant

http://s13.postimg.org/ln8h8mwn7/4245450856.jpg

Panowie co to za manetka? Mam taką zamontowaną i ostatnio skapnąłem się, że nie mogę włączyć tylnej wycieraczki. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać czy manetki będą pasować od b8? tempomat oraz fis

Do B8 podejdą, a do B6/B7 nie podejdzie.

Panowie czy taka manetka będzie pasowała do A4 B6 avant

http://s13.postimg.org/ln8h8mwn7/4245450856.jpg

Panowie co to za manetka? Mam taką zamontowaną i ostatnio skapnąłem się, że nie mogę włączyć tylnej wycieraczki. :facepalm:

Masz stronę wcześniej o nie pewnościach czy dziala, prawdopodobnie jest to manetka od A6 C6 lift

Sprawdź kodowanie modułu kierownicy czy masz zakodowanego Avanta:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się fizycznie "odepchać" manetki. Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jakis czas temu zmienilem zegary na kolorowy pelny fis wszystko wyglada fajnie tyle ze spalanie pokazuje mi po odpaleniu 35l wiecie moze co mozna z tym zrobic w czasie jazdy zdaza sie ze pokazuje 0 ?? moje auto to b6 avf 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wcześniej pełny FIS na czerwonym?

Pokazuje Ci tak ale na średnim? Raczej nie!

Na pewno takie wskazania masz w chwilowym spalaniu i to jest normalne, w zimie może nawet pokazać więcej. Pokazuje tak tylko chwile przy ruszaniu od zapalenia (lub dłużej przy jeździe na jedynce -jeśli ktoś jeździ na jedynce:decayed:), ewentualnie przy niezłym ciśnięciu pedału też może pokazać bardzo dużo -ale chwilowo.

A 0.0 l/100 km pokazuje Ci przy hamowaniu silnikiem, bo tak to jest -wtedy nie zużywa paliwa.

W średnim masz na pewno wszystko ok.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy informacje o zużytych okładzinach można wyłączyć aby nie wyświetlała się na fis-ie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...