Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Car Audio jakie?


A3

Rekomendowane odpowiedzi

Musze was koledzy ponowanie poprosić o pomoc. Następnym krokiem w mojej audiolce będzie audi tylko ja kompletnie nie wiem co zrobić, myślałem tak żeby wsadzić w miesjce seryjnych głośników jakieś inne lepsze, zamontować subufer i zmieniarke w bagazniku i do tego jakąś fajną jednoste sterującą mi się podobają Alpine ale jestem otwartny na każdą propozycje. Mi chodzi o to aby to w miare głośno grało i żeby była przedewszystkim bardzo dobra jakość dźwięku zależy mi przedewszystkim na jakości.

Co polecacie robić?, jaki system, il głośników?, czy w miejsce seryjnych audi dać nowe głosniki czy też wycinać dodtakowe miejsca?, jaki subufer czy wogule jest on potrzebny?itp i bym był wdzięczny jak byście podali od razu przybliżone koszty Waszych pomysłów :) :).

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie fundusze masz?

wtedy mozemy napisac cos wiecej .... i podac przyblizone ceny takich instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakies 5000zł oczywiście wachania 200-300zł nie grają roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mozesz robic audio podobne do mojego :)

przednie drzwi kompletnie przerobic i wsadzic 2x 2x16cm(4 glosniki 16cm z przodu) + zwrotnice + tweetery w slupki ( drzwi otapicerowac skora oraz slupki ), tyl nie ruszasz bo i tak on tylko uzupelnia

wzmacniacz albo dajesz porzadna 4 kanalowke tak jak ja albo 2 x 2 kanaly

i do tego sub

ja jestem caly czas zachwycony firma audio-system ( malo komercyjna )

szczegoly mojego audio: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=12919.105 <-- tutaj i pare stron dalej tez jest jeszcze temat poruszony

oczywiscie mozesz uzywac innych firm ... najlepiej pojedz do fachowocow w swojej okolicy ( firma ktora zajmuje sie prof. naglosnieniem aut i popytaj ) ja robilem w carmanii ( www.carmania.pl ) i polecam

ogolnie: przod u mnie 4x16cm audiosystem + zwrotnica + tweetery w slupkach audiosystem

wzmacniacz: vibe 4 kanalowka

sub: vibe 12" ( szczegoly w linku ktory dalem wyzej i niedlugo na www.carmania.pl :gwizdanie: )

z tym ze nie wiem jakie masz oczekiwania wobec basu i innych tonow ;) oraz jakiej muzyki sluchasz

np. sub vibe ten co ja mam bardzo fajnie gra na rapie i hip hopie ale np do techna lepszy jest sub audiosystema ciut slabszy i robi mniejsze cisnienie ale za to jest dynamiczniejszy bas

co do zmian przednich drzwi jeszcze to masz tam seryjne 13cm glosniki ktore tak naprawde nie graja jesli bierzesz pod uwage jakos i glosnosc/ wstaw w kazde drzwi 16cm lub 2x16cm a uslyszysz roznice

napisz mi jeszcze:

1. jakiej muzyki sluchasz ?

2. czy nie przeszkadza ci ciecie przednich drzwi i brak schowka w drzwiach ?

3. uzywasz baganizka ?

co do jednostek sterujacych: alpine lub clarion :) nie daj sie namowic na nic innego ( to obecnie chyba dwaj najlepsi producenci tego typu jednostek w rozsadnej cenie ) ( ja bym szukal uzywek.... bo mozna targnac mega topowe modele za fajna cene )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :)

Drzwi moge przerobić nie ma problemu :)

Słucham równierz hip hopu :) głownie polskiego :naughty:

Bagażnik używam praktycznie raz do roku jak jade z dziewczyną na wakacje także może się coś znaleśc z audio nie ma problemu :)

A jakie byś dokładnie jednostki sterujące polecał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item301839277_alpine_cda_9885r_nowy_pilot_i_kurier_gratis_sklep.html

lub jakas uzywke ( wysoki model pioneera ):

http://allegro.pl/item304629031_pioneer_deh_p880rs_organic_krakow.html <-- np :) to tak na szybko wszystko wyszukane

ogolnie najlepiej jakies wysokie modele clariona i alpine`a ewentualnie pioneer

sluchasz glownie hip hopu ...ale czy np zdarza ci sie sluchac techno rock rap itp .... czy raczej 99% to hh ?

bo wiesz .... tu sie liczy wtedy dobor glosnikow ( jeden glosnik przy tej samej mocy zagra calkiem inaczej niz inny ma na to wplyw wiele czynnikow np efektywnosc wyrazona w dB )

skoro sie nie boisz ciac to zrob tak jak ja

w kazdych drzwiach walnij 2x16cm i tweetery przenies na slupki ( to poprawi scene muzyczna )

skoro sluchasz hip hopu to chyba skrzynka z bass reflexem bedzie lepsza .... zeby robila odpowiednie cisnienie tym bardziej ze jezdzisz sedanem a nie kombi wiec przebicie bassu musi byc duze :) ) aaa i jeszcze powiedz ile chcesz tego bassu lubisz jak ci bass plecy masuje czy raczej ma byc uzupelnieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham w 99% głownie hip hopu :> i uwielbiam jak mi bas masuje plecy, lubie dużo basu :> :> tylko żeby nie było tak ża dam głośno muze z dużym basem a tu mi zaczną głośniki charczeć :( .

I powiedz mi czy ewentulanie istenieje możliwość zrobienie to tam gdzie Ty robiłeś??byśmy się jakoś ustawili na Twoich kwadratach :kox: :kox: :naughty: i byś mnie poprowadził do tej firmy i czy w cenie 5000tys zmieszcze sie z tym tapicerem??. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód zestaw odseparowany 16cm + wzmacniacz dwukanałowy

Dobre przygotowanie miejsca pod woofer + wygłuszenie drzwi

Słupki zrezane pod tweeter

Sub 15' + monoblock

Okablowanie

Dobra używana jednostka

Taki byłby mój plan. Ale ja na Twoim miejscu wziąłbym te pięć tysiączków i zasuwał do zakładu caraudio gdzie zrobią Ci to konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3 nie ma problemu :) hehe i tak niedlugo jade do Kuby ( szefa carmanii na sesje zdjeciowa mojej a4 i audio na jego strone ) wiec odrazu bym ci pokazal jak gra moje auto i czy spelnia twoje oczekiwania oraz czy chcesz np wiecej bassu jeszcze czy np zeby bylo glosniej

ja mam tak ze dam np na 85% glosnosci i juz mi ciezko wysiedziec w aucie ( ludzie slysza wszystko przy zamknietym aucie w dosc duzym promieniu ) a zaden glosnik nie zacharczy nawet na chwile.....

za 5000zl zrobisz chyba bardzo podobne audio do mojego ( ja mialem spory upust ;p.... i juz mialem jednostke sterujaca ) ale mysle ze gorszego miec nie bedziesz :)

w 5000zl powinienes sie zmiescic w carmanii z tapicerem wygluszeniem okablowaniem robocizna czesciami itp :) zawsze jak cos moge pojechac tam z toba i bedzie wiadomo ze polecam zaklad ... to on tez napewno da jakis przyjemny upust dla ciebie :) zreszta to jest gosciu z ktorym sie latwo dogadac .... wiec jak cos to pisz na priv jesli bedziesz zdecydowany lub pytaj :)

ogolnie: jednostka sterujaca szukac uzywki

aha ... czas realizacji .... 7-10dni ;) ( duzo rezania jest przy drzwiach bo trzeba panele z mdfu i zywicy wykonac a potem to otapicerowac tak samo slupki )

z Wawy do Zielonej Gory masz 400km a carmania jest w Sulechowie pod Zielona Gora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to szukam używki na allegro jednostki sterującej nie chce przekroczyć 1000zł za nią myśle że mi się uda :> :cool:

Jak będe zdecydowany to daje Ci znać kolego Nowak :> i myśle że będe robił takie jak Twoje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przed zakupem jednostki pokaz link na wszelki wypadek.... szukaj albo alpine albo clarion ewentualnie wysoki model pioneera - 7000/8000/9000

a i taka ciekawostka:

radio alpine ktore u nas kosztuje 1400zl nowe w stanach nowe kosztuje 700zl ;] ( kolega bral ze stanow )

ide spac ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a myslales moze nad zalozeniem pc car ? masz wszystko w jednym dvd mp3 navi wszystko to co masz w kompie puscisz muzyke przez dobre radio i bedzie ladnie gralo a do tego przktyczne cala muzyke jaka posiadasz masz w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budzecie wizyta i rozmowa w zakladzie car audio jest obowiazkowa. Jezeli nie masz doswiadczenia w car audio mozesz fatalnie dobrac poszczegolne komponenty a wtedy efekt koncowy bedzie zupelnie nieadekwatny do wydanej kwoty. Bede sie powtarzal ale nie sztuka jest wydac pieniadze, sztuka jest je wydac madrze.Niestety sa zaklady zajmujacy sie dzwiekiem, ktore podchodza do klienta komercyjnie z kalkulatorem w reku. Wtedy zaoferuja Ci sprzet popularny , na ktorym maja najwieksza marze i dobre kontakty z dystrbutorem, dlatego nalezy znalezc warsztat CA ktorego prace widziales i sluchales w innym samochodzie.

Co do pytania "jakie?" Sa glosniki 16cm ktore zagraja w drzwiach lepiej niz 2 lub 3 glosniki 16cm innej firmy, sa wzmacniacze ktorych moce sa zanizone i takie ktore nigdy nie osiagna wartosci podanych w swoich specyfikacjach technicznych, sa subwoofery ktore potrafia zaskakiwac swoja dynamika mimo malej mocy itp. oosobiscie uwazam ze przy takim budzecie przed zakupem powinna nastapic dluga rozmowa co do Twoich preferencji, oczekiwan itp.

ps. przy budzecie 5000zl wydawanie na radioodtwarzacz 1000zl jest pomylka.Wazne sa proporcje cenowe poszczegolnych komponentow o ktorych pisalismy z Bartass_1.Wsrod wszystkich elementow skladowych systemu car audio radioodtwarzacz cd powinien byc wybierany na miejscu ostatnim, z propocjonalnie najmniejszym budzetem. Wiem ze jest to jedyny element systemu CA, ktory jest widoczny dla pasazerow ale w/g mnie ma najmniejszy wplyw na brzmienie.

Chcialbym tez zaznaczyc ze to jest to tylko moje zdanie, z ktorym nie wszyscy sie zgadzaja ale zawsze mozna je skonfrontowac na jakis zawodach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watson dlatego ja polecam carmanie ... bo wiem jak mi kuba zrobil i wlasnie nie na komercyjnych firmach :) tylko raczej takich mniej znananych dla wiekszosci ....

a co do radioodtwarzcza to wlasnie bym ja np szukal uzywki w przedziale 500-1000zl

w zaleznosci od potrzeb :) bo tak naprawde podstawowe nowe modele za 500zl maja mala mozliwsc dostosowania dziweku do indywidualnych potrzeb dlatego ja np wybralem pionka deh-p7500mp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No puszukiwania rozpoczęte :naughty: ale spokojnie sprawa audio w praktyce ruszy za jakiś czas nie chce tu nic robić pochopnie. Ale kolego Nowak nie martw się :) przeróbki będe robił tam gdzie Ty i pewnie to samo co Ty bo jakoś mi się spodobało :naughty:

Apropo typowych firm car audio w stolicy to powiem tak że troche za bardzo sie cenią powiedziałem to bardzo dyplomatycznie ponieważ jak usłyszałem ich ceny to poszły ku....y, h....je itp a ja nie mam takiego myślenie że to co zanduje się w stolicy to musi być dobre a jak ktoś zaczyna patrzeć tylko na ksae i robić coś tylko i wyłacznie dla kasy to zaczyna odwalac masówke żeby było coraz więcej więc dziękuje za firmy car audio w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drozszy czynsz = wiekszy narzut na towar oraz moze bardziej znane firmy ..... :)

ja zrobilem w malej firmie ktora tak naprawde dopiero raczkuje ale jak widac po democarze carmanii kuba zna sie na rzeczy i ja jestem w 100% zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...