Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dokładka S-line a zwykły zderzak


Bazza

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu piszę,że przeszukałem forum i jakoś nie znalazłem w 100% pewnej informacji,bo jedni piszą tak,a drudzy inaczej.

Chciałbym zmienić dokładkę przedniego zderzaka w B6 ze zwykłej na S-line,ale nie jestem do końca pewien czy jest to operacja p&p czy zanosi się na jakiś większy zabieg? Znalazłem gdzieś na forum info,że coś trzeba docinać, że halogeny nie pasują od zwykłego zderzaka (chociaż jedni piszą tak,a drudzy inaczej) dlatego postanowiłem zapytać o zdanie kogoś kto już to przerabiał. Proszę tylko takie osoby o pomoc w temacie,nie potrzebuję wypowiedzi typu "słyszałem że........ " itd. ;) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halogeny ze zwykłego zderzaka pasuja do s-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halogeny pasują, zostają z górą zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego cięcia jest dużo? nie moge poszukać tego tematu na tej niemieckiej stronie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/189138-DIY-B6-A4-Ultrasport-Lower-Front-Bumper-with-Stock-Upper

Za tydzien będe to robił u siebie, bo graty juz od zimy czekają. jeżeli chcesz to moge ci potem zdać relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/189138-DIY-B6-A4-Ultrasport-Lower-Front-Bumper-with-Stock-Upper

Za tydzien będe to robił u siebie, bo graty juz od zimy czekają. jeżeli chcesz to moge ci potem zdać relacje

Pewnie,będę bardzo wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam również, ile z tym jest rzeźby - takie info z pierwszej ręki na pewno się przyda :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem u siebie, roboty jest nie mało, szczególnie pasowania detali ze sobą. Trzeba dociąć całą dolną część nakładki i spasować ją z dokładką S-Line.

Halogeny pasują, bo zostają z górną częścią i nie trzeba ich zmieniać.

Minusem takiego zabiegu jest to, że kratki od halogenów nie mają się czego trzymać i trzeba je jakoś zamocować do dokładki (wkręty, lub trytytki - drugiego rozwiązania nie polecam, bo to już lekkie przegięcie...).

Całość bardzo mocno się trzyma i nie ma możliwości zgubić dokładki podczas jazdy, przynajmniej ja sobie nie wyobrażam. Moja jeździ przez 2 zimy, zbiera śnieg, lód i inne badziewia, nie wspominając o wyższych krawężnikach.

W chwili obecnej kupił bym cały zderzak dla komfortu psychicznego :wink4:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosbdzies pisal ze najlepiej ja przykleic na klej/szczeliwo... On Wurth`a uzywal :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej kupił bym cały zderzak dla komfortu psychicznego :wink4:

Popieram kolegę w 100%. Jak to kiedyś Alvaro napisał skoro stać nas na auta za 30-40 tys, to chyba warto poszukać kompletnego zderzaka jest to kwestia chęci i poświęconego czasu... niż rezać aż w takim stopniu. Rozumiem modyfikacje, zmiany.. ale mocowanie kratek pod halogeny na wkręty itp rzeczy w takim aucie to dla mnie przegięcie.

Ja jak przerabiałem zmiany zderzaków na wersje S-line to od początku szukałem całych zderzaków. Z przednim poszło mi dosyć szybko, w przypadku tylnego trwało to około miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tą dokładke z kolega norka montowałem w moim aucie...mozna to spokojnie zrobic.można nawet dopasować to wręcz idealnie..ja kratki mam przykrecone malutkimi wkrecikami i wogóle ich nie widac...co nie którzy mówią tu że jak sie ma auto za tyle kasy to kupic kompletny zderzak.niby tak..ale co zrobic potem ze starym?sprzedaż komuś jest wątpliwa..a tak to zużyjemy chociaż górną część...jeśli chodzi o koszty to trudno jest dostać cały zderzak s-line w przyzwoitej cenie..a poza tym zawsze czegoś brakuje..mi udało sie wyrwać dokładke z trzema kratkami za jakieś 125 ojro tj jakieś 500zł plus malowanie potem całego zderzaka..więc za jakieś 800zeta mam s-line..i niczym nie odbiega od kompletnego s-line...tak więc ja bardzo polecam ten mod bo różnice w kasie między tym a kupnem i malowaniem kompletnego zderzaka możemy smiało spożytkować na inne mody :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak kupiłem s-line 500 zł, kratki pod halogeny 180 zł ASO, malowanie zderzaka 200 zł daje razem 880 zł odejmuje stary zderzak 350 zł sprzedany na allegro za pierwszym wystawieniem wcale się z tym nie bujałem więc operacja wyszła mnie 530 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś kompletny zderzak S-line z grilem i kratkami rozumiem,że halogeny będą pasowały do niego ze standardowego zderzaka?

Teraz będę polował na zderzak s-line na tył i tu tez mam pytanie,czy takowy z B7 będzie pasił do B6? Chodzi o sedana, bo od avanta chyba raczej nie pasuje co? Sorki ze tak Was mecze,ale dopiero się uczę tego wszystkiego o A4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak przedni - halogeny Ci podejdą od zwykłego zderzaka do tego S-line co kupiłeś. Ile zapłaciłeś, możę być PW jak nie chcesz tutaj pisać.

Zderzak tylni z B7 nie będzie pasował do B6!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś kompletny zderzak S-line z grilem i kratkami rozumiem,że halogeny będą pasowały do niego ze standardowego zderzaka?

Teraz będę polował na zderzak s-line na tył i tu tez mam pytanie,czy takowy z B7 będzie pasił do B6? Chodzi o sedana, bo od avanta chyba raczej nie pasuje co? Sorki ze tak Was mecze,ale dopiero się uczę tego wszystkiego o A4 ;)

Tak - halogeny sobie założysz stare :wink4: Zderzaka z B7 niestety założyć się do B6 nie da :decayed: a szkoda, bo jest tego sporo i to znacznie tańszych :>

Skoro tak wyparujesz tyłu B7, to mam nadzieję, że nie sprawiłeś sobie od tego modelu przedniego :naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś kompletny zderzak S-line z grilem i kratkami rozumiem,że halogeny będą pasowały do niego ze standardowego zderzaka?

Teraz będę polował na zderzak s-line na tył i tu tez mam pytanie,czy takowy z B7 będzie pasił do B6? Chodzi o sedana, bo od avanta chyba raczej nie pasuje co? Sorki ze tak Was mecze,ale dopiero się uczę tego wszystkiego o A4 ;)

Tak - halogeny sobie założysz stare :wink4: Zderzaka z B7 niestety założyć się do B6 nie da :decayed: a szkoda, bo jest tego sporo i to znacznie tańszych :>

Skoro tak wyparujesz tyłu B7, to mam nadzieję, że nie sprawiłeś sobie od tego modelu przedniego :naughty::kox:

Pytam o B7 bo B6 w S-linie z wycięciami na dwa wydechy trafić to prawdziwy cud,o cenie już nie wspomnę. Co do przodu to oczywiście piękne B6 i to za śmieszne pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze chodzi o dokladke - dyfuzor :wink4: - jest to w sasiednim temacie :good:

Na alledrogo jest - 150zl

Ciekawe ile kosztuje nowa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj docinałem zderzak pod dokładkę s-line. Sporo z tym roboty. Ale jak ktoś ma trochę zdolności manualnych to sobie poradzi.

wynik rezania zderzak.jpg

Jeszcze tylko muszę zdobyć ori grill s-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...