Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, gdzie kupić dolną obudowę kierownicy pod montaż tempomatu dla a4 b8 avant 2008 dla vin WAUZZZ8K19A099181 ? Niestety nie mam dostępu do etki, nie chciałbym też się pomylić kupując w ciemno, a poza tym kompletnie nie wiem gdzie ją znaleźć. Tymczasem ponoć tylko tej obudowy brakuje mojemu fachowcowi do zamontowania tego gadżetu. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie kupić dolną obudowę kierownicy pod montaż tempomatu dla a4 b8 avant 2008 dla vin WAUZZZ8K19A099181 ? Niestety nie mam dostępu do etki, nie chciałbym też się pomylić kupując w ciemno, a poza tym kompletnie nie wiem gdzie ją znaleźć. Tymczasem ponoć tylko tej obudowy brakuje mojemu fachowcowi do zamontowania tego gadżetu. Dzięki za pomoc.

Albo kupujesz uzywke na ALLEGRO 100-120 PLN lub ASO 160 PLN :wink:

W pierwszym poście masz numery samej obudowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc... ale mam jeszcze jedną kwestię.

Na pierwszej stronie jest info o dwóch rodzajach dolnej obudowy:

"- 8K0 953 512 A obudowa dolna pod tempomat koszt 150 PLN

dla koloru 1DH , 1GH

- 8K0 953 512 E obudowa dolna pod tempomat koszt 150 PLN

dla koloru 1DH ( po 2008 roku ) , 1GK , 6PS"

Czy po VIN da się ustalić o którą obudowę i kolor chodzi?

Czy górna, dotychczasowa obudowa nie wymaga na 100% wymiany przy operacji dołożenia tempomatu?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kazdym plastiku masz numer i kolor częsci , sprawdz to u siebie .

Ooo, i to już przydatna porada :-) Dzięki!

A co do pytania dotyczącego tego "czy górna, dotychczasowa obudowa nie wymaga na 100% wymiany przy operacji dołożenia tempomatu?" mógłbyś mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kazdym plastiku masz numer i kolor częsci , sprawdz to u siebie .

Poszedłem, zrobiłem zdjęcie (http://images.tinypic.pl/i/00403/ft9s6cupe7q4.jpg), ale na sfotografowanej części nie ma żadnego oznaczenia kolorów o których mowa przy symbolach opisujących obudowę kierownicy pod tempomat... Chyba że jest to YX1, co powoduje że dalej nie wiem o którą obudowę chodzi :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ETKI to albo 4PK albo szary 1CT

OK, no to mamy dwa modele obudowy i tylko dla wskazanych wcześniej kolorów

- 8K0 953 512 A dla koloru 1DH , 1GH

- 8K0 953 512 E dla koloru 1DH ( po 2008 roku ) , 1GK , 6PS

Nie ma ani 4PK ani 1CT... Czy któryś z ww. modeli pasuje do obu kolorów? Jeśli tak to rozwiąże to sprawę.

Chyba że jednak po VIN podanym wcześniej łatwiej da się znaleźć właściwy nr części?!?

Okazuje się że to 8K0 953 512 D :-) przynajmniej tak mówi ASO... dzięki wrclaguna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam mały pilniczek. Jak się przyłożysz to nie odróżnisz od oryginału. I nic nie płacisz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam mały pilniczek. Jak się przyłożysz to nie odróżnisz od oryginału. I nic nie płacisz. :wink:

Pewnie racja, gdyby nie to że mechanik w Słupsku a ja w Wwie... No i to on ma za tą zamianę zapłacić :-)

A czy kolega wrclaguna to zajmuje się robieniem modów które opisuje na forum? Czy to tylko hobbystycznie? Bo z chęcią oddał bym mój samochód w tak zdolne ręce do dokonania kilku zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, robiłem dokładkę tempomatu w S4 i nie rozumiem troche ostatniego zdania z tego tutoriala z pierwszej strony:

"Na koniec musimy odwiedzić przy okazji ASO celem przypisania naszego kodowania do VIN autka !!!!!!!!!!!

Podaje kod jaki muszą diagnosci wpisać przy połaczeniu SVM 050 050 "

Skoro autor podał ten kod, to podejrzewam, że jakoś powinienem dać rade go wklepać gdzieś ? A co jeśli tego kodu nie wpisze ?

Na chwilę obecną tempomat mi działa, ale po wymianie wywaliło kilka błędów np. : sterownik aktywnego wspomagania kierownicy, sterownik napędu na wszystkie koła...

Na fisie wywala kontrolkę ciśnienia w oponach, ikonkę napędu na wszystkie koła i ikonkę kierownicy.

Nie wiem czy to wina dołożenia tych manetek, czy przyczyna leży gdzieś indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, robiłem dokładkę tempomatu w S4 i nie rozumiem troche ostatniego zdania z tego tutoriala z pierwszej strony:

"Na koniec musimy odwiedzić przy okazji ASO celem przypisania naszego kodowania do VIN autka !!!!!!!!!!!

Podaje kod jaki muszą diagnosci wpisać przy połaczeniu SVM 050 050 "

Skoro autor podał ten kod, to podejrzewam, że jakoś powinienem dać rade go wklepać gdzieś ? A co jeśli tego kodu nie wpisze ?

Na chwilę obecną tempomat mi działa, ale po wymianie wywaliło kilka błędów np. : sterownik aktywnego wspomagania kierownicy, sterownik napędu na wszystkie koła...

Na fisie wywala kontrolkę ciśnienia w oponach, ikonkę napędu na wszystkie koła i ikonkę kierownicy.

Nie wiem czy to wina dołożenia tych manetek, czy przyczyna leży gdzieś indziej ?

Chodzi o to aby przypisać tempomat do twojego nr VIN auta , dodatkowo wtedy zmieni sie kod PR w wyposazeniu .

Robi sie to tylko w ASO ON LINE .

Jesli chodzi błedy jakie wystapiły podczas montazu tempomatu wnioskuje ,ze został złe zakodowany MODUŁ KIEROWNICZY 16 .

Wymieniałes też tasme ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałeś/ nie zmieniałeś taśmy to sprawdź literkę z pierwszej strony wątku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem zainteresowany założeniem tempomatu. Chciałbym aby podjął się tej usługi ktoś z odpowiednią wiedzą.

Możecie kogoś polecić? Może w okolicy Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...