Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.06.2017 o 18:52, pauloxx81 napisał:

Wrclaguna możne pomożesz mi.

 

Kupiłem manetki takie jak tu ::

manetki.jpg

 

kod.jpg

rozebrałem kierownice i okazuje się ze nie pasuje. Złącza w moich starych manetkach są inne niż te które posiadają manetki.

be202d5387f430b1med.jpg

Moja taśma

5d63b6e0382bacabmed.jpg

0bbc899f4c8d90demed.jpg

 

 

 

Czy ktoś mi może powiedzieć jakie manetki mam kupić i podać ich symbol?

Dzwoniłem do sprzedawcy i ma mi wymienić ale potrzebuje symbolu .

Witam 

Mam podobny problem jak kolega kupiłem manetki polift po demontażu kierownicy okazało sie ze taśma kąta skrętu nie pasuje wbrew temu co jest napisane w 1 poście.

Moje pytanie czy jeżeli auto mam polift manetki polift to czy mogę zamontować taśmę kąta skrętu przedlift 8K0 953 568 F narazie zamontowalem ją do manetek i wszystko pasuje cacy czy nie bedzie problemu z kodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marcinsky napisał:

Witam 

Mam podobny problem jak kolega kupiłem manetki polift po demontażu kierownicy okazało sie ze taśma kąta skrętu nie pasuje wbrew temu co jest napisane w 1 poście.

Moje pytanie czy jeżeli auto mam polift manetki polift to czy mogę zamontować taśmę kąta skrętu przedlift 8K0 953 568 F narazie zamontowalem ją do manetek i wszystko pasuje cacy czy nie bedzie problemu z kodowaniem.

Taśma i manetki muszą być tego samego producenta (Kostal/Valeo), może tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 16:18, krecikj5 napisał:

Panowie mam pytanie. Mam A4 2011r przedlift, manetki też przedliftowe a taśma siedzi 8R0953568K czyli wg opisu poliftowa. Jest to możliwe? Kupiłem manetke z tempomatem z przedlifta  i zgłupiałem czy to zadziała.

Koledzy pomocy. Wyciągnąłem moje manetki i mam 8R0953502J. Te które kupiłem nie mają żadnych numerów ale są na pewno z b8 z 2009 roku ale są inne i chyba nie da rady przełożyć do nich taśmy. Podpowie ktoś coś?

Oznaczenie 8R0 oznacza, że producentem taśmy jest VALEO a nie że polift. Musisz założyć manetki też VALEO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumie. To w takim razie chce zmienić z Valeo na Kostal jeżeli mam zakupione manetki tempomat polift KOSTAL i przedlift taśmę KOSTAL 8K0 953 568 F czy to bedzie poprawnie działać w modelu polift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marcinsky napisał:

Ok rozumie. To w takim razie chce zmienić z Valeo na Kostal jeżeli mam zakupione manetki tempomat polift KOSTAL i przedlift taśmę KOSTAL 8K0 953 568 F czy to bedzie poprawnie działać w modelu polift.

Zamontuj i sprawdź czy wszystko działa, nad czym tu rozmyślać. Jak będzie problem to wrócisz do swoich oryginalnych najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam kabla za podłączenie place chce uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, l2k2 napisał:

Oznaczenie 8R0 oznacza, że producentem taśmy jest VALEO a nie że polift. Musisz założyć manetki też VALEO.

Tak wiem. Tempomat założony, działa. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie chce dołożyć tempomat mam multi kiere ori i mam nie daleko siebie manetki do kupienia ale numery z nich to 8K0 953 502 BD. Wiem ze z multi kiera nie trzeba tasmy zmieniać ale czy te manetki będą dobre? Bo nie mogę znaleźć tematu na temat manetek z oznaczeniem BD... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom już ogarnąłem nie popatrzyłem dobrze ale dzięki za podpowiedz :) Ale jeszcze pytanko czyli taśma moja zostaje jak mam multi kiere??? Do tego dobre manetki z avanta + vcds i ma śmigać? Pozdrawiam

 

W dniu 3.11.2019 o 08:56, wrclaguna napisał:

Musisz odczytac jaki masz numer dla pewności

VCDS i adres  16

Okej dzięki. Jakoś ogarne :) Ale jeszcze mam pytanie bo widzę ogarniasz te tematy zresztą temat zakładałeś :) Mam obok siebie do kupienia manetki ale tu znowu problem, są od kolorowego fisu  o numerach 8K0 953 502 BK  tak jak opisywałeś a ja kolorowego nie posiadam. I moje pytanie czy to ma znaczenie? Jeżeli sprawdzę taśmę i będzie odpowiednia to brać te manetki? Bo cena 150zł to myślę ze jest dobra za manetki. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

 

Podpowiedzcie Panowie to bym podjechał je kupić jak będą git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem manetki, ale nie pasuje mi taśma od mojej wersji.

 

Mam manetki: 4G8 953 502 AC

Mam taśmę 3OS 04303711-14

Zakupiłem manetki 4G0 953 502 AD

Poproszę jaka o numer taśmy jaka będzie pasowała do 4G0 953 502 AD?

Lub jaki numer manetek mam zakupić.

 

20191103_103930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 08:56, wrclaguna napisał:

Musisz odczytac jaki masz numer dla pewności

VCDS i adres  16

A kolorowy fis a zwykły robi różnicę? bo mam u siebie fisa zwyklego a manetki do kupienia z kolorowego

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem taśma moja obsługuje tempomat. Mam manetki z kolorowego fisa czy to bedzie dobrze działac? Bo ja mam zwyklego fisa chromo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę założyć tempomat do samochodu. Zakupiłem przełączniki mam taśmę 8K0 953 568 G która obsługuję tempomat, podłączyłem wszystko jak należy ale podczas kodowania VCP wyskakuję błąd podczas łączenia ze sterownikiem. Nie mam pojęcia czym może być to spowodowane. Może uszkodziłem taśmę (kręciłem ją po naciśnięciu tego "pipcika"), może to być tym spowodowane?. Dodam również że nie mogę przeprowadzić kalibracji czujnika kąta skrętu.

 

Dziękuje z góry za jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko czy manetki z taśmą

 

8R0953568K

podejdą do mojej Q5

A tak w ogóle to wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, skwaru 23 napisał:

Panowie pytanko czy manetki z taśmą

 

8R0953568K

podejdą do mojej Q5

A tak w ogóle to wesołych świąt

Do Q5 nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie kupiłem okazyjnie przełącznik zespolony do audi a4 b8 do sedna tylko niestety mam avanta. Czy da się przełożyć tylko  prawy przełącznik od mojego starego zestawu do tego co kupiłem żeby działała mi tylnia wycieraczka ? Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...