Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Koledzy, chcę zamontować tempomat. Jeśli mam licznik MONO, to jeśli wezmę przełącznik zespolony z końcówką BD, to będzie mi to działać? Obecnie mam przełącznik 8K0 953 502 bez żadnej literki.

 

Przelacznik zespolony kierownicy SEDAN

- 8K0 953 502 A        2007.05 do 2008.05   * licznik monochrom
- 8K0 953 502 BA     2008.06 do 2012.04   * licznik monochrom

- 8K0 953 502 D        2007.05 do 2008.05   * licznik kolor
- 8K0 953 502 BD     2008.06 do 2012.04   * licznik kolor ???

 

W dniu 20.12.2016 o 17:55, bienias00 napisał:

W oryginalnych manetkach bez tempomatu miałem długie światła HIGHBEAM włączane manualnie (poprzez odepchnięcie manetki) aby wyłączyć musiałem z powrotem pociągnąć manetkę do siebie.

Zakupiłem zestaw taśmę + manetki 8K0953502BD gdzie, światła długie po odepchnięciu manetka automatycznie wraca z powrotem (tak samo jak mrugnięcie) poprostu manetka nie wskakuje na stałe żeby cały czas długie świeciły.

Podejrzewam że są to manetki do długich automatycznych ?

Idzie to jakoś zrobić aby działało np. kodowanie VCDS?

Czy muszę szukać innych manetek ? wszystkie manetki jakie szukałem z tempomatem mają właśnie długie automatyczne. Prosze o pomoc

Ktoś coś wie na ten temat?? Jaki moduł za to odpowiada?? Mam tą samą sytuację. Czy muszę przekładać manetkę od świateł i kierunkowskazów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, będę się przymierzal do dodania tempomatu, po założeniu manetek z tempomatem wystarczy samo kodowanie i będzie działać czy trzeba jakieś dodatkowe przewody prowadzić? Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kwiotek napisał:

Cześć, będę się przymierzal do dodania tempomatu, po założeniu manetek z tempomatem wystarczy samo kodowanie i będzie działać czy trzeba jakieś dodatkowe przewody prowadzić? Dzięki 

Czytaj 1 POST   :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem go, już wiem, sorki za niepotrzebne pytania. Pozdrawiam 

 

Witam ponownie. Kupiłem manetke tempomatu ale w taśmie jest mała płytka czy muszę zmieniać płytkę czy o co chodzi powie mi ktoś? Końcówka taśmy F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Założyłem nowy pająk razem z taśmą. Wszystko zakodowane. Fis działa, tempomat działa. Na początku mrugała spirala od świec. Po zakodowaniu, przejażdżce i ponownym odpaleniu zgasła. Czujnik kąta skrętu daje prawidłowy odczyt. Przeszedł adaptację pozytywnie i zonk. Został błąd:

Adres: 16

Błąd: 00778 Steering Angle Sensor (G85)- Defective

W żaden sposób nie mogę go wykasować i cały czas pali się ESP.

Pomyślałem sobie, że pewnie taśma uwalona. Wrzuciłem stary pająk z taśmą. Wszystko wydokowałem. Czujnik kąta skrętu już nie sygnalizował potrzeby adaptacji. Świeciła się znowu spirala od świec żarowych. Jazda próbna jak poprzednio i po 15m znowu wywaliło błąd  00778 Steering Angle Sensor (G85)- Defective.

 

Co poszło nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowałem się na montaż tempomatu w swoim Audi A4 B8 po lifcie 2013 rok. Założyłem nową manetkę oraz taśmę, zakodowałem tempomat i wszystko ok, tylko, że nie zauważyłem, że podczas kodowania tempomatu zniknęło mi sterowanie radiem z kierownicy, a teraz nie mogę tego zakodować, ponieważ wyskakuje mi komunikat, że sterownik nie został jeszcze zainicjowany i nie mogę zakodować tego sterowania. Co może być tego przyczyną, że mogłem zakodować tempomat, a teraz nie mogę zrobić nowego kodowania? Jakie liczby powinny być numery w polu numer importera i numer urządzenia? Przesyłam screeny z VCDS.

20200419_182123.jpg

20200419_182208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, właśnie jak klikam Tak, to wyskakuje wartość poza zakresem czy coś takiego już dokładnie nie pamiętam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wojtek0805 napisał:

Nie, właśnie jak klikam Tak, to wyskakuje wartość poza zakresem czy coś takiego już dokładnie nie pamiętam

 

Może jest taśma, która nie obsługuje multifunkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 10:23, bodas napisał:

Mam problem. Założyłem nowy pająk razem z taśmą. Wszystko zakodowane. Fis działa, tempomat działa. Na początku mrugała spirala od świec. Po zakodowaniu, przejażdżce i ponownym odpaleniu zgasła. Czujnik kąta skrętu daje prawidłowy odczyt. Przeszedł adaptację pozytywnie i zonk. Został błąd:

Adres: 16

Błąd: 00778 Steering Angle Sensor (G85)- Defective

W żaden sposób nie mogę go wykasować i cały czas pali się ESP.

Pomyślałem sobie, że pewnie taśma uwalona. Wrzuciłem stary pająk z taśmą. Wszystko wydokowałem. Czujnik kąta skrętu już nie sygnalizował potrzeby adaptacji. Świeciła się znowu spirala od świec żarowych. Jazda próbna jak poprzednio i po 15m znowu wywaliło błąd  00778 Steering Angle Sensor (G85)- Defective.

 

Co poszło nie tak?

@wrclaguna

Spotkałeś się kiedyś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno  tak sie dziac na starej tasmie

Moze była przestawiona kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrclaguna napisał:

Nie powinno  tak sie dziac na starej tasmie

Moze była przestawiona kierownica

Podczas montażu czy na taśmie?

Generalnie to przed montażem nowej taśmy sprawdziłem obroty w lewo i w prawo. Okazało się, że była przekręcona skrajnie w lewo, ale przestawiłem na "0" i przystąpiłem do montażu. Udało się wszystko odpalić, tempomat działa, fis działa, czujnik g85 daje prawidłowe odczyty, ale błąd został. No to mówię sobie trzeba wrzucić starą taśmę. Założyłem starą taśmę; na początku tylko spirala świec migała. Przejechałem ze 100m i również zapaliło się ESP. Czyżby obie taśmy uległy w jakiś sposób uszkodzeniu?? Na obu odczyt prawidłowy. Skalibrowane, krańcówek kierownicy nie wywaliło, ale też profilaktycznie zrobiłem, a ESP cały czas się świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w związku z tym, że póki co nie mam dostępu do vcds, to mam pytanko. Czy jak mam lifta z multifunkcją i fis kolor to na 100% obsłuży tempomat, dobrze wnioskuję? Jeśli tak, to od razu przy wizycie u mechanika poprosiłbym o zakodowanie ?

 

Znajomy mówił też, żebym sprawdził moduł komfortu, czy ma to jakieś znaczenie? (MMI 3G+ w razie czego)

Edytowane przez phiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, phiel napisał:

 

 

Znajomy mówił też, żebym sprawdził moduł komfortu, czy ma to jakieś znaczenie? (MMI 3G+ w razie czego)

:dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, phiel napisał:

Cześć, w związku z tym, że póki co nie mam dostępu do vcds, to mam pytanko. Czy jak mam lifta z multifunkcją i fis kolor to na 100% obsłuży tempomat, dobrze wnioskuję? Jeśli tak, to od razu przy wizycie u mechanika poprosiłbym o zakodowanie ?

 

 

Musisz odczytac jaki masz numer sterownika w kolumnie kierowniczej 16

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2012 o 21:18, wrclaguna napisał:

8K0 953 502 D będzie pasował :thumbup1:

wrclaguna mam takie pytanko czy te manetki beda pasowaly do mojej tasmy w avancie? Dziwne maja oznaczenie, lecz wygladaja identyko jak moje w polifcie, 

4G8 953 502 AB

A moja tasma 

8K0 953 568 Q

Tasma z rozpiski wnioskuje ze ogarnia tempomat, wiec ja bym pozostawil, czecz czy bedzie ona grala z tymi przelacznikami? Na aukcji widnieje wpis ze z a4 b8 polift. Aczkolwiek nie mam pewnosci czy to z avanta czy sedana... bo jeszcze kwestia tej  tylnej wycieraczki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzesp87 napisał:

wrclaguna mam takie pytanko czy te manetki beda pasowaly do mojej tasmy w avancie?

Dziwne maja oznaczenie, lecz wygladaja identyko jak moje w polifcie, 

4G8 953 502 AB

 

Nie beda, one sa pod ACC RADAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzesp87 napisał:

A moja tasma 

8K0 953 568 Q

Tasma z rozpiski wnioskuje ze ogarnia tempomat, wiec ja bym pozostawil

 

Sprawdz czy sterownik 16  przyjmie ci kodowanie

Wg rozpiski Tak  ale sa podawane rzeczy z przed 8 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...