Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Odłączanie klimy przy dużym obciązeniu


szczuraz

Rekomendowane odpowiedzi

Wyprzedzałem ostatnio pod górę z kampingiem załadowanym do pełna. Przy doładowaniu 0.55 bar usłyszałem cykniecie przekaźnika z lewej strony deski i odpięło mi klimę . Czy to jakaś ochrona silnika przed przeciążeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przegazowaniu masz prawfdopodobnie tak samo. U mnie tak jest i u wielu innych B5. Takie chyba zabezpieczenie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 b6 jest to normalne,że przy wyprzedzaniu rozpina klimę na chwilę nie wiem jak w b5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie jeżeli mocno przycisne to rozłącza klime zeby nie przciązac auta i zeby mieć moc pod nogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym mowa nawet w instrukcji, w momencie gdy wymagana jest pełna moc silnika klimatyzacja zostaje automatycznie odłączona, odłączana jest również gdy przy dużym obciążeniu temperatura płynu za bardzo wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba w automacie ?? mi przy manualu nigdy nie rozłączyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w upalne dni tak 30 + jak mam w aucie 50 + ustawiam klime na 18 C jade na 2 biegu okolo 2500 rpm, recznie odlanczam klime i bez dociskania pedalu gazu samochod dostaje niesamowitego kopa tak jakby jakies 20 km +, w malutkim silniczku 1,6 taka klimatyzacja dziala jak virus ebola na silnik poprostu go zabija. pozostaja dwie rzeczy albo cieszyc sie chlodem albo przyspieszeniem :) a nawiazujac do tematu w moim 1,6 97 klima robi roznice szczegolnie przy duzym jej obciazeniu, ale nie zauwazylem zeby kiedykolwiek sie sama odpiela, choc bylaby to napewno zaleta. Musze liczyc na refleks przy wyprzedzaniu rzeczywiscie warto ja odlaczyc chocby dla bezpieczenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie zauważyłem..

Dla mnie też sie nie przytrafiło, żeby przy max bucie odłączyło klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max but ... ale ja miałem jeszcze dopięty zapakowany kamping :naughty: bez kampingu to mi się też nie zdarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie zauważyłem czegoś takiego....

Na trasie to taki se bayer, ale jakby na turbodziurę w miescie działało to by było super bo jednak trudniej rozpędzić furmankę z dołu, na trasie to jakoś słabo zauważalne jak dla mnie. Zawsze w koncu można wpiąć niższy bieg jak sie ma refleks i mocne nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie rozłącza. :angry: Na trasie obojętnie jaka prędkość, butuje, redukuje obojętnie co, cały czas klima działa. Doszedłem już do takiej wprawy ze ok. 100km/h jak potrzebuje szybko wyprzedzić, a mam np. pełne auto ludzi, etc to gry wpinam 3 bieg, to automatycznie sam wyłączam klimę palcem wskazującym. Efektywność wyprzedzania zupełnie inna, o niebo lepsza :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zaskoczyliście mnie z tym rozłączaniem klimy, nigdy tego nie miałem na 100%,a to już moja 6-ta A4-ka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważalne jest przy każdej mocy i kiedy potrzebuję pełnego buta odłączam z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...