Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Problem z elektryką ... bardzo proszę o pomoc!!!


marcinb5

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety swoje początki na forum zaczynam od nieprzyjemniej sprawy, mam nadzieje że pomożecie.

Niedawno kupiłem audi a4b5 99rok, 2.5tdi.

Wczoraj wieczorem pojawił się problem i dzisiaj znowu to samo.

Po zaparkowaniu i po przekręceniu kluczyka w pozycje off (czyli zgaśić silnik) silnik nadal chodzi, można wyciągnąć kluczyk ze stacyjki a silnik dalej chodzi zaczynają mrugać kontrolki na wyświetlaczu między zegarami pojawia się wielki wykrzyknik w kółku i pika.

Po naciśnięciu przycisku na zegarach po lewej stronie wyświetla się komunikat po niemiecku jedyne co udało mi się zapamiętać to: oil hydro, service i coś jeszcze ale nie pamiętam.

Kiedy stacyjka jest wpozycji off silnik gaśnie dopiero po otwarciu drzwi.

Jeszcze wczoraj nie działała lampka oświetlenia wnętrza w pozycji kiedy po otwarciu drzwi powinna są świecić, dzisiaj działa ale z tym też jest problem, kiedy jest w pozycji jak wyżej po wyłączeniu silnika i wszystkiego innego kiedy lampka jest włączona lub w pozycji jak wyżej, mrugają kontrolki na desce, całe podświetlanie przycisków, pokrętel etc., delkikatnie mruga no i świeci, nie takim światłem jak przy włączonych światłach ale świeci co widać wieczorem.

Obojętnie która to lampka będzie włączona (nad kierowcą, nad tylną kanapą czy w bagażniku sytuacja jest taka sama.

Jeżeli pominołęm jakieś ważne informacje które mogłyby pomóc w poznaniu problemu piszcie.

Bardzo proszę o pomoc, co z tym zrobić ...

Pozdrawiam[br]Dopisany: 06 Luty 2008, 20:45 _________________________________________________A może ktoś zna jakiegoś dobrego elektromechanika lub elektryka z okolic Wałbrzycha - Świdnicy.

Jakieś warsztaty w których mogą wiedzieć co z tym zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno cos doradzic. trzeba albo zakasac rekawy,miernik w rękę. albo poszukac dobrego elektryka.

rozpocząłbym wszelkie poszukiwania od pomiaru napięc zasilajacych i masy - ECU, napiec i mas bezpieczników i stacyjki, wyglada to jakby ktos demontował wiązki i podłączył nieprawidłowo masę ktorejś z wiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z kostką stacyjki jeżeli chodzi o elektryke, problem będzie mam nadzieje rozwiązany w poniedziałek.

Teraz troche z innej beczki, ale tez elektryka.

Nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby. Wycieraczka chodzi, silniczek buczy ale nie psika na szybe, gdzie zacząć szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z kostką stacyjki jeżeli chodzi o elektryke, problem będzie mam nadzieje rozwiązany w poniedziałek.

Teraz troche z innej beczki, ale tez elektryka.

Nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby. Wycieraczka chodzi, silniczek buczy ale nie psika na szybe, gdzie zacząć szukać przyczyny?

Może być nieszczelności przewodu doprowadzającego płyn, bądź przewód w którymś miejscu na łączeniu jest odpięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którędy ten przewód jest poprowadzony?

Pierwsze co sprawdze w klapie, ale chyba ze sprawdzeniem przy zbiorniczku będzie ciężka sprawa.

Nie wiem , ale miałem bardzo podobną sytuację ze spryskami xenonów. Wydawało sie że działają ,a nie spryskiwały. Powód: pękniecie na złączu przewodu z silniczkiem ( pompką, czy jak to nazwać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...