Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze mgłowe A4 B5


Adas25

Rekomendowane odpowiedzi

koledze chodzi o spryskiwacze szyby przedniej.. tylko mgiełkowe.. znajomy ma takie w passacie b5.. ale jak z audi jest to nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy w tym widzicie, dla mnie bez różnicy, muchy i tak ciężko schodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie wiem ja mam maskę poliftową, i spryski pod spodem, jestem bardzo zadowolony może much do końca nie usuwa ale bardzo dobrze myje polecam kazdemu czy jade wolno czy szybko na szybie niby mgła cały syf schodzi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko vw to montuje ,a poza tym mają to modele z górnej półki ,wyższej od A4 :gwizdanie: ,także coś w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po raz kolejny twierdzę że nic to nie daje, chyba że jara was to że w 1 momencie pokryta jest prawie cała szyba, ale różnicy w czyszczeniu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze to zwilżona jest prawie cała :gwizdanie: ,pióro wycieraczki nie robi "pustych"(na sucho)przebiegów ,pewnie najlepszym testem byłaby sytuacja ,gdyby dwa samochody z tymi różnymi systemami przejechałyby identyczne odcinki w identycznych warunkach ,można by wtedy zrobić kierowcom podmianę samochodów i później zapytać czy ,któryś z systemów był :

-lepszy

-precyzyjniejszy

-oszczędniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgiełka zjada dużo mniej płynu i kryje całą szybe, w passku byłem bardziej zadowolony z tego niż z tych co są w a4 :gwizdanie: tyle że w a4 są podgrzewane ale nie wiem czy to cos daje, fiaty jeszcze mają takie mgiełki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jak by były takie super to na pewno były by i w Audi, mówię Ci. :wink4:

Miałem takie w Skodzie no i ja tam żadnych rewelacji nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję raz jeszcze kotleta :wink::decayed:

tak więc po jakichś tam "kilku dniach" od pomysłu :wink: zaopatrzyłem się w grzane spryski z passata b5

6adyqa3u.jpg

,czteropak zimnej zupy chmielowej :wink: ,

klej dwuskładnikowy ,nóż (skalpel ) z uchwytem :decayed: ( mam tam jakiś dostęp:wink:)

i postanowiłem wyrezać te spryski mgłowe do polifta :wink:

porównanie

ori sprysk z a4 b5fl

pa3e2e5e.jpg

Sprysk z passata

gu8uhase.jpg

porównanie rozstawów plastików blokujących w jednym i drugim sprysku

bwmu.jpg

i porównanie działania

spryskiwacze mgiełkowe vs ori w A4B5 - YouTube

wyciąłem plastiki blokujące

u7xi.jpg

przykleiłem wycięte plastiki blokujące dobierając miejsce tak by były jak najbardziej zbliżone do tych z a4....użyty był jakiś dwuskładnikowy klej ....mam nadzieję ,że będzie się trzymało :wink:

oux5.jpg

f6am.jpg

i do porównania audi z przerobionym vw52ie.jpg

jako ,że kostki będę miał dopiero za kilka dni , grzania nie podpinałem jeszcze :whistling:

doprowadzenie płynu jest podobne ....ale końcówka z "paska" jest ciut węższa dlatego w ruch poszła koszulka termokurczliwa ok 1cm ,potem zapalniczka....i :decayed: nałożyłem z małym oporem ori wężyk ....

czas operacyjny jakieś 2.5-3 godzin razem z klejeniem....wyszło na to ,że jest to prostsze w wykonaniu niż na początku przypuszczałem....

filmik ..

polecam ...raz ,że proste wykonaniu, a dwa ,że zawsze to modzik samemu wyrezany :wink:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...