Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy jest wzmacniacz? brak pamięci radia i niedziałający tył


bediks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otórz mam pytanie czy na zalaczonych zdjeciach w moim sedanie tylnej połki jest wmacniacz czy go nie ma?? bo nawet nie wiem jak ma wygldac, nie gra mi tyl i czy problem bedzie tylko w podlaczeniu jakiegos adaptera czy wogóle nie ma wzmaka i trzeba cos innego porobic, ponadto nie mam pamieci radia i tez nie wiem w czym problem, jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o elektronike dlatego jakby ktos by mi móglby krok po kroku co zrobic i porobic schematy pooznaczac na zalaczonych zdjeciach co z czym polaczyc.

zdjecia głosników

dscn2250t.jpg

dscn2252p.jpg

dscn2251b.jpg

zdjecia kostek za radiem

dscn2253cy.jpg

dscn2254b.jpg

dscn2255l.jpg

dscn2256f.jpg

dscn2257y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś podpiąć przejściówkę z wyjść liniowych radia na fabryczne mini iso w którym idzie sygnał do wzmacniacza tył + podpiąć do niego remote.

W kostce zasilającej radio zamień stały plus z tym po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz mi zaznaczyć ktore kable mam zamienić? Jak wygląda ta przejściowka i co to jest to remote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Zasilanie - pamięć: najlepiej sprawdź miernikiem gdzie jest 12V - jak to zrobisz z kluczykiem w stacyjce to będzie na 2 przewodach - te właśnie zamień miejscami. Obstawiam ten gruby czerwony przewód i ten czerwono-niebieski :hi:

Tylnie głośniki - masz wzmacniacz, więc musisz kupić lub zrobić taką przejściówkę - MiniISO - RCA.

Podłączenie, RCA do RCA (chine), natomiast kostkę MiniISO (instalacja samochodu) do gniazda MiniISO tej przejściówki i zagrają :)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pytanie gdzie go podlaczyc ?? do jednego z kabli który bede zamienial?? bo one beda mialy +12??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten luźny to zasilanie wzmacniacza, podpinasz do kabla "Power Antenna", przy podpięciu do innych też będzie działał, ale może rozładowywać Ci akumulator. Na tym kablu (wychodzącym z radia), jest +12 tylko jak jest włączone radio.

PS. Jakie to radio?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz spróbować jedną rzecz - przełóż bezpiecznik w dolne położenie. To gniazdo bezpiecznika ma 2 możliwości włożenia bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz spróbować jedną rzecz - przełóż bezpiecznik w dolne położenie. To gniazdo bezpiecznika ma 2 możliwości włożenia bezpiecznika.

a co to zmieni?? moze wtedy pamiec bedzie mial?? bo dzisiaj próbowalem wogóle powyjmowac te kable z kostki i za **** nie moglem ich wyciagnac chyba sie nie da, typ w motoryzacyjnym mówil ze mozna je tylko wyjac poprzez polamanie kostki :kox:

Ten luźny to zasilanie wzmacniacza, podpinasz do kabla "Power Antenna"

a który to pokaz na obrazku :kox:[br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 19:34_________________________________________________a radio clarion bd239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power antenna i remote to właściwie to samo.

W kostce ISO z tego co widzę masz tam puste miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zlece to jakiemus elektrykowi :kox:[br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 19:49_________________________________________________chyba ze ktos z was krok po kroku powie mi jak to zamontowac :kox:[br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 19:50_________________________________________________

radio.jpg

dlaczego ja wczesniej tego nie zauwazłem :kox:

po przelaczeniu w pozycje VW ( czyli tak jak audi seat skoda) dziala pamiec radia, jedyny mankament to po wyjeciu calkowicie kluczyka radio dalej gra , poprzednio jak gasilem zaplon do konca radio gralo , lecz po wyjeciu kluczyka ze stacyjki gaslo, ale teraz jest git :>

chyle czoła czapki z głów :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:KABAR[br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 20:51_________________________________________________

pusty_pin.jpg

teraz pytanie czy do tego pustego wtyku jak wepne pin zasilajacy z adaptera iso to bedzie dobrze bo nie wiem gdzie mam podpiac kabel zasilajacy

i teraz kolejne pytanie bo mam zamiar kupic tez separator antenowy bo radio słabo łapie fale to gdzie podpiac kabel zasilajacy od tego separatora??

mozna razem z tym od adaptera w te puste pole?? czy co?? bo elektrykiem nie jestem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać kolejnego tematu więc zapytam tutaj. Koledzy mam taki problem... Chciałem wymienić radyjko w moim a4 na inne i problem polega na tym że po podłączeniu nowego radia nie gra tył, kupiłem przejściówkę taką: http://allegro.pl/adapter-audi-vw-skoda-gniazdo-mini-iso-2x-rca-i1724788555.html i po podłączeniu dalej to nie gra... tzn gra ale bardzo cicho... i niewiem co robić... Radio to JVC KD-PDR61. a w aucie mam system głośnikowy nokia z subem w bagażniku. (kabelki w adapterze sprawne, dobrze podpięte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa dwa wyjscia :

1. ustawiasz balans tył przód zeby równo gralo - to jest wyjscie przy tym sposobie jaki Ty wybrales

2. podpinasz radio tym sposobem:

www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=112310.0;highlight=niefabryczne+radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...