Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Chromowane ramki w liczniku - montaż.


Mav3rick_17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis chcialem zaprezentowac montaz aluminiowych ramek w liczniku. Temat co prawda byl juz poruszany ale jakos nigdzie nie znalazlem w miare dokladnego opisu.

Sprzet potrzebny do czynnosci jak w tytule:

- srubokret krzyzakowy (najlepiej z magnesem)

- srubokret TORX (ciezko mi powiedziec jaki rozmiar)

- plaski srubokret

- kilka zapalek

Wykonywane czynnosci:

1. Najpierw nalezy zdiasc plasyikowa zaslepke pod licznikiem ktora skrywa pod soba dwie krzyzakowe srubki. Aby zdjasc zaslepke nalezy ja energicznie pociagnac w gore. Aby wszystkie czynnosic byly wykonywane w miare swobodnie nalezy kierownice opuscic maksymalnie w dol i wysunac ja maksymalnie do siebie.

2. Po odkreceniu dwoch srubek mamy juz odkrecony licznik przyszedl czas na wypiecie kosci. Sa ich az 3 sztuki, kazda z kosci ma zabezpieczenie ktore nalezy odpiac przy uzyciu plackiego srubokreta. Oprocz trzech kosci jest jeszcze zarowka od podgrzewania swiec z nia trzeba ochodzic sie w miare delikatnie aby nie polamac uchwytow zarowki.

3. Po odpieciu wszelkich kabelkow od licznika pozostaje nam go wyciagnac i rozpolowic. Nie nalezy sciagac samej szybki gdyz jest ona zgrzewana i jak peknie to d*pa zbita. Licznik rozpolawiamy w nastepujacy sposob ( i tutaj wlasnie przydadza nam sie zapalki i TORX) licznik jest skrecony na 4 srubki ktore nalezy wykrecic sa jeszcze dwie nakretki ale ich nie trzeba ruszac bo na nich trzymaja sie tylko voltomierz i wskaznik od tempreatury oleju. Po wykreceniu 4 srubek mozemy zabrac sie do rozpolawiania licznika. Trzyma on sie jeszcze na 5 zatrzaskach ktore nalezy podwazyc przy pomocy srubokretu i podlozenia zapalek. Gdy juz pod wszystkie zatrzaski podlozymy zapalki licznik powinien nam sie w miare swobodnie rozpolowic.

4. Wkladanie ramek. Ramki przekladamy przez otwory i zaginamy rant np dlugopisem ew. srubokretem. (polecam w tym celu zalozenia gumowych rekawiczek aby nie popaprac licznika od wewnatrz np odciskami.

Po zalozeniu ramek uzyskalem nastepujacy efekt:

http://img161.imageshack.us/my.php?image=dsc00716lx1.jpg

Mysle ze naprawde warto sie troche pobawic efekt elegancki.

MONTAŻ RAMEK - FOTOSTORY JEST PONIŻEJ

FAQ:

1) Koszty:

a) KOSZT RAMEK: http://www.dido.win.pl/sklep

Z przesyłką za pobraniem umowiłem sie z Dido na 80 zł .

- ramki , komplet z ramką na FIS widziałem tylko na ebayu (raggaman)

B) Ja na DIDO kupywalem swoje bo bylo najoptymalniej. Za ramki wyszlo 81zl z przesylka kurierem za pobraniem a przy wplacie na konto bodajze 6zl taniej jeszcze wiec najbardziej sie oplaca w DIDO zamowic. Ramki naprawde pierwsza klasa. Mav3rick_17

2) A jak mam jeszcze do tego wiecej wskaźników (temp oleju, temp płynu, poziom paliwa, poziom ładowania, i dwa wieksze(to wiadomo) i na FIS? LuCaS_gr44

Z tym ze masz 6 zegarow to nie ma zadnego problemu bo w DIDO mozesz kupic tyle ramek sa troszke drozsze niz 4 ale to wiadomo. Na prostokatny wyswietlacz nie ma ramek ale to chyba i tak by nie wygladalo rewelacyjnie z samymi zegarami wyglada naprawde super zdjecia wrzucilem mojego to mozecie obejrzec. Mav3rick_17

3) A czy ta szybka jest zdejmowana? czy ramki wkłada się od tyłu... jaki jest sposób najlepszy? Pawełek

Szybkę trzeba zdjąć (rozpołowić licznik znaczy) popatrz na zdjęcia wszystko ładnie opisane i pokazane - obrazki mówią same za siebie nr "5" mcm00

Licznik sie tylko rozpolawia ale szybki sie nie zdejmuje samej bo jest zgrzewana i jak peknie to d*pa. a Ramki przeklada sie przez okragle dziurki, sa z aluminium to latwo jest je w nie zmiescic. Mav3rick_17

3) A czy podczas demontażu trzeba odpinać klemy od aku czy tylko wyjąc kluczyk ze stacyjki? diskus

Jedni mowia tak drudzy mowia tak z ta klema jest roznie ale w moim przypadku wystarczylo wyjac kluczyk ze stacyjki aku nie odpinalem i jaski sie nie zapalily. Wiec najlepiej wyjmij tylko kluczyk i mysle ze starczy. Mav3rick_17

UWAGI:

1) Chciałbym tylko zasugerowac ze przed montazem nalezy wyjac kluczyk ze stacyjki bo zostanie potem AIRBAG do kasowania kompem lub cos innego.I nalezy dokładnie spowrotem wcisnac wtyczki licznika (ta z prawej strony ma krótkie kabeli i trzeba wetknac ja dokladnie bo jest tam trosze słabe dojscie) jezeli zostanie wetknieta za słabo to przewaznie zapala sie immobil..i auto nieodpala,wtedy nalezy jeszce raz sprawdzic wtyczki i powinno byc ok. Był przypadek ze kolege po takim rezanku niemógl odpalic auta i mechanior za 5 min roboty wzioł 100zł. sliszew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONTAŻ RAMEK - FOTOSTORY:

Do montażu ramek potrzebujemy:

- klucze torx T10 i T20

- wkrętak plaski

- kliny duże do glazury

- zapałki

- plastikowy długopis lub coś podobnego do zaginania krawędzi ramek

- rękawiczki chirurgiczne (gumowe) co by nie poparać licznika od srodka

- czas ok 45 minut :th:

przystępujemy do montażu:

1. zdejmujemy plastikową osłonę (dla ułatwienia wyciągnąć i pochylić kierownicę do dołu jeśli się da)

3d6fe7421538c417.jpg

2. odkręcamy dwa wkręciki pod licznikiem (kluczyk torx)

95b3b7acdbf90b05.jpg

3. wyciągamy licznik do przodu i odpinamy kostki (u mnie były 3 zielona niebieska i mała czarna do wskaźnika temp. zew)

c18d3ee2fb8b0465.jpg

4. odkręcamy dwa wkręty trzymające ramkę zegarów

5ab420e019458b7e.jpg

5. odpinamy zatrzaski (pomocne są zapałki)

17e115472f78b1ac.jpg

2e1f2f24e93d299c.jpg

6. wkładamy ramki do obudowy i długopisem lub wkrętakiem zaginamy kołnierz od wewn strony ramki zegarów (montaż ułatwiaja kliny do glazury które podtrzymują pierścienie na miejscu)

18e0175b0e8fd184.jpg

17c354ba1ca68ed4.jpg

7. wszystkie czynności montażowe wykonujemy od końca aby poskładać licznik do kupy.

efekt końcowy wygląda tak

98a4cd82a2feb523.jpg

sorry za jakość zdjęć (robione telefonem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem dzisiaj ramki...i zonk, nie pali sie pole od przebiegu :thumbdown: oczywiscie poprawialem wtyczki 5 razy i nic, ogolnie sie @#$^& dodam ze nie odpinalem aku i mialem wyjety kluczyk ze stacyjki :hi:

juz po problemie, ale mozna by dopisac ze do wkladania ramek potrzebne sa... zarowki :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz po problemie, ale mozna by dopisac ze do wkladania ramek potrzebne sa... zarowki :polew:

mógłbyś kolego jaśniej napisać co dokładnie sie stało, że nie świecił licznik kilometrów? i jak to rozwiązałeś? zamierzam też te ramki założyć i chce podejść do tego bezstresowo, żeby mnie nic niemiłego nie zaskoczyło :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem chromowane ramki i wrzucilem je zgodnie z powyzszymi wskazowkami, wszystko bylo ok, ale jak odpalilem auto to w miejscu gdzie powinien byc przebieg bylo ciemno, poszperalem na forum i wyczytalem ze przy wyjmowaniu licznika czesto padaja zarowki, a jak padnie jedna i sie ja wymieni to przy wkladaniu moze pasc inna, wiec najlepiej kupic kilka takich zarowek, kupilem po 2zl sztuka 1.2W białe w oprawce, najlepiej wyjac stara i pokazac w sklepie bo bylem w dwoch i mowili ze nie maja a jak pokazalem to sie znalazly :polew: no i pozniej padla mi jeszcze jedna wiec od razu kupilem 10 sztuk i wsadzilem wszystkie nowe, chodzilo mi tylko o to zeby wprowadzic do opisu montazu informacje o zarowkach zeby inni sie nie wk%$$%%* w przyszlosci :hi:

poza tym montaz ramek bezproblemowy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wstawiał chromowane ramki w liczniku z fisem ? Tam też trzeba się zaopatrzyć w żaróweczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super te ramki wyglądają, :th: po przejrzeniu tych fotek nabrałem chęci i zamontuję je także u siebie. Przy montażu dostosuje sie do wskazówek kolegów z forum. :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga - jak będziesz już działał to od środka wsadź jakiś ręcznik papierowy czy coś w tym stylu a to dla tego bo możeż porysować szybkę i można się potem bardzo wk... Ja do zaginania rantów użyłem średniej wielkości wkręteka a tak dokładnie to używałem gumowanej rękojeści wkrętaka. Co użyjesz i jak to wyjdzie już na początku zaginania no i życzę powodzenia i zadowolenia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga z tym ręcznikiem, trzeba uważać bo łatwo można porysować... Ja niestety nie pomyślałem i mam rysę :disgust:

I dzięki Panowie za instrukcję montażu, pomogła :th: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga z tym ręcznikiem, trzeba uważać bo łatwo można porysować... Ja niestety nie pomyślałem i mam rysę :disgust:

I dzięki Panowie za instrukcję montażu, pomogła :th: :notworthy:

I wygląda super :th: widziałem live ,nie widać żadnej rysy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest prawda ja wymienialem ramki w swojej A6 metoda prob i bledow :wallbash: a w zakpionym zestawie niema instrukcji :shocked: a wiec wyciagnelem zegary rozkrecilem je i zaczelem sie zastanawiac jak mam wsadzic od wewnatrz te duze ramki :mysli: bo przeciez male wsadzisz przez duze otwory w zegarach a co z tymi duzymi :mysli: nie chcac wyginac ani deformowac ramek wpadlem na pomysl odklejenia przezroczystej pleksy od plastiku na ktorym mialy byc zamontowane ramki pomysl?? :kwasny: taki sobie bo pracochlonny i w dodatku :confused4: odprysla mi przezroczysta pleksa :wallbash: ale operacja sie udala uszczerbku prawie nie widac a efekt jest niesamowity !!!

(mam zdjecie swoich zegarow ale jestem swierzy na tym forum i niewiem jak mam jeszcze dodac do)

mam tylko male pytanie do instruktora zeby opisam innym jak maja wsadzic te duze razmki (kółka) czy maja je wyginac i deformowac :kox: zeby je upchac w srodki bez sciagania przezroczystej pleksy ??? bo instrukjca napisana powyrzej nie opisuje metody wsadzenie tzw. ring-ow do obudowy zegarow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze ramki wchodza z trudem ale wchodza trzeba jedynie delikatnie przygiac. Z pdklejaniem pleksy jest roznie czasem sie uda a czasem nie lepiej tego nie robic bo szybka przednia jest zgrzewana. Odradzam odklejanie przedniej szybki od obudowy, lepiej lekko zdeformowac ramke niz stracic szybke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda moja trozke mi odprysla i to byl glupi :wallbash: pomysl ja odklejac ale jakos udalo sie bo naleze do cierpliwych ludzi :mysli: ale tym to rozpiera ich energia nie radze isc moimi krokami lepiej jest chyba nadgiac troszke te ramki

a tak wygladaja ramki w mojej A6 Efekt niesamowity

b85b4902790de38fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże ramki można spokojnie przecisnąć, nie trzeba ich wyginać... Wystarczy tylko dobrze trafić w środek :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mała czarna to do wskaźnika temperatury zewnętrznej i wypina się ją normalnie zwalniając blokadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...