Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką książkę czytasz...teraz !!!


Iverson

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek o książkach , co kto czyta i co poleca , może ktoś ma coś do sprzedania ??!!

[br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 09:52_________________________________________________Heh właśnie przerabiam całą serię z Eberhardem Mockiem , jestem na etapie "Dżuma w Breslau" . Serio polecam Krajewskiego , czasami ciężko się czyta z powodu wielu niemieckich nazw i zwrotów ale wciąga i zaskakuje , dobry polski kryminał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :cool1:

Wczoraj skonczylem: The Big Short: Inside the Doomsday Machine

31URMBQ-FZL._SL500_AA300_.jpg

Teraz zabieram sie za: The Grand Design

the-grand-design.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w tej chwili dwie książki: "Java 2. Podstawy" Cay'a Horstman'a oraz "Oracle Database 11g i SQL. Programowanie" Jason'a Price'a.

Może i jest mało bohaterów, i akcja taka mało wartka, ale i tak są fajne :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

:decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu skończyłem "Człowiek Nietoperz" Jo Nesbo (polecam całą serię 8 książek), Simon Beckett był wcześniej, teraz Stephen King "Skazani na Shawshank", którą za chwilę kończę. Kupiłem właśnie 13 książek tego autora i czekam na paczuszkę. Jestem maniakiem książek, jedną tygodniowo odkładam na półkę i z kupki obok biorę następną. Polecam książki Jamesa Clavella: Król szczurów, Shogun itd... Polecam jeszcze "Kompania braci" Stephena E. Ambrose'a jeżeli ktoś lubi II wojnę światową, a nie lubi suchej wiedzy podręcznikowej. Kupię książkę Andrzeja Bryla "Zawodowiec"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o polecane książki, to jeśli ktoś gustuje w SF, to:

"Gra Endera" (Orson Scott Card) - chyba najlepsza książka SF, jaką kiedykolwiek czytałem :good: :good: :good:

"Piętaszek" (Heinlein Robert Anson)

"Dziewięciu książąt Amberu" oraz "Karabiny Avalonu" (Roger Zelazny) - w sumie ukazało się 10 tomów tej sagi, ale tylko pierwsze dwa są naprawdę świetne

oraz dwie polskie powieści SF Jerzego Broszkiewicza, które czytałem jako dzieciak, ale do których chętnie wracam w wolnych chwilach: "Ci z dziesiątego tysiąca" oraz "Mój księżycowy pech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dłuuugo nic nie czytałem , ale na dniach chce sobie przypomnieć twórczość Sapkowskiego :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

James Rollins "Amazonia". Ogólnie bardzo polecam książki tego gościa, porównywany jest z ikoną powieści przygodowych Clive'm Cusslerem. Jednocześnie czytam też J. Clarksona i jego felietony zebrane w książce "Świat wg Clarksona cz.3:na litość boską...", w międzyczasie słucham też audiobooka "sprawiedliwość owiec" L. Swann - jak ktoś chce poczuć jak wygląda śledztwo prowadzone przez owce i jak zabawnie jest to przedstawione to polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karwa myślałem, że nikt już nie czyta książek tylko głupoty z netu :decayed:

polecam A.Pilipiuka Oko Jelenia - 6 ksiażek w cyklu, wyszła właśnie 6!

przeczytałem pierwsze 4, kolej na dwie ostatnie :wink4:

32761238.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dłuuugo nic nie czytałem , ale na dniach chce sobie przypomnieć twórczość Sapkowskiego :cool1:

Właśnie jestem w trakcie czytania Wiedźmina (Chrzest Ognia) I polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko Graham Mastertona :naughty:

Ostantnio żona namówiła mnie na Miasteczko Salem Kinga. Teraz czytam Złego Leopolda Tyrdmanda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś już czytał "Niegodziwcy" L&S Hammerów , warto bo nie wiem czy zamawiać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Piotra Blooda, Rafaela Sabatiniego i Straceńców z Nawarony Alistaira MacLeana. Polecam książki MacLeana, trzymają cały czas w napięciu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...