Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką książkę czytasz...teraz !!!


Iverson

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę właśnie Wiedźmina Sapkowskiego- kto jeszcze nie czytał niech szybko nadrobi braki- świetnie się to czyta, w nieco ponad dwa miesiące wszystkie 7 książek, co jak na mnie jest rekordem.

A ja właśnie czekam na dostawę nowej książki Sapkowskiego - "Wiedźmin - Sezon Burz". Mam nadzieje że nie rozczaruje się tak jak "Żmiją"

No ja wczoraj wieczorem odebrałem z paczkomatu, zapowiada się nienajgorzej.

W międzyczasie przeczytałem Męska Sprawa Marka Kędzierskiego, bardzo przyjemna książka, również polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do tego tematu jeszcze nie doszedłem a ostatnio nasłuchałem się historii od znajomych moich dziadków i tak mnie jakoś nakreciło. Przejechałem się bardzo na książce pakt Ribbentrop - Beck ale z tematyki 2wś mogę gorąco polecić podziemia III rzeszy Jerzego Rostkowskiego. Czytam ją teraz drugi raz ale to chyba bardziej przez to że jestem z Wrocławia i jestem zajarany wszystkim co jest pod ziemią na dolnym śląsku. :wink:

-

to już też mam za sobą - David Boyle II wojna światowa w fotografiach

http://www.gandalf.com.pl/o/ii-wojna-swiatowa-w-fotografiach,pd,75948.jpg

Generalnie trzymam się tematyki II wojny światowej innych książek nie czytam :wink:

w takim razie polecam Wojnę na morzach i oceanach Edmunda Kosiarza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester Latkowski - Polska mafia

Muszę kupić, pewnie fajna ?

Ja obecnie czytam Wołoszańskiego - " Największy wróg Hitlera " ( szału nie ma ) i A.Carpi - "Dziennik z Gusen" ( na spokojnie, do przemyślenia ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester Latkowski - Polska mafia

Muszę kupić, pewnie fajna ?

Ja obecnie czytam Wołoszańskiego - " Największy wróg Hitlera " ( szału nie ma ) i A.Carpi - "Dziennik z Gusen" ( na spokojnie, do przemyślenia ).

Jeżeli lubisz taką tematykę to książka jak najbardziej OK! Na półce czeka "Biuro tajnych spraw" i "Nowy alfabet mafii" :wink:

Polecam również inne książki Latkowskiego (niektóre napisane razem z Piotrem Pytlakowskim)- "Olewnik śmierć za 300 tysięcy", "Agent Tomasz i inni przykrywkowcy", "Zabić Papałę", "Wszystkie ręce umyte- sprawa Barbary Blidy" oraz książkę Roberta Sochy "Nie chodziło o okup- kulisy porwania Krzysztofa Olewnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie znowu naszło na klimaty II WŚ, skończyłem "W księżycową jasną noc" Whartona, zaczynam "Semper Fi!" Griffina. W kolejce "Legion" i "Stąd do wieczności".

Jeśli Wam też podchodzi ten temat to gorąco polecam "Niezłomnego" Laury Hillenbrand. Chyba najlepsza książka jaką czytałem w klimacie wojny na Pacyfiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester Latkowski - Polska mafia

Muszę kupić, pewnie fajna ?

Ja obecnie czytam Wołoszańskiego - " Największy wróg Hitlera " ( szału nie ma ) i A.Carpi - "Dziennik z Gusen" ( na spokojnie, do przemyślenia ).

Jeżeli lubisz taką tematykę to książka jak najbardziej OK! Na półce czeka "Biuro tajnych spraw" i "Nowy alfabet mafii" :wink:

Polecam również inne książki Latkowskiego (niektóre napisane razem z Piotrem Pytlakowskim)- "Olewnik śmierć za 300 tysięcy", "Agent Tomasz i inni przykrywkowcy", "Zabić Papałę", "Wszystkie ręce umyte- sprawa Barbary Blidy" oraz książkę Roberta Sochy "Nie chodziło o okup- kulisy porwania Krzysztofa Olewnika".

Nie wiem czy widziałeś, ale na ipli jest dokument pt. "Tajemnice polskiej mafii" z Latkowskim i Pytlakowskim, ciekawie się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester Latkowski - Polska mafia

Muszę kupić, pewnie fajna ?

Ja obecnie czytam Wołoszańskiego - " Największy wróg Hitlera " ( szału nie ma ) i A.Carpi - "Dziennik z Gusen" ( na spokojnie, do przemyślenia ).

Jeżeli lubisz taką tematykę to książka jak najbardziej OK! Na półce czeka "Biuro tajnych spraw" i "Nowy alfabet mafii" :wink:

Polecam również inne książki Latkowskiego (niektóre napisane razem z Piotrem Pytlakowskim)- "Olewnik śmierć za 300 tysięcy", "Agent Tomasz i inni przykrywkowcy", "Zabić Papałę", "Wszystkie ręce umyte- sprawa Barbary Blidy" oraz książkę Roberta Sochy "Nie chodziło o okup- kulisy porwania Krzysztofa Olewnika".

Nie wiem czy widziałeś, ale na ipli jest dokument pt. "Tajemnice polskiej mafii" z Latkowskim i Pytlakowskim, ciekawie się ogląda.

O tym nie wiedziałem; z wielką przyjemnością obejrzę.

Dzięki Daniel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie znowu naszło na klimaty II WŚ, skończyłem "W księżycową jasną noc" Whartona, zaczynam "Semper Fi!" Griffina. W kolejce "Legion" i "Stąd do wieczności".

Jeśli Wam też podchodzi ten temat to gorąco polecam "Niezłomnego" Laury Hillenbrand. Chyba najlepsza książka jaką czytałem w klimacie wojny na Pacyfiku.

Griffin jednak nie dla mnie, za bardzo Grishamowskie, za mało faktów z życia żołnierzy, za dużo pisaniny o niczym i wydumanych akcji. Macie coś do polecenia w klimacie II WŚ? Coś jak "Najdłuższy dzień" C. Ryana, "Niezłomny" Hillenbrand czy "Kompania Braci" Ambrose'a?

Póki co Asa Larsson - "Burza z krańców ziemi" dla odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pakt Ribbentrop-Beck" P.Zychowicz - ciekawa, warto przeczytać

"Najnowsze kłopoty z historią" P.Gontarczyk - polecam, jeśli ktoś lubi poznawać prawdę.

"Shaq bez cenzury" - fajna, lekka, zaskakująca jak cały Shaq :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gorzka chwała. Polska i jej los 1918-1939" Richard M.Watt

Jestem dopiero po 1/4 ale świetne studium czasów Piłsudskiego.

Myślę, że to powinien być podręcznik do historii w szkołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medik ciekawe książki wybierasz...

Sezon burz właśnie skończyłem pomiędzy serią książek ze świata Assassin`s Creed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sezon burz" jak dla mnie ciut tak jak by na sile troszke napisane ale czyta sie przyjemnie chociaz d... nie urywa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zabić Kennedy'ego" Bill O'Reilly - taka płytka, szybko się czyta 7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez cały okres swojej edukacji przeczytałem może z 2-3 nowele (max po 30 stron każda)... ale od czerwca sporo się zmieniło. przeczytałem kilka książek z uniwersum "metro 2033":

Dmirty Glukhovsky - "Metro 2033" oraz "Metro 2034"

trylogie Andrieja Diakowa - "Do światła", "W mrok" i "Za horyzont" (polecam !!!)

obecnie Orson Scott Card "Gra Endera"... i coś tak czuje że następne części sagi o Enderze teraz będą na tapecie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...