Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż FMIC do 1.8T


Booster

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ponczo napisał:

Bardzo fajnie wyszło. Dobra robota! :D 

Dzięki :) W rzeczywistości nie takie trudne, tylko trzeba mieć trochę cierpliwości i czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szpakuziom napisał:

Dzięki :) W rzeczywistości nie takie trudne, tylko trzeba mieć trochę cierpliwości i czasu :)

Troche OT ale... Biała B6 w Avancie? Oklejales czy malowałeś? Masz swój temat o autku ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marciol napisał:

Troche OT ale... Biała B6 w Avancie? Oklejales czy malowałeś? Masz swój temat o autku ? :D

Oryginalny bialy w avancie. Niestety błotniki muszę malować:) Nie mam żadnego tematu, choć trochę porobiłem przy niej. Kiera z b8 lift, czarny sufit, rns e + dension,  schowek i tunel z b7, bixy b8 lift, licznik kolor, teraz wpada vfiz.  Środek praktycznie jak nowy :) Może założę jakiś temacik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szpakuziom napisał:

Oryginalny bialy w avancie. Niestety błotniki muszę malować:) Nie mam żadnego tematu, choć trochę porobiłem przy niej. Kiera z b8 lift, czarny sufit, rns e + dension,  schowek i tunel z b7, bixy b8 lift, licznik kolor, teraz wpada vfiz.  Środek praktycznie jak nowy :) Może założę jakiś temacik:)

Zakładaj :) Chętnie pooglądam co tam pomodziłeś i więcej fotek furki. A to nie wiedziałem że B6 były produkowane w Białym kolorze :o widziałem kiedyś jedną ale myślałem że ktoś przemalował lub okleił. 

Dobra już nie spamuję ot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 05:25, szpakuziom napisał:

Dzięki :) W rzeczywistości nie takie trudne, tylko trzeba mieć trochę cierpliwości i czasu :)

Brałeś wszystko z Częstochowy? Ja chcę wsadzić 550x230x65 ale tez będzie trzeba turbo zmienić wtryski z bam bo z bex juz nie wyrobią. Obecnie 208 KM i Już turbina się kończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mariox37 napisał:

Brałeś wszystko z Częstochowy? Ja chcę wsadzić 550x230x65 ale tez będzie trzeba turbo zmienić wtryski z bam bo z bex juz nie wyrobią. Obecnie 208 KM i Już turbina się kończy. 

Tak z Częstochowy. Fmica weź tylko od nich, a orurowanie gdzie pończo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki ja mam sai off . Tylko w cabrio chyba coś tam miejsca mniej. Ciekawy pomysł z tym zamontowaniem IC odwrotnie. :) 

Mam jeszcze pytanie o to :

 

Wąż wychodzący z turbo z wejściem na DV'kę musi zostać oryginalny niestety... No i nie ma przyspawanego adaptera na sensor, także trochę lipka, bo trzeba jeździć szukać kogoś, kto pospawa aluminium.

Masz może fotke jak ma byc ten sensor wspawwny. Trochę mi zejdzie jeszcze zakupić turbo hybryde wtrsyki itd. Ale juz będę przygotowany na robotę. Nie wiem czy jest sens Tip wymieniać np. Na sikon. Podobno do 300KM spokojnie daje rade org. Tip. Kat mam wycięty i 2ga sonda wyprogramowana. 

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz zestaw z fmic'a z częstochowy, to jak zamawiasz z gniazdem map sensor, to dostajesz gniazdo właśnie pod ten czujnik, który musisz wspawać w rurę od strony lewej (ogólnie lepiej wyciąć takie gniazdo z kawałka aluminium, niż płacić 50zł), czyli od przepustnicy, a gdzie dokładnie, to sam sobie ustalisz położenie, tak, aby lampy nie przeszkadzały i kabel wystarczył. Ogólnie jak bierzesz orurowanie tam gdzie pończo, co bardzo żałuje, że tak nie zrobiłem, to tam masz wszystko gotowe, już z gniazdem wspawanym itd, więc nie musisz jeździć po mieście szukać spawacza no i w dodatku mu płacić. No a co do przewodu od strony turbo, to przy zestawie z Częstochowy, ta rura musi zostać co była, bo w zestawie jej brak niestety...

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 19:45, ponczo napisał:


Było już kilka opinii na forum, że zestaw FMIC nie do końca jest P&P. Dlatego orurowanie kupilem gdzie indziej a IC z FMIC.pl
 

Czyli, gdzie kupione orurowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, r7adek napisał:

Czyli, gdzie kupione orurowanie ?

https://mtuning.pl/Intercooler-Piping-Kit-Audi-A4-B6-1-8T,p,1033 
Za kilka dni wrzucam na auto. Zobaczymy jak to wyjdzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj miałem jazdę próbną z nowym fmic'iem i powiem Wam, że auto zachciało żyć, warto montować fmic'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szpakuziom napisał:

Panowie, wczoraj miałem jazdę próbną z nowym fmic'iem i powiem Wam, że auto zachciało żyć, warto montować fmic'a

Nie ma odczucia turbodziury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szpakuziom napisał:

Nic z tych rzeczy :) Auto od razu wstaje.

@szpakuziom w takim razie zakladam i u siebie, mialem obawy co do turbo dziury. "Tuner" radzil ze lepiej auto wystroic po montazu bo moze jezdzic gorzej niz przed :D - skoro u Ciebie smiga to i u mnie powinno byc ok.

Edytowane przez shogu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, moim zdaniem do 180;tki warto, jak przesadzimy z rozmiarem fmic'a, to bardzo prawdopodobne, że odczujesz już tego laga, ale przy 180 nic nie odczułem na seryjnych gratach i oprogramowaniu. Zobaczymy, jak przyjdą upały :)

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpakuziom czyli sam fmic z fmic.pl? a orurowanie z turboworks? i pasuje bez specjalnego rezania? (poza belka :D)

Pisałem z BaqGarage mailowo, mają kompletny zestaw fmic 180 + orurowanie jakoś 1400 chyba, i z tego co pytałem to pasuje p&p nikt problemów nie miał, jeśli chodzi o rurki.

U siebie jescze nic nie robiłem ale chyba się zdecyduje na ten zestaw skoro tak.

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Marciol napisał:

@szpakuziom czyli sam fmic z fmic.pl? a orurowanie z turboworks? i pasuje bez specjalnego rezania? (poza belka :D)

Pisałem z BaqGarage mailowo, mają kompletny zestaw fmic 180 + orurowanie jakoś 1400 chyba, i z tego co pytałem to pasuje p&p nikt problemów nie miał, jeśli chodzi o rurki.

U siebie jescze nic nie robiłem ale chyba się zdecyduje na ten zestaw skoro tak.

Zrobilem tak jak @szpakuziom, w przyszlym tygodniu bede montowal zobaczymy jak to bedzie pasowalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...