Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż FMIC do 1.8T


Booster

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie chlodnica Fmica trzyma sie tylko na opaskach szybkolacznych :mysli: jesli tak to gratuluje profesjonalnej roboty :kox:

a dlaczego tak sądzisz,że tylko na samych opaskach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladajac zdjecia widac ze trzyma sie na opaskach wiec pytam z ciekawosci :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczm się pod temat z zapytaniem jaki fmic wejdzie max do 1.8t b5 pod zwykły zderzak a jaki pod eski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował może ktoś takie cudeńko z A4 B8: 8k0145805gthumb.jpg

Można dostać taki ic w dobrych pieniądzach, kwestia tylko czy by się zmieścił. Robił ktoś z Was takie chłodzonko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat, jestem monterem rurociągów i w sumie mam duzo elementów potrzebnych i jestem ciekawy czy dalbym rade sam zrobic takie cos poprawnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrafisz spawać i masz troche pojęcia co z czym się je, to spokojnie sobie poradzisz. Inna kwestia to taka, żeby nie wyglądało to jak rzeźba, bo często takie samochody się widzi niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sprawa nie dotyczy 1.8T, ale też może się przydać. W moim 3litrowym dieslu celem jest coś koło 330 koni. Oryginalny intercooler ma wymiary 650x115x76.

Z FMIC'a weszły by mi takie:

- 450x230x65 - cieńszy od ori, węższy, ale wyższy, z tym że to co wyższy chowa się za belką zderzaka więc powietrze nie dochodzi, wg FMIC'a do 500 koni.

- 450x180x65 - ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------jak wyżej, wg FMIC'a do 400 koni.

- 550x140x65 - cieńszy od ori, węższy, wyższy, w całości idealnie by się chował pod belką, więc powietrze dochodzi, wg FMIC'a do 350 koni. ( nie wiem czy nie za mało).

Teraz pytania:

1. W swoim mam boki plastikowe, gdzieś czytałem, że lepiej całość kwas lub silikon, PRAWDA czy MIT?

2. Czy te z FMIC'a czymś się różnią? Lepsza jakość ? Warto dać ten ostatni, chociaż jest niemalże tych samych wymiarów co mój ori?

3. Czy warto dawać IC który jest wyższy a węższy? Wtedy spora część jest schowana za belką, np. na FMIC'u jest 280x300x76, (na mój rozum mniej powietrza dochodzi, więc mniej wychładza - dobrze kminię?), bez problemu mi wejdzie, a piszą, że jest do 500 koni. Zapodaję link bo on jest jakiś "inny" Lepszy? LINK

Z góry wielkie dzięki za podpowiedź.

Edytowane przez niewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki IC wchodzi bez problemu bez cięcia belki?

INTERCOOLER TURBOWORKS 04 550X140X65 WEJŚCIE 2,25"

140 napewno bez ciecia, ale wiecej jak 200 koni nie obsluzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora gdzie udało Ci sie zdobyć w tak dobrej cenie fmic ? :) mam mozliowsc zamowienia takiego z chin z kompletem rur itd za 520zł ale przyszlka z 350zł bedzie ;/

jeśli chodzi o założenie intercoolera z bex do wersji 163km( zmiana wtryskow na bex + downpipe) to musze z bex kupić prawy intercooler by zalozyc do swojej tak ?

z audi a4 b6 2.5tdi tez podchodzi prawy? w sumie za 500zl mozna dostac fmica gotowca

Edytowane przez Kris38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka  będzie optymalna średnica rur przy montażu  FMIC 230 ?.  Docelowa moc -  1.8T ok 250KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

63 bodajże

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam:)

Wyczytałem gdzieś że w 1.8t można zamontować fmic z 2.5 tdi

czy chodzi mniej więcej o taki?

   http://allegro.pl/intercooler-audi-a6-c5-2-5-tdi-quattro-manual-i6778414501.html#thumb/3

Rozumiem że montuje go centralnie ale seryjny smic od 1.8t demontuje?

jaki koszt skompletowania reszty częsci do tego IC i czy duża różnica w temp w dolocie po zamontowaniu tego z 2.5TDI?

Aha, i czy trzeba coś rezać czy wchodzi jak ulał?

dzięki

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tego zestawu zrobiłeś odejście na DV? Wie ktoś jaka jest średnica rurki która idzie do oryginalnego  DV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką srednice rur polecacie? Czytałem że od turbo do fmic 51 a od fmic do kolektora dol. dać 57mm??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kombinujcie ,tylko wpadajcie do mnie na warsztat i doloty sie wyspawa :)

 

co prawda nie audi ,ale zawsze to coś....

37c9a2fc48e2.jpg

 

d10499bab519.jpg

 

b1300e2cf182.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monster-FMIC na passacie B5.5, który jakby nie patrzeć ma wiele wspólnego pod maską z A4 B6 ;)

ic5.jpg

wchodzi bydle pod zderzak i pozwala nawet zachować całe wzmocnienie czołowe (prawie) bez rzeźby...

ic3.jpg

Minimalna ilość spawania, głównie gotowych elementów, a łączenia na samco i tyle w temacie :-)

ic10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...