[B5 ALF] Problem z woda nie mam juz siły

jacek27m

Witam

Mam problem w mojej niuni mianowicie mam wode po stronie kierowcy.Dokonałem takich zabiegów jak: wyjęta została szyba i wklejona na nowo gdyz przeczytałem że to też może być, przeczyściłem odpływy w podszybiu, zakupiłem uszczelkę pod komputer w aso, uszczelniona linka od otwierania klapy.Zauważyłem że woda cieknie mi tylko gdy jadę po mokrej nawirzchni z tego co zuważyłem.Sprawdzałem korki w podłodze są ok.Cz ma ktoś jakiś pomysł na ten problem.

masz szyberdach??Wiem, że to może być głupie porównanie, ale jak już wszystko sprawdzałeś to może moje doświadczenie z golfa 3 coś tu pomoże. Sądzę, że audi ma podobnie rozwiązane odpływy z szyberdachu jak golf, a mianowicie od szyberdachu idą odpływy poprzez słupki wężykami do nadkoli. U mnie w golfie był problem z drożnością tych kanałów i też po "słabej pogodzie" miałem mokry dywanik tyle że od strony pasażera. Jak zabrałem się za przetykanie tych kanalików to miałem problem z przepchaniem tych kanalików sztywnym drutem, aż do tego stopnia, że myślałem że tam coś wpadło. Okazało się, że było tam tyle syfu że woda nie miała gdzie uchodzić i wpadała do środka.

tak jak kolega pisze jak masz szyberdach to po słupku kierowcy idzie rurka która się mogła zatkać :kwasny: najlepiej to polać wodą szyberdach i patrzyć przy ujściu rurki czy idzie woda.końcówka rurki jest pomiędzy błotnikiem a drzwiami kierowcy.widać elegancko jak otworzysz szeroko drzwi :>

Kolego poczytaj ten topic:

Może u Ciebie też ktoś wywalił tą rynienkę? Skoro już wszystko sprawdziłeś to właśnie może to :mysli: albo masz dziurę w podłodze :bag:

Kolego poczytaj ten topic:

dziure albo nie musi leciec od kierowcy moze gdzie indziej a woda zbiera sie tam. przeciez sa odplywy w audi :tongue4:

jest jeszcze jedna mozliwosc...chociaz spotkalem sie z takim czyms u kumpla, ale odrazu zostalo to usuniete. Wg. jego wersji jechal dosc szybko przez przejazd kolejowy...raczej przelecial doslownie ten przejazd i odrazu i krecac,teraz nie pamietam w ktora strone. I tak mu dobilo przednie zawieszenie o nadkole w tylnej czesci, ze poprostu zrobil dziure wahaczem gornym.

MOze Ty tez dobiles, moze nie tak drastycznie wahaczami, tak ze sie odspoila blacha. Sprawdz sie projekt Nosb'a na ktoryms zdjeciu ma taka dziure

u mnie tez lecialo od strony kierowcy okazalo sie ze pod serwem wychodzi rurka od pompki od sprzegla (ciezko ja zauwazyc) i po nie lecialo do wnetrza, fakt ze nie po jezdzie po kaluzach ale jak padal deszcz i gdzies tam musial splywac (bo w koncu to w zamknietym od dolu korycie) niby przechodzi do wnetrza przez gume ale i tak lecialo. Uszczelnilem od strony koryta silikonem i jest git. Fakt ze troche inne auto bo B6, ale w B5 widzialem ze jest podobnie.