Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jakie głośniki pod ori radio?


Bartek85

Rekomendowane odpowiedzi

siema audiofile :kox:

spalił mi się wczoraj jeden głośnik w przednich drzwiach i planuję od razu wymienić całość. nie chcę nic kombinować. wymieniam tylko same głośniki z przodu i z tyłu.

co wsadzić w przednie drzwi żeby ładnie zagrało pod radiem Concert II? da radę wrzucić jakieś 160mm?

i co wsadzić w tył? wiem że tył jest zasilany wzmakiem więc też by pasiło 160mm?

doradźcie jakieś dobre zestawy w rozsądnych cenach. dodam tylko że ma to ładnie grać w środku. nie interesuje mnie przeróbka na jakieś audiofilskie zestawy za parę tyś. PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania - tyle ze do B5 AVG.

Aktualnie znajduje sie u mnie zestaw ORI Nokii ale gosniczki przod zaczynaja harczec - co polecacie z 13 lub 16 zeby nie bylo za duzo roboty bo ostatnio czasu mi brakuje :)

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania - tyle ze do B5 AVG.

Aktualnie znajduje sie u mnie zestaw ORI Nokii ale gosniczki przod zaczynaja harczec - co polecacie z 13 lub 16 zeby nie bylo za duzo roboty bo ostatnio czasu mi brakuje :)

Pozdraiwam

kiedys sie juz pytalem na forum i napisali ze 16wejda tylko trzeba dystanse lub 13 wkladaj tam duzo roboty nie ma... a firma to powerbass dobrze sie mieszcza i dobrze graja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy okazji zapytam czy to prawda, że instalacje głośnikowe w audi bazują na 2ohm'ach i jak się zapoda głośniki 4ohm'owe to moc zestawu znacząco spadnie? Też myślę o podmianie głośników i skłaniam się ku firmie hertz - będzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i graja najlepiej :)

chyba grały, dziesięć lat temu :gwizdanie:

u mnie miałem to samo wymieniłem na hertza, oczywiście trzynastki (odseparowane), bo nie chciało mi się bawić, a i radia na razie nie mam zamiaru zmieniać, ale komuś kto lubi trochę podłubać to jak najbardziej proponuje uderzać od razu w szesnastki, pamiętając oczywiście o poprawnym wygłuszeniu i wzmacniaczu.

w b5 do trzynastek trzeba dokupić dystanse plastikowe, na allegro sprzedawcy zazwyczaj dodają je gratis, wymiana to ok. 15min. na stronę

poza tym panowie już kilkanaście razy było to wszystko wałkowane, wystarczy zajrzeć do szukajki

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i graja najlepiej :)

jeśli z Ori radiem to tak...ale jeśli ktoś chce wymienić radio na inne to może pomyśleć o włożeniu innych głośniczków :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć głośniczki bose i będzie lepiej grało, a w serii chyba są 160 :mysli: , bo przód i tył są takie same w b6/b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pisałem bo zmieniałem u siebie ze zwykłych na bose z b7, przód i tył są takie same, właśnie zmierzyłem głośniki, średnica głośnika w b6 to 190mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...