Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,u mnie też kontrolka od immo mrugała i silnik gasł,raz częściej raz rzadziej,zabrałem się za odpalenie auta tymi nie używanymi kluczykami zapasowymi,kiedy przekręciłem stacyjkę kontrolka immo zgasła.Odpaliłem bez problemu,za 6 godzin powtórzyłem operacje z kluczykami których używam na co dzień i nic sie na razie nie dzieje,może uda się nie rozkręcać,zobaczymy.Świetne forum wiele się tu dowiedziałem.Pozdrawiam wszystkich. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Witam,
    ja poszedłem trochę dalej (AHU-> mam immo w puszce pod kierownicą, średnio raz na 10-20 razy nie widziało kluczyka):
    - i tak w tamtym roku:
    • przeczyściłem styki IMMO (ale tylko alkoholem izopropylenowym) i przelutowałem styki na złączu przy IMMO
    • ponadto dopasowałem IMMO do ECU
    • używałem zapasowego kluczyka
    • !! nie lutowałem na "sztywno" złączki przy cewce !!!

    W zasadzie nic to nie pomogło, jak było tak było.

    Ale w tym tygodniu postanowiłem się przyjrzeć problemowi bliżej bo zauważyłem że problem sie nasila i ustępuje kiedy jest zimno ( i do tego wilgotno). Problem ustępował jak było sucho i ciepło.

    Więc skorciło mnie zajrzeć do puszki immo i zobaczyłem tam kondensatory: 1 elektrolit (220 uF/50V) i dwa elektrolity SMD (miniaturowe) -> chyba pojemności 10uF i 4,7uF.

    Pojechałem do kolegi elektronika (NIE POLECAM ROBIĆ TEGO BEZ ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU!!) i wymieniliśmy 1 elektrolit (220 uF/50V) -> stary miał pojemność 200uF.

    bd7e9f41a4c8fda2m.jpeg

    Dodatkowo pomierzyliśmy 2 elektrolity SMD i te miały pojemność jak trzeba. Na razie ich nie zmieniałem.

    Dodatkowo:

    • złącza przy IMMO i pętli indukcyjnej spryskane preparatem do czyszczenia styków Kontakt 60
    • oraz (po wyschnięciu Kontaktu 60)zabezpieczone Kontaktem 61

    61a123816f5bb567m.jpg

    • dodatkowo owinąłem wiązkę od cewki indukcyjnej taśmą izolacyjna "smołowaną" i dodatkowo ekranowałem folią aluminiową

    Jak narazie już tydzień jest okay, zobaczymy co będzie dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :hi: - mam podobny problem , zostawiłem moja audi w warsztacie do naprawy ,było dwa tygodnie z odłączonym aku . Po tym czasie zrobił się problem migała kontrolka immo,ale cojest ciekawe -wyczaiłem ze, po odpięciu jednej klemy na 10-20s i podłaczeniu pod aku ponownie auto pali ale za każdym razem trzeba ten numer powtarzac jest to dla mnie problem(i mojego AUDI). Proszę o rade , czy wystarczy zrobic taką operacje jak opisujecie czy to cos poważniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety walka z immo trawa!! Różnego rodzaju czyszczenia styków przy pętli indykcyjnej różnymi preparatami nie pomagają. Czyszczenie złącza bezpośrednio przy immo tez nie pomaga. Nie probowałem jeszcze lutować kabelków od konaktora bezpośrednio do pętli indukcyjnej. Owijanie różnego rodzaju izolacjami, foliami też nie pomaga.

Moje pytanie jest następujące: Co można zrobić przy użyciu VAG-a?? Zaprogramować kluczyk?? Dopasować immo do ECU na nowo?? Kompletnie się na tym nie znam. W poniedziałek ma przyjść do auta jakiś magik i coś robić. Chciałbym wiedziec troche więcej. Bardzo prosze POMOCY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, auto sprawdzone VAG-iem, immo nie miało żadnych błędów. Był tylko zablokowany sterownik silnika, skasowaliśmy błąd. Auto zaczęło odpalać. Próbowałem kilkanaście razy. Zostawiliśmy auto tak na pół godziny, wracamy i znowu nie zapali, sprawdzenie błędów i to samo. Co Waszym zdaniem blokuje sterownik silnika?? POMOCY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam pytanko. Czy jak będę dobierał się do stacyjki to muszę odłączać aku? Przecież poduszka chyba nie wystrzeli przy zdejmowaniu... :naughty: nie? A później mogą się problemy pojawić... :co:

Najlepiej jest odłaczyc aku :good: bez problemów i zawsze bezpieczniej :decayed: jak nie odłaczysz aku moze Ci wyskoczyć bład i bedziesz musiał jechac na VAGa :wink4: bez zdejmowania poduszki i kiery nie dostaniesz sie do stacyjki :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no tak się pytam bo ostatnio jak aku został odłączony to właśnie problemy się pojawiły... (jakies błędy)

co za problemy i jakie błedy mozesz cośik wiecej powiedzieć :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Spedyt za te zdjecia. Od wczoraj jest po problemie. Jeszcze tylko po swietach trzeba Vagiem blad usunac i bedzie cacy (wywalal blad slabego sygnalu z kluczyka). Dla pewnosci akumulator odlaczylem. Tasma zostala stara. Jak pytalem na serwisie to rozmowa zaczela sie od 500zl, a tu koszt calkowity to 0zl! Jeszcze raz Bardzo Dziekuje. Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miło z twojej strony, aczkolwiek Tomek już nie przeczyta twoich podziękowań.

Odszedł od nas jakiś czas temu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...